POLACY WYJEŻDŻAJĄ NA SPARINGI DO ANGLII

Pięściarze Rafako Hussars Poland, którzy stanowią trzon kadry narodowej, trenuję obecnie na zgrupowaniu we Władysławowie, a już w niedzielę wyjeżdżają na sparingi z Brytyjczykami do Sheffield.

W nadmorskim ośrodku olimpijskim przygotowują się wicemistrz Europy Igor Jakubowski (-91kg) oraz Dawid Jagodziński (-49kg), Adrian Kowal (-56kg), Dawid Michelus (-60kg), Mateusz Polski (-60kg), Mateusz Kostecki (-64kg), Damian Kiwior (-69kg), Mateusz Tryc (-81kg) i Paweł Wierzbicki (+91kg), a także dwaj zawodnicy, którzy nie boksowali na ringach World Series of Boxing, Maciej Jóźwik (-52kg) i Szymon Hamerski (-75kg).

Trenerzy Husarii i kadry poinformowali, że z tej grupy w piątek do angielskiego Sheffield na sparing z miejscowymi pięściarzami oraz Irlandczykami wyjeżdża dziewięciu bokserów - Jagodziński, Jóźwik, Kowal, Michelus, Polski, Kostecki, Kiwior, Tryc i Jakubowski.

Po pięciu dniach sparingów biało-czerwoni wracają do kraju na Święta Wielkanocne, a następnie przenoszą się na treningi do Niemiec. Na początku kwietnia do tureckiego Samsun na turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich wyjeżdża ta sama grupa co do Anglii, poza Mateuszem Polskim. W każdej wadze może być tylko jeden pięściarz z danego państwa.

Jedynym polskim zawodnikiem, który ma już zapewniony udział w olimpijskich zmaganiach w Rio de Janeiro, jest kapitan Husarii i wicemistrz Europy, Tomasz Jabłoński (-75kg).

Ostatnio Polacy bez powodzenia startowali w turnieju w niemieckim Halle, ale dla nich najważniejsze zawody będą w pierwszej połowie kwietnia w Samsun. Później Igora Jakubowskiego i pozostałych zawodników czekają turnieje w Belgradzie i czeskim Usti oraz kolejny kwalifikacyjny do Igrzysk - WSB/APB w Bułgarii.

Z informacji napływających z kadry wynika, że większość bokserów jest zdrowa i spokojnie szykuje się do bardzo ważnych turniejów. Problemy z łokciem ma tylko Wierzbicki.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: PanJanekTygrys
Data: 16-03-2016 20:39:12 
Do Prince Naseema Hammeda jadą- do Sheffield.
 Autor komentarza: starycap
Data: 17-03-2016 08:07:12 
Szkoda kasy na takich cieniasów.Nic nie osiągnęli jako husaria-raczej kociarnia- i nic nie osiągną ani w walce o IO ani ewentualnie na igrzyskach.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.