LIGA WSB: HUSARIA TYLKO PUNKT ZA AZERAMI

Dwunastu pięściarzy Rafako Hussars Poland wygrywało walki w sezonie 2016 w World Series of Boxing. Łącznie biało-czerwoni zdobyli 6 punktów, tylko jeden mniej od zaliczanych co roku do faworytów ligi Azerbaijan Baku Fires. Na placu boju pozostało osiem zespołów.

W rozgrywkach grupy C Husaria zajęła trzecią pozycję. Wygrała ostatni mecz z Argentina Condors 5:0, a wcześniejsze przegrała, w tym trzykrotnie w stosunku 2:3, czyli za 1 punkt. W tabeli polską ekipę wyprzedziły zespoły Russian Boxing Team i Caciques Venezuela, które zobaczymy w ćwierćfinałach play-off.

Łącznie pięściarze Rafako Hussars Poland wywalczyli 6 punktów. Słabiej wypadli bokserzy Morocco Atlans Lions, Argentina Condors i Puerto Rico Hurricanes. Husaria miała tylko punkt mniej od Azerbaijan Baku Fires, Türkiye Conquerors i China Dragons.

Poszczególne walki w barwach polskiej drużyny powygrywali Maciej Jóźwik (-52kg), Hamza Touba (-52kg), Dawid Michelus (-60kg), Mateusz Polski (-60kg), Mateusz Kostecki (-64kg), Kastriot Sopa (-64kg), Steven Donnelly (-69kg), Tomasz Jabłoński (-75kg), Arkadiusz Szwedowicz (-81kg), Igor Jakubowski (-91kg), Michał Olaś (-91kg) i Florian Schulz (+91kg).

W ćwierćfinałach zaplanowanych w dniach 21-23 kwietnia są m.in. broniący tytułu Astana Arlans Kazakhstan i ich finałowi rywale z tamtego roku Cuba Domadores. Z drabinki ligowej wynika, że mogą spotkać się ponownie najwcześniej w finale. Już wkrótce ich rywalami będą Caciques Venezuela i Mexico Guerreros.

Najlepszy zespół fazy grupowej Russian Boxing Team (6 zwycięstw) spotka się z Uzbek Tigers. Półfinały i finał odbędą się w maju.

Pary ćwierćfinałowe ligi WSB:
21 i 22 kwietnia, Cuba Domadores - Mexico Guerreros
21 i 22 kwietnia, British Lionhearts - Ukraina Otamans
22 i 23 kwietnia, Russian Boxing Team - Uzbek Tigers
22 i 23 kwietnia, Astana Arlans Kazakhstan - Caciques Venezuela

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.