ANDRZEJ SOŁDRA: SZYKUJĄ SIĘ ZMIANY

- Do dnia dzisiejszego nie mogę pogodzić się z tamtą porażkę. Gdy oglądam moją postawę w walce z Gargulą, to ręce mi opadają. To jest jakaś masakra. Szykują się zmiany - nie ukrywa Andrzej Sołdra (12-3-1, 5 KO), który 18 marca podczas gali w Żyrardowie dość nieoczekiwanie uległ na punkty po nudnej i brzydkiej walce Tomaszowi Garguli (18-1-1, 5 KO).

- Nie wiem co się ze mną stało. Nie chcę nic ujmować Tomkowi, ale tę walkę powinienem wygrać choćby samym lewym prostym. Zresztą nawet nie ma czego komentować. Brakowało dosłownie wszystkiego. Nic co było wcześniej zakładane wspólnie ze sztabem szkoleniowym nie miało przełożenia w ringu - analizuje pięściarz z Nowego Sącza.

- Szykują się spore zmiany, o których na dzień dzisiejszy nie chce jeszcze głośno mówić. Tak jak jest teraz być nie może. Czuję, że moja kariera ma tendencję spadkową i muszę zrobić wszystko, żeby wrócić do dyspozycji sprzed feralnej kontuzji. Tuż po porażce miałem myśli o zakończeniu kariery, bo muszę przyznać, że ta przegrana gorzej mi siedzi w głowie niż dotkliwa klęska chociażby z Vincentem Feigenbutzem. Aktualnie przebywam w swoim rodzinnym mieście i już wkrótce rozpocznę treningi siłowe. W ostatnim czasie miałem okazję chwilę porozmawiać z moim promotorem Tomaszem Babilońskim, który mój pojedynek podsumował krótko i dosadnie "Horror z lat 80.". Nie wiem kiedy wrócę między liny. Na pewno występ w Szczecinie odpada. Teraz znowu będę musiał wspinać się małymi kroczkami do góry, ale wiem jedno, że zrobię wszystko co w mojej mocy, żeby wrócić lepszym. Wyciągnę odpowiednie wnioski, zacznę wszystko od nowa i mam nadzieję, że dam jeszcze kibicom nie jedną emocjonującą walkę, chociażby taką jak przed dwoma laty z Dawidem Kosteckim - dodał Sołdra.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: tomalkowal
Data: 29-03-2016 20:13:50 
wlasnie dzieki wygranej nad kosteckim zyskales sympatie wielu kibicow w tym mnie, ale pewnych umiejetnosci juz nie przeskoczysz i teraz co walke bedziesz mowil ze szykuja sie zmiany.
 Autor komentarza: TeddyCexxo
Data: 29-03-2016 20:15:20 
Jakim cudem Sołdra po zwyciestwie nad Kosteckim mogl przegrac nastepne dwie walki z no name.Niewiarygodne.Andrzej byl na drodze prowadzacej do walki o pas Unii Europejskiej,EBU czy cos podobnego.Nie poszedl za ciosem i niepotrzebnie zwolnil.Szkoda,szansa przepadla.
 Autor komentarza: TRM
Data: 29-03-2016 20:29:07 
gość w listopadzie 2014 roku złapał pana Boga za nogi, pokonując na pkt cygana po dramatycznej walce. a tu później porażka, kontuzja i teraz porażka z garguła. no sory ale gargułe to miszkin poskładal i pokazał jak to się powinno robić. skoro sołdra przegrywa takie walki to trzeba sobie powiedzieć jasno że nic z niego nie będzie. a szkoda bo myslałem że taki poziom pasa EBU złapie
 Autor komentarza: InAGaddaDaVida
Data: 29-03-2016 20:46:59 
To już tylko Wach zostanie u Wilczewskiego. A był moment, że miał więcej zawodników niż Łapin.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 29-03-2016 20:49:55 
Na Gargułę wystarczyło:
-zadawać podbródki,
-lewy do tyłu,
-lewy lub prawy na dół i wyjście na górę.
-lewy, odskok, prawy jako akcja na wpadanie Garguły,

Niestety jak się stoi na szeroko rozstawionych nogach, nie ma się refleksu, nóg i połknęło się kij to tak jest.

Nie wspomnę gdzie był narożnik aby określać jakie akcje ma wykonywać...

Wilczewski był dobrym zawodnikiem.
Jego walka z Amin Asikainen, była zajebista.
Musi jednak zrozumieć że niektórzy jego podopieczni są zwykłymi rzemieślnikami i im trzeba jak krowie na rowie.
Cały dzień może wykonywać jakąś akcje a przyjdzie ktoś nietypowy i tej akcji nie wdroży...
 Autor komentarza: maniekz
Data: 29-03-2016 21:15:23 
@Clevland Wystarczyło zadawać ciosy.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 30-03-2016 00:07:11 
@maniekz

On zadawał tyle, że wpadał...
 Autor komentarza: President
Data: 30-03-2016 11:30:49 
Andrzej z calym szacunkiem do ciebie ale ty nie nadajesz sie czlowieku do boksu. Wyboksowales Kosteckiego , starego lisa gdzie byles w gazie ,a Kosteckiego mozna powiedziec ze z celi go przywiezli na walke.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.