WSB: DAWID JAGODZIŃSKI WYSTĄPI W MOSKWIE

Trzecią szansę w tym sezonie dostanie Dawid Jagodziński (-49kg), jeden z bokserów o najdłuższym stażu w Rafako Hussars Poland. 12 marca będzie walczył w wyjazdowym meczu ligi WSB z Russian Boxing Team.

- Ze względu na kłopoty zdrowotne w Moskwie nie wystąpi ani dwukrotny brązowy medalista Igrzysk i były Mistrz Europy Irlandczyk Paddy Barnes, ani Kastriot Sopa. Szczególnie poważny jest uraz mistrza Niemiec, który na jednym z treningów dostał bardzo mocny cios na brzuch. Trafił do szpitala i czeka go dłuższa przerwa - mówią szefowie Husarii Jarosław Kołkowski i Jacek Szelągowski.

Pochodzący z Inowrocławia Dawid w tym sezonie przegrywał walki z rywalami z Wenezueli i Argentyny. Ostatnie zwycięstwo w rozgrywkach WSB odniósł prawie rok temu, a miało to miejsce w spotkaniu z Azerbaijan Baku Fires (2:3) w Gdańsku. Pokonał wówczas na punkty Rosjanina Rasula Saliewa, który od niedawna występuje już pod flagą Azerbejdżanu. W grudniowych mistrzostwach tego państwa odpadł w ćwierćfinale, po porażce z późniejszym zwycięzcą Masudem Yusifzade.

W poprzednich rozgrywkach WSB Jagodziński odniósł łącznie trzy zwycięstwa, w tym jedno walkowerem. Spotkał się też w bezpośredniej potyczce z Paddym Barnesem, z którym dziś jest w jednym zespole. Irlandczyk walczył wtedy w barwach Italia Thunder i wysoko wygrał z Polakiem na ringu w Koninie.

Oprócz Dawida, na ringu w Moskwie wystąpią jeszcze wicemistrz Europy Tomasz Jabłoński (-75kg) i Michał Olaś (-91kg). Wkrótce sztab Husarii podejmie decyzję o nominacjach dla pięściarzy w kategoriach -56kg i -64kg.

Być może brązowego medalistę zeszłorocznych Igrzysk Europejskich w Baku Kasiego "Super" Sopę, jak nazywają go niemieckie media, ponownie zastąpi żołnierz zawodowy Mateusz Kostecki (-64kg).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Mateusz89
Data: 04-03-2016 23:49:32 
Cały sezon czekałem na debiut Barnesa w Husarii a tu taka lipa :(. Coś podejrzanie chorobliwi Ci obcokrajowcy w tym sezonie.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.