W MAJU WALKA PULEWA Z CHISORĄ PLUS OBRONA CULCAYA?

Tytuł mistrza Europy wagi ciężkiej pozostaje nieobsadzony i już od jakiegoś czasu mówiło się o tym, że do walki o wakujący pas EBU przystąpią Kubrat Pulew (22-1, 12 KO) oraz Dereck Chisora (25-5, 17 KO), czyli dawni mistrzowie Starego Kontynentu. Powoli znamy coraz więcej szczegółów odnośnie tej konfrontacji.

Obaj zawodnicy boksują pod banderą grupy Sauerland Event, co tylko ułatwiło sprawę. Kalle Sauerland, który przejął stery nad rodzinnym interesem, ma podobno ogłosić tę walkę w najbliższy wtorek podczas konferencji prasowej. Bułgar już jest oficjalnie zatwierdzony. Rywal pozostaje nieznany, ale właśnie we wtorek ma podobno paść nazwisko Brytyjczyka.

Do tego ciekawego pojedynku ma dojść w maju w hali Barclay Arena, niegdyś O2 Arena, w Hamburgu. Tego samego wieczoru do drugiej obrony tytułu mistrza świata wagi junior średniej federacji WBA w wersji tymczasowej ma podejść Jack Culcay (21-1, 10 KO).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: cop
Data: 12-03-2016 18:35:44 
Z pewnoscia interesujaca potyczka na europejskim podworku. Zaden z piesciarzy nie jest powaznym graczem w elitarnej dziesiatce I nie bedzie juz, ale niewatpliwie tego typu walki daja fanom zawsze doze wrazen. Uwielbialem Derecka za jego nieustepliwosc I charyzme a Puleva nigdy nie lubilem, pomimo tego nie widze tutaj wyraznego faworyta. Wszystko bedzie zalezalo od formy Chisory I czy pulev bedzie jak zawsze leniwy w ringu, czy tez bedzie chcial narzucic szybsze tempo I kontrolowac walke uzywajac “jabs”… 50/50 IMHO
 Autor komentarza: wojtyla85
Data: 12-03-2016 18:44:31 
Derek jest rozbity, dla Puleva łatwa walka IMO
 Autor komentarza: cop
Data: 12-03-2016 19:01:08 
@wojtyla85 – obaj nie sa piesciarzami, ktorych mozna darzyc jakims olbrzymim kredytem zaufania w tym momencie. Mysle, ze Pulev ma problem z przystosowaniem sie do stylu piesciarza, ktory jest w nim w ringu I to moze byc olbrzymim atutem Chisory. Oczywiscie zaden wynik mnie nie zdziwi I byc moze masz racje, ze Bulgar wygra to latwo, ale nie bede zaskoczony, gdyby bylo na odwrot. Nie widze w Kubracie niczego fascynujacego by spisywac Brita na straty. Chisora zawsze mial serce do walki i moze jest juz rozbity, ale to nie ma znaczenia. Nie walczy przeciez z nikim naprawde istotnym w tej dywizji.
 Autor komentarza: rocky86
Data: 12-03-2016 19:12:41 
Nie wiem w jakiej formie jest Pulev, bo nie widziałem go w ringu od walki z Władem, ale jeśli wyjdzie przyzwoicie rzygotowany, to powinien gładko wypunktować Chisore. Dereck ma strasznie destrukcyjny (dla siebie styl), a walki z takimi zawodnikami jak Haye, Helenius i Vit odebrały mu bardzo wiele zdrowia
 Autor komentarza: Vitalij71
Data: 12-03-2016 19:34:21 
Ciekawa walka się zapowiada Chiosora jest już rozbity ale jeszcze trzyma jako taki poziom,Pulew z kolei po cieżkim ko od Włada miał ponad rok przerwy a oastatnio rozprawił się z słąbym rywalem niepamietam jak MAurice harris czy coś takiego.

faworytem jeż Pulew i lekko bym sie zdziwił jakby przegrał z angolem ,bułgar jest lepszy technicznie i chyban ieco też fizycznie silniejszy od Chisory a napewno wyższy.
Nie zdziwie się jak Pulew porpzbija Chisore i Derrick nie wyjdzie do którejś z rund
 Autor komentarza: beniaminGT
Data: 12-03-2016 19:44:44 
Rozbicie Chisory jest moim zdaniem przewartościowane. To nie jest wrak, a Pulew nie jest żadnym niszczycielem. Dobra walka bez faworyta.
 Autor komentarza: Tharivol
Data: 12-03-2016 20:37:29 
ja tam Puleva widze w w top 8-10 gdzieś na równi z Wilderem. Łatwo ogra Chisore.
 Autor komentarza: TRM
Data: 12-03-2016 20:38:29 
jak pulev będzie dobrze operował prostymi, szczególnie jabem trzymał derecka na dystans to powinie wygrac na punkty ewentualnie nawet jakieś tko pod koniec walki. bułgar może dać jeszcze dobre walki, porażka z władem kariery nie załamuje przecież ale on trochę zwolnił trochę. ale ma jeszcze szansę dać dobre walki, nawet jak pójdzie wysoko w rankingach to jeszczcze raz do walki mistrzowskiej się dopcha.

ta walka pokaże który z nich nadaje się do boksowania na wyższym levelu, co zostało z chisory i czy pulev odbudował się po ko z rąk władka.
 Autor komentarza: Grzelak
Data: 12-03-2016 20:42:31 
Pulev jest w top 10 i najprawdopodobniej wypunktuje Chisorę a być może wygra przez TKO pod koniec walki. Ale stawiam na pewne UD, choć nie super wysokie tylko pewne. Pomimo tego, że nie lubię Puleva, a do tego Chisora jest przystojniejszy i boksuje efektowniej.
 Autor komentarza: Maniek1986
Data: 12-03-2016 21:01:51 
N8e wiadomo jaki jest pulew po ciezkim ko
 Autor komentarza: Grzelak
Data: 12-03-2016 21:14:59 
A jaki ma być Pulev? :)
 Autor komentarza: Ernesto
Data: 12-03-2016 21:22:07 
Dla Chisory wygrana bedzie powrotem do czolowki, a dla Puleva najcenniejsze nazwisko.

''po erze Klitschko waga HW bedzie beznadziejna''
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 12-03-2016 21:41:19 
Według mnie bardzo ciekawa walka. Nie wiem, czy Pulev będzie w stanie trzymać Chisorę na dystans. Wydaje mi się, że Chisora może jak zwykle dopchać się do półdystansu, a tam wszystko będzie możliwe.
 Autor komentarza: dzejmsblant
Data: 12-03-2016 23:11:14 
co by nie mówić kolejna bardzo ciekawa walka w HW i to bez wyraźnego faworyta, znowu dużo zmiennych. Forma Puleva (psychofizyczna) po bolesnej lekcji od Włada? Ile tak naprawdę zostało z Chisory i czy on jeszcze potrafi trzymać mocny cios? Kiedyś widziałem w Chisorze podobieństwo do 'Smokin' Joe Fraziera (oczywiście w gorszym wydaniu:)) ale ciężkie porażki i wałek z Heleniusem zmieniły go jako zawodnika. Haye spuścił mu straszny łomot a myślałem wtedy że Derek conajmniej postawi dobry opór.
 Autor komentarza: skud
Data: 13-03-2016 00:03:51 
Chisora dostanie KO w drugiej czesci walki.Walka,bedzie wygladac podobnie jak z Furym.Jaby zrobia swoje!Chyba ,ze Pulew bawil sie, imprezowal i olal przygotowaniato walka caly dystans!
 Autor komentarza: Rollins
Data: 13-03-2016 00:30:47 
Chisory to już się oglądać nie chce.
 Autor komentarza: Rollins
Data: 13-03-2016 00:31:24 
Bardzo dużym faworytem Pulev.
 Autor komentarza: Chupacabra
Data: 13-03-2016 01:15:38 
Autor komentarza: cop
Data: 12-03-2016 19:01:08
Chisora zawsze mial serce do walki i moze jest juz rozbity, ale to nie ma znaczenia. Nie walczy przeciez z nikim naprawde istotnym w tej dywizji.
_______________________________________________________

No właśnie to ma znaczenie, niestety. Chisora z Fury II i Chisora z Kłyczki to dwaj zupełnie różni pięściarze. Właśnie to serce do walki najbardziej ich różni. Z Witalijem cały czas brnął do przodu, nie odpuszczał, wywierał nieustanną presję, a to wszystko mimo ciągłego przyjmowania mocnych ciosów. Z Furym w rewanżu nie było już tej ikry, samozaparcia, nie potrafił skutecznie przedostać się do półdystansu, a przecież Tyson z pewnością nie bije mocniej niż starczy z braci Kłyczko. Rozbicie Derecka było nader widoczne na konferencjach. Ten niegdyś niesamowicie wygadany i pyskaty "bad boy", nagle stał się potulnym i pokornym facetem. Wszystko zmieniło się po walce z Haye'em. Od tego pojedynku zaprzestał policzkowania, wszczynania bójek, buńczucznych wypowiedzi. Jakby nie miał w sobie już tej ikry i prawdziwej wiary w możliwość zwojowania wagi ciężkiej. A przecież swego czasu miał na to papiery, ja dalej twierdzę, że Chisora z walki z Witalijem sprawiłby problemy każdemu aktualnemu mistrzowi. Niestety teraz jest rozbity. I to chyba bardziej psychicznie, niż fizycznie, bo poza KO od Haye'a z nikim jeszcze nie leżał. Ale co z tego, skoro w ringu nie prezentuje już tej bezkompromisowości i nieustannego parcia od przodu. A w jego przypadku to był fundament.
 Autor komentarza: vojtech51
Data: 13-03-2016 09:29:45 
Jest paru takich zawodników,minimalistów o dużych możliwościach którzy boksują rzadko, dla jakichś tam średnich pieniędzy ,zapewniających im wygodne i spokojne życie,ale wielkimi mistrzami nigdy nie będą.Przykłady to właśnie Pulew,czy Ustinow.Dlatego nie fascynują mnie takie walki.
 Autor komentarza: Vitalij71
Data: 13-03-2016 11:43:52 
zgadzam się co napisał skud Chisora prawdopodbnie przegra przed czasem pod koniec walki, lub wcześniej gdzieś około 8 rundy.
Chisora to żaden wielki fighter nie był i nie będzię ! wybił się na skandalach i walce z Vitalijem gdzie mimo że wywierał presję zbierał dużo na twarz i przegrał zdecydowanie( do tego Vitalij złapał tam kontzuję lewej ręki a it ak wyraznie wypunktował Angola)
Wcześniej też pozbierał trochę od mocno bijącego Heleniusa ( choć w tej walce dobrze zeprezentował się)a hey to już go dobił.już widać było w walce z Gerberem że Chiosora stracił odporność
Rewanż z Furym to już był ostry sparing dla Furego nad rozbitym psychicznie Derricku.

a Pulew to twardziel dobry technik , dobrze "kłuje" jabami co pokzał w walce z Władimirem,wielu robi tu na forum z niego " waciaka co jest bzdurą".
Kumualacją ciosów potrafił poorozbijać i zadać tko np Derrickowi Rossemu ( niedawno Stiverene cały dystans znim walczył )z którym męczył sie np Głazkow, czy ogromnego Ustinowa wiec jego ciosy też mają wymowę.


Jestem pewien że Szpilka wyleczony zdrowy po jednej walce na przetarcie spokojnie wypunktował by Chisore
 Autor komentarza: szansepromotions
Data: 13-03-2016 12:03:29 
Jest rozbity, ale też jego szczęka była mocno przeceniania, Chisora pływał już z Helleniusem, ale Finowi nie udało się go dobić.
To, że walka z Vitem tak wyglądała nie inaczej, to głównie zasługa tego, że Vit raczej nie słynął z mocnego ciosu.
Jednakże Chisora to wygra, Pulev by musiał korzystać z pracy nóg, ale zbyt często mu się nie chce
 Autor komentarza: Rollins
Data: 13-03-2016 12:15:15 
Ludzie! Nie zapominajcie, że Witalij walczył z Chisorą jedną ręką.
Na pewno nie robił tego po to, żeby sobie utrudnić zadanie - z pewnością miał kontuzję.
 Autor komentarza: Vitalij71
Data: 13-03-2016 13:18:06 
Rollins dokładnie tak 2 połowę walki walczył jedną ręką a Chisora mimo że wywierał presje na Vitka to w tej walce dużo zebrał "czysciochów " i już po tej walce pisałem że może za parę lat stracić odporność i być 2 gim rozbitym po walkach kliczkami Samuelem Peterem i to się potwierdziło.


Ostatnie walki Chisory to walki z klasycznymi kelnerami.
Myśle że jak by sie w rewanżu Chisora spotkałby się np: z surowym technicznie ale silnie bijącym Gerberem to dostał by Czyste ko jak ostatnio Minto z Pulewm przegra

Szanse Promotions ciekawe a pamiętasz ciężkie Ko Vitalija na Herbie Hedzie z 1999 roku czy Kirk Jonschonie z 2004 ? jeśli nie to zobacz na yotubie jak ich zniszczył !
i nie pisz bzdur że Vitalij nie słynoł z mocnego ciosu, nie miał co prawda takiej petardy pojedynczej jak Władmir czy Lennox Lewis ale niszczył przeciwników metodycznie kumulacją ciosów min takich kozaków panczerów jak :Corrie Sandersa ,Samuela Petera i to po walkach z Vitalijem żaden "fighter
już nie miał tej odporności i nie był tym samym zaodnikiem co wcześniej.
 Autor komentarza: szansepromotions
Data: 13-03-2016 18:12:04 
kumulacja , to nie mocny cios, i hide i johnson to szklanki. A herbie to już w ogóle
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.