WALKER: BYŁEM BEZ FORMY, ALE MYŚLAŁEM, ŻE ŁATWO SOBIE PORADZĘ

- Negocjujemy właśnie rewanż z Wachem. To byłaby dla mnie naprawdę dobra opcja, ponieważ mogę go pokonać. Za pierwszym razem, gdy przyjąłem wyzwanie, byłem po prostu bez formy - mówi Travis Walker (39-14-1, 31 KO), który zapragnął po raz drugi skrzyżować rękawice z Mariuszem Wachem (31-2, 17 KO).

Obaj panowie spotkali się już w grudniu 2014 roku i zwyciężył wówczas w szóstej rundzie Polak.

- Byłem za ciężki, dodatkowo mało kto o tym wie, ale to było zaraz po moim wypadku samochodowym i po prostu potrzebowałem na szybko pieniędzy. Teraz ważę około 112,5 kilograma, a przecież zszedłbym jeszcze niżej. Wtedy dostałem telefon z informacją o walce chyba mniej niż dwa tygodnie przed terminem. Nie powinienem się wówczas na to godzin, ale jak pooglądałem jego walki wydawało mi się, że powinienem sobie z Wachem łatwo poradzić. Dziś czuję się i wyglądam dużo lepiej. Jesteśmy w trakcie negocjacji - dodał Walker, który przez dwa tygodnie sparował z Tomaszem Adamkiem. Co ciekawe Amerykanin chce za potencjalny rewanż z Wachem dużo większych pieniędzy niż za pierwszym razem.

Do ewentualnego pojedynku numer dwa miałoby dojść 14 maja podczas gali w Kędzierzynie Koźlu. Poniżej przypominamy ceremonię ważenia przed pierwszą walką.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 26-03-2016 08:15:30 
Walker chce "dużo większych" pieniędzy za rewanż z Wachem? Ciekawe z czego to wynika? Rozumiem gdyby pierwszą walkę wygrał... W sumie... skoro nieprzygotowany, zapasiony Walker kosztuje tyle i tyle, to lżejszy Walker, rzekomo w formie, powinien kosztować więcej.
 Autor komentarza: BOXER
Data: 26-03-2016 08:21:13 
Wach jest na poziomie Najmana. Jego atut to tytanowa szczęka. Nic więcej.
Chciałbym aby ktoś go w końcu rozbił bo szkoda marnować czasu na oglądanie drewna w ringu.
 Autor komentarza: Adii1766
Data: 26-03-2016 08:23:28 
Jeśli wach będzie zadawał ciosy wygra jesli zastygnie jak z povietkinem walker go wypyka.
 Autor komentarza: WalterAlfa
Data: 26-03-2016 09:04:37 
Z tym Najmanem to bez przesady :)
Mariusz w porównaniu do TOP10 HW jest przeciętnym bokserem, z przeciętnymi umiejętnościami, z małą szybkością i chyba słabą motywacją. Zalety również ma, odporność i gabaryty przede wszystkim. Teraz jest już w wieku, kiedy trzeba sprzedawać rekord, więc zwycięstwo nad Walkerem przypomni światu, że jest ktoś taki jak Mario i czeka na oferty :)
 Autor komentarza: adambw
Data: 26-03-2016 09:05:08 
Wach to Taki swpolczesny pinokio,drewniany chlopiec z ktorego juz nic nie da sie wystrugac.zwlaszcza przy tym zemieslniku przy ktorym trenuje...
 Autor komentarza: Kikas
Data: 26-03-2016 10:40:13 
Zgadzam się, z Mariusza nic nie będzie tak jak z innego prospekta- Wawrzyka.

Do boksu trzeba mieć przede wszystkim charakter. Wach potrafi tylko robić groźne miny na face2face, a jak przychodzi co do czego, to boi się nawet zadawać ciosy.
 Autor komentarza: rtg981
Data: 26-03-2016 11:03:09 
Wach vs Walker 2 - jak dla mnie zestawienie trochę żenujące. Pierwsza walka była mocno nudna. Jeśli Walker będzie w formie to druga może być po porostu nudna, ewentualnie bardzo przeciętną. Pod względem sportowym to zestawienie jest SŁABE, odgrzewanie kotleta, który już się przeterminował.


Co innego,że nie mam wątpliwości że walka się sprzeda. Wach ma nazwisko, które bez problemu zapełni niedużą hale taką jak np w Radomiu tj. 2-3 tys miejsc. Niedzielny kibić na pewno przyjdzie zobaczyć Waszkę choćby z samej ciekawości(jak eksponat czy pomnik), a znaleźć i opłacić zawodnika dla Wacha nie jest łatwo. Grabowski też jakimś baronem nie jest, w tym biznesie jeszcze niewiele znaczy ale kombinuje dobrze. Z punktu widzenia promotora to wcale nie jest złe rozwiązani. Przecież Waszka i tak na sukcesy nie może już liczyć. W zasięgu pozostało EBU lub Pas Mistrza Polski.
 Autor komentarza: rtg981
Data: 26-03-2016 11:07:14 
A i oczywiście Wach musi jeszcze sprzedać rekord (pewnie jeszcze ze dwie kasowe walki stoczy), skok na kasę na czym Grabowski też sobie odbije a i kontakty poszerzy.
 Autor komentarza: ADS
Data: 26-03-2016 11:55:24 
Serio potrzebna jest Wachowi walka z Walkerem??? Travis ostatnio w formie byl tylko z Adamkiem, w kolejnych juz walkach mial 10 - 15kg wiecej. Nie ma innej opcji, niz wygrana Wacha. Wach juz teraz bedzie takim samym jourmenem jak Walker, z ta roznica ze jest ekskluzywniejszy.
 Autor komentarza: Granitechin
Data: 26-03-2016 13:09:33 
Styl robi walkę. Potężny cios Walkera jest neutralizowany przez granitową szczękę Wacha. Wach mimo wszystko jest lepszym atletą i po wymęczeniu Travisa zafunduje mu TKO.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.