TRENER CIEŚLAKA: KURZAWA BĘDZIE ŁATWIEJSZY OD PALACIOSA

Informowaliśmy Was wczoraj o tym, że niemal na pewno kolejnym rywalem Michała Cieślaka (12-0, 8 KO) podczas gali w Szczecinie 28 maja będzie doświadczony Kai Kurzawa (36-4, 24 KO). Zdaniem Adama Jabłońskiego - szkoleniowca pięściarza z Radomia, Niemiec powinien być łatwiejszym i wygodniejszym do boksowania rywalem niż niedawno Francisco Palacios.

Cieślak w pierwszy weekend kwietnia podczas gali Polsat Boxing Night zdominował Portorykańczyka i zastopował go w czwartej rundzie.

- Palacios był niewygodny i przede wszystkim bardzo doświadczony. Nie do końca było wiadomo, czego się można po nim spodziewać, choć mieliśmy oczywiście wiele wariantów na ten pojedynek. Niemiec  według mnie będzie bardziej przewidywalny i bez dwóch zdań  będzie pasował Michałowi - uważa Jabłoński.

- Jeżeli rzeczywiście dojdzie do tej walki, to szykuje się kolejna interesująca konfrontacja. Co do Kurzawy, na tę chwilę mogę powiedzieć o nim tyle, że jest doświadczony, mimo wszystko dosyć schematyczny i już chyba najlepsze lata ma raczej za sobą. Jeżeli ta informacja się potwierdzi, na pewno wnikliwie z trenerem Rafałem Wojdą przeanalizujemy tego zawodnika. Od poniedziałku wznowiliśmy treningi. Michał cały czas oscyluje kilogramami w granicach swojej kategorii i nie ma mowy o tym, by w jakikolwiek sposób się choćby trochę zaniedbał. To profesjonalista w każdym calu. Prezentuje cały czas bardzo wysoką dyspozycję. Naszym zadaniem jest teraz utrzymanie tego, co zdążyliśmy wypracować na długim obozie do Palaciosa, o ile nawet nie poprawienie pewnych parametrów. Nie ma co się oszukiwać, jeżeli Michał myśli o wielkiej karierze, a wiem, że ma takie ambicje, to przeciwnika pokroju Kurzawy musi zrobić do jednej bramki - dodał szkoleniowiec Cieślaka.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: boxxx
Data: 15-04-2016 17:48:16 
Cieślak jak wyrzeźbiona głowa
 Autor komentarza: BYKZBRONXU2011
Data: 15-04-2016 19:12:47 
Skąd wzieli tego freaka Kurzawe?Jak im nie wstyd brać 40 letniego Niemca , który nigdy nie pokonal nikogo dobrego nawet w swoim prime hehe.Kabaret..
 Autor komentarza: lucass77
Data: 15-04-2016 19:50:35 
Hmmm i komu tu wierzyć?

"Michał Koper
21 godz. ·
Jakby co to K.Kurzawa NIE będzie rywalem M.Cieślaka w Szczecinie, wbrew temu co podaje org."
 Autor komentarza: Clevland
Data: 15-04-2016 20:26:11 
To nie jest dobry czas na kolejną walkę. Za długo jest w treningu.
 Autor komentarza: Rollins
Data: 15-04-2016 20:31:25 
Z całą pewnością Kurzawa jest łatwiejszy od Palaciosa. Na pewno Cieślakowi nie można jeszcze dawać rywali zbyt trudnych, na pewno nie cały czas. Ale Kurzawa chyba za słaby.
Mniejsza z tym
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.