ADRIAN KOWAL: CHCĘ WYKORZYSTAĆ OSTATNIĄ SZANSĘ

- Kolegom pozostały dwie szansy, a ja mam tylko jedną i muszę ją wykorzystać - mówi Adrian Kowal (-56kg), jedyny polski ćwierćfinalista turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich, który odbywa się w tureckim Samsun.

20-letni pięściarz Olimpu Lublin w 1/8 finału pokonał na punkty Słowaka Michala Takacsa, ćwierćfinalistę Młodzieżowych Mistrzostw Świata z 2014 roku.

- To był bardzo ciężki pojedynek. Z trenerami ustaliliśmy, że postawię wszystko na jedną kartę już w pierwszej rundzie. Tempo walki było bardzo wysokie i w końcówce czułem, że brakuje mi kondycji, ale najważniejsze, że wygrałem – powiedział Kowal.

O półfinał lubelski pięściarz Husarii rywalizował z aktualnym Wicemistrzem Europy Seniorów i brązowym medalistą Igrzysk Europejskich Brytyjczykiem Qaisem Ashfagiem, z którym niedawno sparował w Sheffield.

- Anglik świetnie pracuje na nogach i jest bardzo szybki, dużo widzi w ringu. Taktyka była podobna, czyli przeć na niego tylko nie w jednej linii, dużo pracy ciałem i dopiero serię ciosów – mówił.

Adrian nie był faworytem w polskiej reprezentacji, ale zaszedł najdalej i pokazał, że warto na niego stawiać.

- Nastawienie ogólnie na ten turniej było bardzo na luzie, ale z pełną powagą, miałem duże nadzieje, że się uda. Nie załamuję się porażką, dalej ostro trenuję, podbudował mnie jeszcze trener kadry, który był bardzo zadowolony z mojego występu i zapewnił, że jadę na kwalifikacje do Baku. Postaram się powalczyć o Igrzyska w Rio – powiedział.

Dla kilku Polaków pozostają dwie szanse – majowy turniej WSB/APB i czerwcowe kwalifikacje światowe.

- Stoczyłem tylko jedną walkę, dlatego mogę powalczyć tylko w kwalifikacjach światowych w Azerbejdżanie. Tam z mojej wagi kwalifikację zdobędzie pięciu zawodników – dodał Kowal.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.