PBN: RAPORT Z OBOZU MICHAŁA CIEŚLAKA

To już tylko cztery dni. Jedną z ciekawszych i bardziej wyczekiwanych potyczek gali Polsat Boxing Night będzie konfrontacja Michała Cieślaka (11-0, 7 KO) z Francisco Palaciosem (23-3, 14 KO).

Pięściarz z Radomia łapie już świeżość i tzw. "oczko". Ma prawo do odpoczynku, bo przez ponad dwa miesiące ostro zasuwał. Ostatni sparing stoczył w piątek z Krzysztofem Ogłozą. Wcześniej jednak w Łomnicy sparował z Adamkiem i Masternakiem, czyli dwoma innymi uczestnikami PBN, z "Masterem" poprawił jeszcze kilka razy w Warszawie. Na końcu pomagali mu wspomniany już Ogłoza oraz Darek Sęk.

Święta to też ciężkie treningi, trzymanie wagi i praca nad szybkością. Do zbicia pozostało jeszcze tylko półtora kilograma. Wczoraj trening odbył się o godzinie 20, dziś zajęcia zaplanowano już na godzinę 21. Cieślak z Palaciosem zaboksują jako czwarta para PBN. Pierwsza walka odbędzie się o 18:30, więc około 21:00 w sobotni wieczór Michał powinien zameldować się już między linami ze swoim rywalem.

MICHAŁ CIEŚLAK: SERWIS SPECJALNY >>>

Zazwyczaj Cieślak pozwalał kręcić wszystko i wszystkich. Tym razem treningi utrzymane są trochę w tajemnicy, bowiem jego sztab nie chce odkrywać wszystkich kart, co nie znaczy, że cała drużyna nie jest pewna końcowego sukcesu. Zarówno Michał jak i jego trenerzy są przekonani, że Palacios to tylko kolejna przeszkoda przed jeszcze większymi wyzwaniami.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Krzyzak
Data: 29-03-2016 17:46:15 
Beda jaja jak cios Cieślaka okaże się zbyt słaby żeby Palcios go poważnie odczuł. No ale mam nadzieje ze te pierwsze walki kiedy nam tutaj na forum wydawało się ze to bedzie kolejny waciak, to po prostu był brak technikizadawania ciosu i sily fizycznej
 Autor komentarza: TeddyCexxo
Data: 29-03-2016 18:04:04 
Pindera stawia na Adamka w walce z Molina lol Wiedza bokserska Pana Janusza z walki na walke jest coraz slabsza tak jak kombinacje ciosow Tomka z walki na walke maja coraz mniejsza moc.Pan Janusz ma juz 70lat i coraz trudniej jest mu nadarzac za przyszloscia,jest to zrozumiale w tym wieku,czas biegnie szybko.

''Pasek mocy'' Tomka tak jak na playstation swieci na czerwono,obawiam sie ze jego ciosy zaczynaja znowu wazyc tyle kiedy walczyl w polciezkiej.
Molina ostro bedzie odpowiadal w pierwszych 2rundach i z czasem bedzie spychal Adamka do obrony.Tomek przegra i zakonczy kariere
 Autor komentarza: djpioter
Data: 29-03-2016 18:32:16 
TeddyCexxo

Redaktor powiedział, że typuje Adamka patrząc sercem, a nie rozumem, więc strzeliłeś kulą w płot z tym zarzutem.
 Autor komentarza: adamekkk1992
Data: 29-03-2016 18:37:28 
Pan Pindera mówił, że to bardzo ciężka walka do wytypowania i powiedział to co mu serce podpowiada czyli Adamek.
 Autor komentarza: TeddyCexxo
Data: 29-03-2016 18:44:50 
Pindera kieruje sie emocjami,patrzy sercem i ono zaslania mu oczy.Nie jest zawodowcem.
Wciaz lubie go sluchac ale nie przywiazuje juz duzej uwagi do jego typow na walki.Jestem lepszy.
 Autor komentarza: Adii1766
Data: 29-03-2016 18:58:13 
Rozumiem że każdemu kto zawodnikowi ciężko jest odejść na emeryturę tym bardziej takiemu co sporo osiągną w tym sporcie ale nie warto jeśli adamek wygra najbliższą walkę powinien stoczyć maksymalnie jeszcze jedną ostatnią walkę z ,,przyzwoitym '' zawodnikiem i kończyć bo naraża swoje zdrowie a żadne pieniądze nie zwrócą mi zdrowia które straci w walce z przeciwnikiem typu wilder,ortiz,joshua .
 Autor komentarza: Graham
Data: 29-03-2016 20:10:21 
Czy wy też zauważacie "problem", tj Cieślak jest strasznie spięty? Ciosy wszystkie takie sztywno bite a przede wszystkim sztywna głowa i tułów, nie żebym się czepiał, wiem że nie każdy musi być człowiekiem gumą, i być śliskim niczym Toney, ale troche tego luzu mi brakuje. Z drugiej strony postura Cieślaka:) wyglada jak wyżyłowany cieżki i widać tą siłe i moc w jego ciosach. Wiec podsumuje.
+ Zadawanie ciosów (technika)
+ Tężyzna fizyczna
+ Siła ciosów
+ Szczelna garda
- Brak luzu
? Kondycja walka na spiętych mięśniach męczy
? Szczęka

Ogólnie jeden z nielicznych którzy wg mnie rokują w polskim boksie na przyszłość, (bo nie patrzeć na bokserów sprawdzonych Głowacki Adamek Diablo Fonfara Masternak Szpilka) to jeśli chodzi o młode pokolenie i ew niesprawdzonych, to w sumie Izu, Cieślak. Szymański, Sulęcki dobrze rokują. Syrowatka przegrał w sumie teraz bałbym się na niego stawiać, Łaszczyk chyba się gdzieś zagubił po drodze no i kilka nazwisk nie wiadomych jak Runowski którzy jeszcze nie zabłysnęli.
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 29-03-2016 20:54:48 
u Cieślaka z siłą ciosu raczej nie ma problemów. Potwierdzają to jego walki jak i trener Adam Jabłoński, który mówił, że na tarczowaniu Michał bije mocno. Rzeczywiście mało balansu u Michała i widać, że jest usztywniony, no ale można to jeszcze pewnie poprawić, a luz może przyjść z czasem. Zobaczymy jak z pracą nóg, bo podobno do walki z Palaciosem jego obóz kładzie nacisk na mobilność Cieślaka.
 Autor komentarza: maniekz
Data: 29-03-2016 21:14:56 
@Ghostbuster Michał sam przyznał że wzoruje się na Włodarczyku, więc po części to mu wyszło.
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 29-03-2016 21:25:50 
maniekz

może rzeczywiście to balansowanie ciałem nie będzie dla Michała dobre, bo jak jest silny fizycznie to wystarczy pewnie szczelna garda jak u Marko Hucka czy Firata Arslana.
 Autor komentarza: skud
Data: 29-03-2016 21:50:46 
IPLA sprzedaje licencje PPV na PBN tylko na ,terenie POLSKI!To po h..j ,byly te reklamy/Dzis otrzymalem od nich ,taka wiadomosc!
 Autor komentarza: Clevland
Data: 30-03-2016 08:36:51 
To wideo to taka zasłona dymna.
To końcówka treningu.
Cieślak jest już zmęczony.

Cieślak nie ma problemów z zadaniem kombinacji czego nie potrafią Włodarczyk (on niewiele umie- o kombinacjach nie słyszał, z kontry nie bije), oraz Master.
Master jak zadaje cios to jest to widoczne (za bardzo pospinany).

Cieślak powinien poradzić sobie z Palaciosem.
Skoro drewniany Diablo dał radę to Cieślak zrobi to o wiele lepiej.

Poważny test czeka Mastera.
Lubię go ale ciężko się oglądało go ostatnio jak miał problem z zadaniem prawego prostego no i cofał się panicznie do tyłu jak przeciwnik atakował. Powinien zrobić rotację, uruchomić nogi itd.

Adamek ma bardzo trudną misję.
Zbiera dość dużo a Molina ma czym uderzyć.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.