JUANMA OTRZYMAŁ OD WBO REPLIKI SPRZEDANYCH W INTERNECIE PASÓW

Juan Manuel Lopez otrzymał w prezencie od World Boxing Organization nowe wersje dwóch pasów mistrzowskich, które mniej więcej rok temu sprzedał na aukcji internetowej.

32-letni Portorykańczyk, były mistrz WBO w wagach super koguciej i piórkowej, latem 2015 roku wystawił wywalczone w pocie czoła tytuły na portalu aukcyjnym eBay. - Chcę, aby było jasne, że nie sprzedałem pasów z przyczyn finansowych. Sprzedałem je po prostu kolekcjonerowi, który się do mnie zgłosił. Ten człowiek ma też pamiątki wielu innych bokserów - mówił wtedy.

Władze WBO chcą jednak, aby i "Juanma" miał jakąś pamiątkę. W piątek otrzymał więc repliki tytułu mistrza latynoskiego oraz jednego z pasów mistrza świata. - Nie chcemy, żeby walczył ponownie, to jego decyzja. Podarowany przez nas pas reprezentuje wielkość tego, co dokonał w ringu - oświadczył Francisco Valcarcel, prezydent WBO.

Lopez zawiesił rękawice na kołku we wrześniu 2014 roku, po trzeciej porażce przed czasem na przestrzeni czterech walk. - Jestem wzruszony. Teraz będę mógł pokazać dzieciom i wnukom, co osiągnąłem - skomentował gest federacji.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: RSC2
Data: 02-04-2016 11:31:28 
Teraz będzie mógł sprzedać repliki jakiemuś kolekcjonerowi.

I na pewno nie zrobi tego z powodów finansowych.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.