GŁOWACKI JUŻ W AMERYCE, ŁAPIN PRZESTRZEGA PRZED CUNNINGHAMEM

Na niespełna dwa tygodnie przed walką ze Steve'em Cunninghamem (28-7-1, 13 KO) do Nowego Jorku udał się panujący mistrz świata kategorii junior ciężkiej federacji WBO, Krzysztof Głowacki (25-0, 16 KO). Wraz z nim wyleciał cały narożnik, z Fiodorem Łapinem na czele.

Znany szkoleniowiec miał już do czynienia z Amerykaninem, bo właśnie on dwukrotnie spotykał się z innym podopiecznym Łapina, Krzyśkiem Włodarczykiem. Tamta rywalizacja zakończyła się remisem 1:1. I nikt nie ma wątpliwości, że "Główka" również może mieć ciężko z tym śliskim i niewygodnym przeciwnikiem.

- Znamy go doskonale i bardzo szanujemy. Wiemy też, że jego styl niekoniecznie pasuje Krzyśkowi. Nie pękamy jednak przed nikim. O mobilizację u Krzyśka nie muszę się martwić, a kiedy ta u niego jest, to wówczas boksuje zupełnie inaczej - powiedział Łapin w rozmowie z Onetem.

Dla Głowackiego będzie to pierwsza obrona pasa wywalczonego w połowie sierpnia. W Polsce sparował między innymi z Łukaszem Zygmuntem, Sylverem Louisem i Stivensem Bujajem. Już na miejscu czeka go jeszcze tydzień sparingów z kolejnymi zawodnikami. Na pewno dwa, może trzy. Co prawda "Główka" będzie boksował na obcym terenie, ale nawet sam Amerykanin przyznaje, że z podążającymi za swoimi rodakami polskimi kibicami to Krzysiek będzie się czuł jak u siebie w domu. Cunningham liczy na odzyskanie tytułu mistrza świata, który w przeszłości piastował już dwukrotnie.

- Cunningham to bardzo zdyscyplinowany pięściarz, który nie stosuje żadnych używek. To taki typowy sportowiec przed duże "S". W Stanach Zjednoczonych jest bardzo szanowany. I to dla nas też jest bardzo ważne. Dzięki takim starciom chcemy zapewnić Krzyśkowi Głowackiemu większą rozpoznawalność na amerykańskim rynku. Pierwszą walką, kiedy rozbił Marco Hucka, zrobił furorę, dlatego teraz znowu wracamy do USA - dodał trener Łapin.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: klimax
Data: 04-04-2016 15:09:46 
Małe szanse na nokaut, ale jeżeli Głowackiemu udało by się znokautować Cunninghama jako dopiero drugi zawodnik to był by kozak. Generalnie nie bendzie łatwo, Cunn może być bardziej trudnym rywalem niż Główka się spodziewa, bardziej trudnym niż kołkowaty cepiarz Huck, ale myślę, że Głowacki wygra na punkty stosunkiem 115-112, 116-111 i 114-113.
 Autor komentarza: Adih4sh
Data: 04-04-2016 15:49:06 
Jasne, że trudniejszym. Jest cwany i bardziej wszechstronny niż Huck. Wg mnie II razem zdeklasował Adamka. Niestety to gość który lubi być wałowany wiele razy więc nawet jak Głowacki przegra na punkty to i tak wygra. Wszelkie spekulacje przerwie tu nokałt z obojętnie jakiej strony, chociaż ze strony wacianego murzynka jakoś sie mi to nie widzi.
 Autor komentarza: klimax
Data: 04-04-2016 15:51:29 
Chciał bym, żeby Usyka na obowiązkową obronę udało się sprowadzić do Polski co jest możliwe, ale najpierw Główka musi wygrać z Cunninghamem.
 Autor komentarza: spienionyjohny
Data: 04-04-2016 16:04:01 
USS nie powinien przegrać z Włodarczykiem ani razu a z Adamkiem w rewanżu było w okolicach remisu ze wskazaniem na Cunna
 Autor komentarza: TRM
Data: 04-04-2016 16:09:23 
klimax

nie jest to możliwe. haymon się raczej nie dorzuci, a wasyla nie będzie stać żeby przebić K2 i ukraińskich "biznesmenów". usyk na ukrainie jest dużo wiekszą gwiazdą niż główka w polsce
 Autor komentarza: klimax
Data: 04-04-2016 16:10:39 
@TRM

Ale K2 tylko dbają o to by któryś z braci Kliczków wystąpił u siebie na najbardziej dogodnych warunkach z walce wieczoru. Resztę swoich zawodników wysyłają często na teren wroga jak np. robili to z Afolabim czy Ustinovem. Sądzę, że oferta byłaby możliwa do przebicia.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 04-04-2016 16:34:57 
Gdyby Mistrz Głowacki obił doły USS to by zaprocentowało w kolejnych rundach tak jak z Huckiem.
Głowacki musi umiejętnie skracać dystans i ładować w niego serie.
USS może całą walkę przetańczyć albo klinczować.
 Autor komentarza: abojawiem
Data: 04-04-2016 17:01:41 
Trochę mnie niepokoją słowa Łapina: "O mobilizację u Krzyśka nie muszę się martwić, a kiedy ta u niego jest, to wówczas boksuje zupełnie inaczej" - inaczej niż kiedy? Czyżby Głowackiemu nie wychodziły sparingi?
 Autor komentarza: Cooperek
Data: 04-04-2016 18:20:24 
Obawiam się, że Głowacki to przegra i czar pryśnie. A zawistni kibice mu tego nie darują.
 Autor komentarza: osieml
Data: 04-04-2016 18:30:01 
Szkoda, że Głowacki walczy akurat na pierwszą obronę z Cunnem, którego lubię.
 Autor komentarza: klimax
Data: 04-04-2016 18:32:51 
Cooperek

Z kibicami to jeszcze puł biedy, ale inni zawodnicy co mają pasy bendą unikali Krzyśka widząc, że jest nie bezpieczny (skoro jako jedyny znokautował Hucka) i wysokie ryzyko porażki za małe pieniądze. Z tym gorzej jest.
 Autor komentarza: lukaszenko
Data: 04-04-2016 19:49:27 
Trudna walka ale do wygrania..
 Autor komentarza: paxoxxx
Data: 04-04-2016 19:57:06 
Obawiam się tej walki jak cholera. Cunn może wybitnie nie leżeć Główce. Jest śliski ma długie łapy i jest bardzo dobry technicznie. Lewy prosty tez ma niezły. Jedynym plusem jest to że powoli Steve się starzeje co było widać w ostatnich walkach. Nie ta szybkość no i ta jego szklana coraz bardziej widoczna. Krzysiek będzie musiał się sporo napocić, ale obstawiam ,że ubije USSA W 2 połowie pojedynku chociaż po bardzo ciężkiej walce.
 Autor komentarza: TRM
Data: 04-04-2016 20:54:27 
klimax

widać że gówno wieszo tym biznesie . bracia K już się zwijają ze sceny, władimir nie wiadomo czy jeszcze zawalczy w ogóle. usyk jest dobrze promowany na UA, trenuje z ali bashirem który siedzi w kijowie . bodajżę cieślakowi jakiś czas temu obóz ukraińca za zwykłą rankingową walkę oferował 60 tys usd. o afolabiego nie dbali bo on nie miał żadnej bazy kibiców. usyk to gwiazda na UA, złoty medalista IO, MŚ i ME. jak dobrze pójdzie to będzie maszynką do zarabiania kasy i kręcenia promotorskiego biznesu. lepszy gość im się nie trafi więc o niego dbają. zobacz z jaką pompą są robione gale na UA na których walczy usyk
 Autor komentarza: tomalkowal
Data: 05-04-2016 14:27:36 
cunn zdobedzie tytul i zarobi jeszcze do emerytury. wedlug mnie piesciarz ,ktorego werdyktem krzywdzono kilka razy.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.