WSB: ARGENTYŃCZYCY WYSTAWILI SKŁAD NA POLAKÓW

Maciej Jóźwik (-52kg) w swym debiucie na ringach World Series of Boxing spotka się z Cristianem Eduardo Rodą z zespołu Argentina Condors. Mecz odbędzie się 1 kwietnia w Dębicy.

Rywale z Ameryki Południowej z dużym wyprzedzeniem ogłosili skład na mecz z Husarią. W składzie gospodarzy wiadomo, że wystąpi trzech polskich bokserów: Maciej Jóźwik (-52kg), Mateusz Polski (-60kg) i Arkadiusz Szwedowicz (-81kg).

Argentyńczyków do boju poprowadzi Fabricio Nieva, uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Atlancie w wadze lekkiej.

Rok temu w kategoriach wagowych od -52kg do +91kg Husaria przegrała na wyjeździe 2:3. Punkty zdobyli wtedy Niemiec Hamza Touba (-52kg) i Brytyjczyk Steven Donnelly (-69kg). Z Polaków najbliższy zwycięstwa był Dawid Michelus (-60kg) - porażka 1:2 z Brianem Ivanem Nunezem. Tym razem z tym pięściarzem spotka się zeszłoroczny brązowy medalista Igrzysk Europejskich, Mateusz Polski.

Z obecnym rywalem Jóźwika przed dwoma laty boksował Hamza Touba, jeszcze w barwach Team Germany i pokonał Cristiana Eduardo Rodę 3:0.

W tym sezonie Argentyńczycy u siebie przegrali 0:5 z Rosją i wygrali z Wenezuelą 3:2. Cristian Eduardo Roda miał bilans walk 1-1, Brian Ivan Nunez 0-2, a przeciwnik Arkadiusza Szwedowicza Juan Gabriel Rizzo Patron 0-1. W rozgrywkach 2015 stoczył on dwie walki, obie przegrał, jedną przed czasem. W kategorii -81kg niedawno bez powodzenia boksował też Sergio Lebensztajn.

W wadze -69kg Argentina Condors wystawia w Dębicy Franco Maximiliano Ocampo, a +91kg - Kevina Nicolasa Espindolę, który przesądził o zwycięstwie z Caciques, pokonując Edgara Munoza 2:1. W 2014 roku Kevin Nicolas Espindola odpadł w ćwierćfinale Młodzieżowych Mistrzostw Świata w Bułgarii, a w poprzednim sezonie nie przeszedł eliminacji Mistrzostw Panamerykańskich w Wenezueli.

Skład Argentina Condors na mecz z Rafako Hussars Poland:
-52kg Cristian Eduardo Roda
-60kg Brian Ivan Nunez
-69kg Franco Maximiliano Ocampo
-81kg Juan Gabriel Rizzo Patron
+91kg Kevin Nicolas Espindola

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.