POLACY ZACHWYCENI OŚRODKIEM W SHEFFIELD

- Wybór ośrodka treningowego w Sheffield był strzałem w dziesiątkę - mówią reprezentanci Polski o treningach w Anglii przed turniejami kwalifikacyjnymi w Turcji i Bułgarii do Igrzysk Olimpijskich w Rio.

Na treningi z brytyjskimi i bułgarskimi pięściarzami przyjechało dziewięciu podopiecznych trenera Zbigniewa Raubo - Dawid Jagodziński (-49kg), Maciej Jóźwik (-52kg), Adrian Kowal (-56kg), Dawid Michelus (-60kg), Mateusz Polski (-60kg), Mateusz Kostecki (-64kg), Damian Kiwior (-69kg), Mateusz Tryc (-81kg) i Igor Jakubowski (-91kg).

- Nie widziałem i nie trenowałem nigdy w lepszym ośrodku. Anglicy mają tu wszystko co jest potrzebne, super zaplecze. Sześć ringów, siłownia, sauna, na salach komputery, mnóstwo worków, treningi rozpisane na tablicach, tam też zapisywana waga poszczególnych zawodników. Anglicy przed każdym treningiem mają mierzoną siłę uścisku, na wszystkich czekają podpisane bidony z odżywkami. Mnóstwo trenerów i cutmenów, pełen profesjonalizm. Aż się chce trenować - powiedział Tryc.

Na pierwszym ze sparingów zadaniowych trwających po sześć rund Mateusz trenował między innymi ze swoim ubiegłorocznym rywalem z ćwierćfinału Mistrzostw Europy, Joshuą Buatsi.

Polacy sparuję z Brytyjczykami i Bułgarami. Damian Kiwior na przykład z aktualnym mistrzem Unii Europejskiej, Simeonem Chamowem.

- Nie wiem ile osób dokładnie się zajmuje zawodnikami angielskimi, ale jest to duży sztab trenerski. W ogóle nowoczesny sprzęt do treningu, z jakim nigdzie się nie spotkałem. Znakomicie funkcjonuje monitoring zawodników - mówił Mateusz Polski, który już sparował z Luke'em Mccormackiem, a czekają go jeszcze potyczki z mistrzem Europy Josephem Cordiną.

Zachwycony warunkami w Sheffield jest też nowy pięściarz Rafako Hussars Poland Maciej Jóźwik, który - podobnie jak Mateusz Polski, wystąpi 1 kwietnia w meczu w Dębicy z Argentina Condors.

- Ośrodek jest mega dobry, na każdym kroku widać profesjonalizm. Wszyscy jesteśmy zadowoleni z możliwości pracy w tym miejscu. Ja miałem sparingi z angielskim Muhammadem Alim - powiedział Jóźwik.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Rollins
Data: 22-03-2016 23:03:06 
Czyli jednak nie jesteśmy taką zieloną wyspą...
 Autor komentarza: Mateusz89
Data: 22-03-2016 23:25:06 
Kogo obstawiacie, że awansuje na IO? Moim zdaniem największe szanse mają Tryc i oczywiście Jakubowski, ale jak nikt nie przejdzie eliminacji to też się za bardzo nie zdziwię.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.