FLANAGAN OBRONIŁ TYTUŁ FEDERACJI WBO

Terry Flanagan (30-0, 12 KO) już kiedyś pokonał Derry'ego Mathewsa (38-10-2, 20 KO) w półfinale turnieju Prizefighter. Dziś spotkali się znowu. Tym razem Flanagan bronił po raz drugi tytułu mistrza świata wagi lekkiej organizacji WBO.

Początek należał do championa, który skoncentrował się na obijaniu tułowia rywala. Nawet gdy chciał uderzyć na górę, zaczynał najpierw akcję ciosem na korpus i dopiero wtedy polował sierpem na szczękę pretendenta. Doświadczony Mathews, dla którego był to pięćdziesiąty występ na zawodowym ringu, wrócił do gry dobrą dla siebie rundą piątą i szóstą. Potem jednak do głosu znów doszedł Flanagan i nawet pomimo ostrzeżenie za faule w ósmej odsłonie pewnie zwyciężył.

Sędziowie punktowali na korzyść obrońcy tytułu 115:112 i dwukrotnie 117:110.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Rollins
Data: 13-03-2016 10:00:47 
Bardzo dobry pięściarz ten Flanagan. Walczy efektownie, efektywnie, nie unika wyzwań.
Na pewno mógłby dawać jakieś emocjonujące walki z czołówką lekkiej, bo na pewno przed nikim by nie uciekał. Tym bardziej, że w lekkiej od dłuższego czasu cały ch. się dzieje.

Fajna by była walka Anglika z Linaresem. Unifikacyjna. Ale ten miał pecha, złamał rękę i... pas mu czym prędzej zabrano.
Więc zamiast potencjalnej takiej walki unifikacyjnej będziemy mieli "wielką wojnę" jakiegoś tam pier...lonego Zlaticanina z włoskim Przemkiem Saletą, czyli takim pizdą, nie bokserem, na starość robiącym karierę... i byłym posiadaczem nic już nie znaczącego pasa EBU.

Jest jeszcze Crolla (tu mogłaby być hitowa walka na Wyspach) i Barthelemy. Na pierwsza bardzo prawdopodobna.
 Autor komentarza: Rollins
Data: 13-03-2016 10:02:55 
*Ta pierwsza opcja bardzo prawdopodobna.
 Autor komentarza: AStraszek
Data: 13-03-2016 12:05:56 
Dobra walka Flanagana, zdecydowanie przeważał i zasłużenie wygrał z Matthewsem.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.