WSB: BOKS WRACA DO DĘBICY

Boks w najlepszym wydaniu wraca do Dębicy, dawniej ważnego ośrodka pięściarskiego na mapie kraju. 1 kwietnia odbędzie się tam mecz Rafako Hussars Poland z Argentina Condors w lidze World Series of Boxing.

- Po wielu latach przerwy kibice w Dębicy, niegdyś rozkochanej w boksie ligowym, znów zobaczą w ringu najlepszych krajowych zawodników, ale w ramach ligi WSB. Dla Husarii to jednocześnie pierwsza wizyta w tym mieście na Podkarpaciu i mamy nadzieję na kontynuację współpracy – powiedział prezes Rafako Hussars Poland, Jarosław Kołkowski.

W spotkaniu ostatniej, 6. kolejki grupy C ligi WSB, rywalem Husarii będzie zespół Argentina Condors. Mecz odbędzie się w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji o godzinie 20:00, a wcześniej odbędą się walki pokazowe z udziałem pięściarzy Uczniowskiego Klubu Sportowego Morsy Dębica.

Pod koniec lat 80. miejscowy Igloopol dwa razy był Drużynowym Mistrzem Polski. W różnych latach w Dębicy boksowali medaliści mistrzostw świata i Europy jak Roman Gotfryd, Krzysztof Wróblewski i Andrzej Rżany. Wicemistrzem Europy był inny bokser Igloopolu, Dariusz Czernij.

Bilety można nabywać na stronie ABilet.pl lub w kasach MOSiR Dębica. Głównym sponsorem meczu jest firma OLIMP z Dębicy.

Wcześniej pięściarze Husarii występowali między innymi w Warszawie, Pruszkowie, Koninie, Włocławku, Wyszkowie, Gdańsku i Szczecinie.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Yoga
Data: 03-03-2016 22:53:59 
Fajnie ze w Debicy ale na tej hall to buraki kibole igloopolu beda okrzykami wielbic swoj klub. Sponsor olimp prezes tej firmy w tym roku debiutowal na liscie forbes najbogatszych ludzi w polsce na chyba 41 miejscu sponsor niezly.
 Autor komentarza: Moderator
Data: 04-03-2016 09:40:56 
Wiadomo, czy będzie Borek? To jego rodzinne miasto.

Ja pewnie wpadnę. To tylko 40 minut od mojego domu.
 Autor komentarza: Arkadiusz
Data: 04-03-2016 10:11:41 
Borka raczej na pewno nie będzie:D
Fajnie, że boks wraca do Dębicy - tylko kibice nie spartaczcie tego!
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.