DE LA HOYA: TRUMP PRZYJĄŁ ZAPROSZENIE NA WALKĘ CANELO-KHAN

Oscar De La Hoya, promotor gali Canelo-Khan, która w nocy z soboty na niedzielę odbędzie się w Las Vegas, poinformował, że ku jego zdziwieniu Donald Trump przyjął zaproszenie na hitową walkę.

- Jestem zaskoczony, ale otrzymałem potwierdzenie [że Trump będzie na gali]. To dla nas idealna okazja, aby pokazać, że muzułmanie i Meksykanie mogą mieć pozytywny wpływ na ten kraj, dlatego się cieszę - powiedział "Złoty Chłopiec".

Trump, jedyny już członek Partii Republikańskiej w wyścigu o fotel prezydenta Stanów Zjednoczonych, podczas swojej burzliwej kampanii zasłynął ksenofobicznymi poglądami. Kontrowersyjny miliarder zapowiedział nawet budowę wielkiego, wartego miliardy dolarów muru, który miałby odgrodzić USA od Meksyku, skąd, jak stwierdził, zalewa Amerykę fala gwałcicieli i dilerów narkotyków. Nie dziwi więc, że pochodzący z Guadalajary Saul Alvarez (46-1-1, 32 KO) nie wypowiada się na jego temat zbyt pochlebnie.

- Nie chcę się mieszać w politykę, ale jego słowa są dotkliwe. Jak biegam na ulicy, widzę wielu moich rodaków, którzy ciężko pracują. Nie przyjechali kraść. Chcemy mu pokazać, że Meksykanie przyjechali tutaj, żeby odnieść sukces - oznajmił.

Również mający pakistańskie korzenie Amir Khan (31-3, 19 KO) nie jest zachwycony republikańskim kandydatem, który po ubiegłorocznych zamachach w Paryżu i San Bernardino stwierdził, że trzeba nałożyć zakaz podróży do USA na wszystkich muzułmanów.

- Kto wie, może to dla mnie i "Canelo" ostatnia walka tutaj, zwłaszcza jeśli Trump zostanie prezydentem - żartował w środę na konferencji prasowej.

Stawką pojedynku Canelo-Khan w T-Mobile Arena w Las Vegas będzie pas WBC w wadze średniej.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Arabian
Data: 05-05-2016 12:37:37 
NIe moge się już doczekać walki to będzie coś ,nie ma faworyta , dwóch bardzo utalentowanych zawodników ,ciekawe co Amir pokaże ,napewno stać go na wiele.
 Autor komentarza: Madras
Data: 05-05-2016 12:44:54 
I Canelo nie pochlebnie wypowiada się na temat Trumpa w języku angielskim, czy hiszpańskim? ;) Jeżeli w ojczystym, to chyba nie najlepszy daje przykład tymże imigrantom, jeżeli nie chce przystosować się do amerykańskich realiów. Zresztą Oscar już wie, że Donald zostanie prezydentem, więc będzie się starał teraz ocieplić stosunki z nim. Nie zdziwię się, jak sam za jakiś czas zacznie o nim pochlebnie pisać i mówić. Taki biznes, jak chce kasę robić, to poglądy polityczne przerzuci na boczny tor.
 Autor komentarza: Arabian
Data: 05-05-2016 12:53:25 
Madras

Biznes to biznes nic ująć nic dodać ,Kasa misiu kasa xD
 Autor komentarza: Barkley00
Data: 05-05-2016 13:35:30 
Pieprzone lewacto nie może zrozumieć, że istnieje różnica pomiędzy imigrantami, a nielegalnymi imigrantami i to drugie trzeba tępić.

Szkoda, że walka nie na otwartej TV. Obecność Trumpa zawyżyła by oglądalność co najmniej 3-krotnie.
 Autor komentarza: magic19
Data: 05-05-2016 15:32:55 
O k...a azbeściasz i jego idol Trump w jednym miejscu do tego w nowej hali T-Mobile Arena Las Vegas sprawa nie do wyobrażenia :) dla was ludzików z bloku wschodniego :D ło mój Jezusie taka śmietanka creme de la creme to wydarzenie bokserskie dopiero teraz nabrało znaczenia biznesowego ale wy tego zapewne nie zrozumiecie.
 Autor komentarza: Dixell
Data: 05-05-2016 15:47:34 
prosze przytoczyc ksenofobiczne wypowiedzi Trumpa, czy to tylko lewacki belkot redaktora?
 Autor komentarza: Rojekstones
Data: 05-05-2016 16:07:49 
Orientuje się ktoś czy walka będzie transmitowana w TV?
 Autor komentarza: Barkley00
Data: 05-05-2016 16:17:21 
Tak, na Polsacie Sport bodajże
 Autor komentarza: Rojekstones
Data: 05-05-2016 16:49:32 
Dzięki wielkie
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.