WSB: TRZECH MOCNYCH ROSJAN NA MECZ Z HUSARIĄ

Trzy gwiazdy i dwóch mało znanych pięściarzy wystawiają trenerzy Russian Boxing Team na mecz z Rafako Hussars Poland w lidze World Series of Boxing. Spotkanie odbędzie się w sobotę o godzinie 16:00 czasu polskiego w Moskwie.

Rosjanie, którzy w tamtym sezonie WSB doszli do półfinału, w obecnych rozgrywkach są niepokonani z bilansem 3-0. Husaria poniosła cztery porażki, w tym trzy minimalne po 2:3 za jeden punkt. W Moskwie biało-czerwonych czeka trudne zadanie, ale w przeszłości Polacy już wygrywali z Rosją.

W sobotę najciekawiej zapowiada się walka kapitana Rafako Hussars Poland Tomasza Jabłońskiego z Petrem Chamukowem w wadze średniej. Będzie to rewanż za finał zeszłorocznych Mistrzostw Europy w bułgarskim Samokowie, w którym Tomek przegrał jednogłośnie na punkty, co dało mu ostatecznie srebrny medal. Wielki sukces w postaci srebra wywalczył wówczas także Igor Jakubowski (-91kg).

Na moskiewskim ringu w kategorii -49kg Dawid Jagodziński spotka się z wicemistrzem Europy z 2011 roku Belikiem Galanowem. Rosjaninowi niezbyt dobrze wiedzie się w lidze WSB, ale wystawiany jest na najlepszych rywali.

Drugi pojedynek w barwach Husarii stoczy Włoch Riccardo D'Andrea (-56kg). Tym razem jego przeciwnikiem będzie aktualny mistrz Rosji, Władimir Nikitin. W 2013 roku wywalczył on wicemistrzostwo świata i brąz mistrzostw Europy. Wtedy też w lidze WSB wygrał z Sylwestrem Kozłowskim. W 2015 roku nie przegrał żadnej walki w WSB.

Rywal Mateusza Kosteckiego (-64kg) - Grigorii Lizunenko, to wicemistrz Rosji 2015 (brąz w 2014 roku), który w zeszłym sezonie ligowym wystąpił w meczu z Ukraine Otamans. Przegrał z Wołodymyrem Matwiczukiem.

20-letni debiutant w rozgrywkach WSB Isłam Tekiejew zmierzy się z Michałem Olasiem (-91kg). Jakubowski wczoraj przegrał z Holendrem Royem Korvingiem 0:3 w ćwierćfinale turnieju w niemieckim Halle.

Składy na mecz Russian Boxing Team - Rafako Hussars Poland
-49kg Belik Galanow - Dawid Jagodziński
-56kg Władimir Nikitin - Riccardo D'Andrea
-64kg Grigorii Lizunenko - Mateusz Kostecki
-75kg Petr Chamukow - Tomasz Jabłoński
-91kg Isłam Tekiejew - Michał Olaś

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.