WSB: FLORIAN SCHULZ (+91kg) CIĘŻSZY OD RYWALA O 13 KILOGRAMÓW

Boksujący w barwach Rafako Hussars Poland wicemistrz Europy najcięższej kategorii Florian Schulz ważył 113,8 kg., a jego argentyński rywal Kevin Nicolas Espindola 100,6 kg. podczas dzisiejszej ceremonii przed meczem ligi World Series of Boxing.
 
Jutro polska drużyna spotka się w Dębicy o godzinie 19:30 z Argentina Condors w ostatnim meczu sezonu na ringach World Series of Boxing.

W czwartek na Podkarpaciu odbyła się oficjalna ceremonia ważenia połączona z konferencją techniczną.
 
- Wszyscy zawodnicy zmieścili się w limitach swych kategorii wagowych - poinformował menedżer Husariim, Jacek Szelągowski.

Jutro wieczorem drużynę biało-czerwonych poprowadzi trener Jerzy Baraniecki. Zbigniew Raubo przebywa z pozostałą częścią zawodników na zgrupowaniu we Frankfurcie nad Odrą, gdzie przygotowują się do kwalifikacji olimpijskich.

- W Argentynie przegraliśmy 2:3, więc byłoby miło zrewanżować się i wygrać mecz na koniec sezonu. Na pewno trudne zadanie czeka Maćka Jóźwika (-52kg), który jest jedynym debiutantem w naszym zespole, ale wierzę, że poradzi sobie z tremą - mówi trener Baraniecki.

Pierwsze zwycięstwo w sezonie i szansa zajęcia trzeciego miejscu w grupie C - to wyzwania bokserów Rafako Hussars Poland na ostatni mecz w lidze World Series Boxing. Warunkiem jest zwycięstwo za 3 punkty – 5:0 lub 4:1 i jednocześnie wysoka porażka Argentyńczyków 2 kwietnia w Rosji.

Kończą się rozgrywki też w pozostałych grupach VI sezonu. Czterej zwycięzcy awansują bezpośrednio do półfinałów, a kluby, które zajmą drugie miejsce, będą walczyć w dwóch parach ćwierćfinałowych.

Rok temu – po raz drugi w historii, ligę wygrali pięściarze Astana Arlans Kazakhstan, pokonując w wielkim finale Cuba Domadores. W najlepszej czwórce były też drużyny z Meksyku i Rosji.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.