SZUMENOW Z PASEM WBA REGULAR, FLORES NA PUNKTY

Beibut Szumenow (17-2, 11 KO) został przemianowany z mistrza tymczasowego na championa WBA Regular kategorii junior ciężkiej. Kazach sam był w tarapatach, ale ostatecznie odprawił przed czasem Juniora Anthony'ego Wrighta (15-2-1, 12 KO).

Szumenow kontrolował pojedynek od początku, wygrywał kolejne odsłony, lecz chwila nieuwagi w piątej rundzie o mały włos skończyłaby się dla niego tragicznie. Mocny lewy przeciwnika i liczenie do ośmiu. Beibut był zraniony, jednak dotrwał do przerwy. Po niej jeszcze przez chwilę atakował Wright, ale za moment wszystko wróciło do normy.

W ósmym starciu Kazach zrewanżował się rywalowi z nawiązką, posyłając go dwukrotnie na matę ringu w Las Vegas. W dziesiątym Wright padł po raz trzeci i wtedy z jego narożnika poleciał ręcznik na znak poddania. Tym zwycięstwem Szumenow zapewnił sobie spotkanie z Denisem Lebiediewem (29-2, 22 KO), który kilka godzin wcześniej zunifikował pasy WBA i IBF w limicie 90,7 kg.

Wcześniej BJ Flores (32-2-1, 20 KO), który notabene wracał po porażce z Szumenowem, przeniósł się do wagi ciężkiej i pewnie wypunktował na dystansie sześciu rund Roberto Santosa (12-4, 5 KO). Wszyscy sędziowie typowali przewagę Amerykanina 60:54.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: kabat0302
Data: 22-05-2016 07:27:40 
Lebiediev przejedzie się po tym pseudo bokserze który miał zrobić oszałamiającą kariere po dosyć ciekawym początku kariery i potem te dwie batalie z Hiszpanem o pas ale jednak słaba aktywność zmieniła poziom boksera z Kazachstanu...na dzień dzisiejszy Rosjanin nokautuje Szumenowa :)
 Autor komentarza: MLJ
Data: 22-05-2016 07:48:39 
Nigdy nie lubiłem Kazacha. W półcięzkiej Bił się rzadko, kisił pas, podejrzane układy w WBA, do tego werdykty pod niego..w cruiser to samo..
Lebioda go poskłada.
 Autor komentarza: Luton
Data: 22-05-2016 07:57:54 
pewnie tak, ale swoje zarobi. ruskim zależy na tych pasach
 Autor komentarza: Grzywa
Data: 22-05-2016 08:02:12 
Szumenow byl obity przez malego i starego B.Hopa wiec go po prostu z matriosem w ringu nie widze. Biedny byly mistrz z Polski rzebrze zeby mu Kazach dal zarobic, niestety ze wzgledu na swoja "popularnosc" i brak sponsora z kasa szansa na walke z KIMS bardzo mala bo i po co, co komus liczacemy sie dzisiaj w cruiset daje zwyciesteo nad Diablo, niestety niewiele. Skorzystalby Cieslak ale tez glownie w klasyfikacjach i na polskim podworku bo za granica to nasz byly 2krotny mistrz jest na granicy noname. Jak dojdzie do walki Ruskiegoieknisia z Kazachem to to beda dwie moze trzy rundy i krajana Gieni zniosa z ringu. Jedynym zagrozeniem dla Lebiedieva jedt Drozd, niestety lubiacy wymieniac Glowka za slabo bije i nie powymienia dlugo do tego ma chybarzed soba wiecej do zjedzenia niz moze ugryzc io kolejnej walce Championem pewnie juz nie bedzie.
 Autor komentarza: Rollins
Data: 22-05-2016 12:04:11 
Luton Data: 22-05-2016 07:57:54
pewnie tak, ale swoje zarobi. ruskim zależy na tych pasach
*
*
Szumenow z tymi tzw "Ruskimi" niewiele ma wspólnego.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.