WSB: DOTKLIWA PORAŻKA HUSARII

Porażką 0:5 zakończył się mecz Rafako Hussars Poland z Caciques Venezuela w lidze World Series of Boxing. Na wenezuelskim ringu najbliższy wygranej był Mateusz Polski (-60kg).

- Kolejny raz przegrywam walkę, która była wygrana. Muszę ją na spokojnie obejrzeć. Nie wiem dlaczego trzy razy wypadła mi szczęka, nigdy mi się to nie zdarzało. Po zakończeniu dużo kibiców miejscowych podchodziło do mnie i mówiło, że to ja zwyciężyłem - powiedział Polski, który zdaniem sędziów przegrał 1:2 z Franklinem Gonzalezem.

Większość bokserów Husarii wygrywała pierwszą rundę, ale potem lepiej radzili sobie miejscowi zawodnicy i to oni triumfowali w każdym pojedynku.

Minimalnie jednym punktem, co było kolejnym kontrowersyjnym werdyktem, walkę z Argenisem Espaną przegrał Mateusz Tryc (-81kg).

Na punkty przegrywali też Niemcy Hamza Touba (-52kg) i wicemistrz Europy Florian Schulz (+91kg), zaś najbardziej dotkliwą porażkę poniósł Irlandczyk Steven Donnelly, który był kilka razy liczony w pojedynku z byłym mistrzem Europy Węgrem Imre Backaiem.

Po tym spotkaniu drużyna Rafako Hussars Poland ma wciąż 3 punkty i zajmuje czwarte miejsce w grupie C. Do końca sezonu biało-czerwonych czekają mecze z Russian Boxing Team na wyjeździe i Argentina Condors u siebie.

 

 

Venezuela Caciques – Rafako Hussars Poland (5-0)
-52kg Franklin GONZALEZ – Hamza TOUBA (49:46, 49:46, 49:46)
-60kg Christian PALACIO – Mateusz POLSKI (47:47, 49:45, 46:48)
-69kg Imre BACSKAI – Steven DONNELLY (49:45, 50:43, 48:45)
-81kg Argenis ESPANA – Mateusz TRYC (48:47, 48:47, 48:47)
+91kg Cosme DOS SANTOS – Florian SCHULZ (49:46, 49:46, 48:47)

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: as09
Data: 28-02-2016 18:42:17 
żenua cały kalendarz dostosowany pod WSB i takie wyniki
 Autor komentarza: RSC2
Data: 28-02-2016 19:37:48 
Hamza Touba - Niemiec. Czysty aryjczyk.

Nie wiem po co w naszej drużynie są cudzoziemcy?
Przecież oni obniżają poziom.
Dla kogo jest ta Husaria?
 Autor komentarza: leszekd
Data: 28-02-2016 19:59:58 
Proszę podaj pięściarzy który przy obecnym poziomie szkolenia (składa się tu wiele czynników) są w stanie przebić się przez ścianę pięciu rund- Ścianę Najlepszych z najlepszych. Powiem tak: całe szczęście że jest draft! Widziałeś walkę Polskiego? Po tym pojedynku dałem sobie spokój, bo byłem a takich nerwach , że bym nie zasnął wogóle widząc co się święci. Wiem, ze jego boks na poziomie WSB nie jest jeszcze poukładany, ale parząc przez pryzmat boksu olimpijskiego, to walkę wygrał - na Światową Ligę, jak widać nie wystarczyło!
Zresztą - tu Masz najlepszą pięćdziesiątkę pod względem osiągnięć sportowych za ubiegły rok: http://www.bokser.org/content/2016/02/05/173513/index.jsp , a w rozwinięciu z podziałem na poszczególne kategorie wagowe. Proszę wskaż mi zawodników, którzy poświęcą swoje najbliższe pięć lat na programowe szkolenie, sześć dni w tygodniu dwa razy dziennie z relaksem sportowym w niedzielę.
 Autor komentarza: Cooperek
Data: 28-02-2016 20:09:19 
RSC2
Dokładnie, niech chłopaki się biją i odnoszą sukcesy, ale ja im nie kibicuje bo to w ogóle nie jest nasza drużyna, no sorry. Czy wygrywają czy przegrywają, nie odczuwam jakiś specjalnych emocji, właśnie z tego powodu.
 Autor komentarza: wooyo
Data: 28-02-2016 20:22:15 
A mnie to już krew zalewa jak widze to sędziowanie!Przecież Polski i Tryc powinni wygrać!Walczyli słabo, ale przeciwnicy walczyli by dotrwać do końca!Je.ane oszustwo i tyle!!!Donelly bez formy to nie wiem po co w ogóle przyjeżdża. To już lepiej dać szansę debiutu jakiemuś Polakowi młodemu.Miał to być lepszy sezon, a jest kiszka. Chłopaki boksują gorzej.
 Autor komentarza: LegiaPany
Data: 29-02-2016 01:34:08 
to byla wczoraj zgroza :(((
 Autor komentarza: Chupacabra
Data: 29-02-2016 14:09:04 
Nie za bardzo odnajduję się w tej całej WSB. Reklamują się jako POLSKA HUSARIA, a w jej barwach występuje marokański Niemiec, Irlandczyk i jeszcze jakiś inny Niemiec. Przedstawiają ich jako najsilniejsze punkty drużyny, a ci toczą najsłabsze walki, z czego jeden z nich przez cały pojedynek nawet na chwilę nie podnosi lewej ręki i przyjmuje na twarz każdy cios zadany prawą ręką, czego efektem jest kilkukrotne liczenie... Nie dało się na to patrzeć. Po co to w ogóle jest? Niby Polsat wziął tę reprezentację w swoje ręce, ale jestem ciekawy oglądalności tego komicznego wydarzenia, gdzie podczas pojedynku Wenezueli z Polska walczy Węgier z Irlandczykiem. Kto będzie o 3 w nocy oglądał 2 metrowego kołka z Niemiec z jakimś innym, niewiele lepszym, drwalem z Brazylii? Kogo to ma zainteresować? Poziom niski, ale gdyby walczyli tam wyłączenie Polacy, to dałoby się jeszcze jakoś zaangażować w to emocjonalnie, a tak mam kompletnie gdzieś tę "husarię"...
 Autor komentarza: RSC2
Data: 29-02-2016 15:15:24 
@ leszekd

Zanim ja napiszę swoje zdanie to Ty mi odpowiedz.

Skoro w Polsce nie ma zawodników i kontraktujemy cudzoziemców to jaki jest cel funkcjonowania Husarii?
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.