LIGA WSB: ZESPÓŁ Z WENEZUELI ZASKOCZYŁ SKŁADEM

Mistrz Unii Europejskiej z 2009 roku i Mistrz Europy z 2010 Węgier Balazs Bacskai (-69kg) zadebiutuje w zespole Caciques Venezuela. Wystąpi w spotkaniu ligi WSB z Rafako Hussars Poland w Caracas. Jego rywalem będzie jeden z liderów Husarii Irlandczyk Steven Donnelly. Transmisja w nocy z soboty na niedzielę w Polsacie Sport Extra.

28-letni Balazs Bacskai w najlepszych dla niego ME 2010 w Moskwie w półfinale wygrał z Ukraińcem Tarasem Szelstiukiem, późniejszym Mistrzem Świata i brązowym medalistą Igrzysk w Londynie, a w finale z nieżyjącym już Francuzem Alexis Vastine.

W tym sezonie rywal Stevena Donnelly’ego wygrał 60. turniej pod nazwą Istvan Bocskai Memorial. W zeszłym roku Węgier odpadał w eliminacjach Mistrzostw Europy i Igrzysk Europejskich. W przeszłości startował w Turnieju Stamma (w narożniku w Warszawie stał jego ojciec, były Wicemistrz Europy), był także Mistrzem Świata Juniorów z 2006 roku.

Balazs Bacskai boksuje w lidze niemieckiej w Nordhäuser SV, czyli w tej samej drużynie, w której jest m.in. Mateusz Tryc (-81kg). Do ich spotkania doszło w Caracas, ale nie spotkają się oczywiście w bezpośredniej walce. W Bundeslidze Węgier występuje w wadze -70kg, a wcześniej zdarzało mu się też w -76kg.

Wspomniany Mateusz Tryc będzie walczyć w stolicy Wenezueli z wyższym od siebie o 7 cm Argenisem Espaną (mierzy 186 cm). W grudniu ten zawodnik przegrał z Wicemistrzem Europy Holendrem Peterem Mullenbergiem podczas Testu Olimpijskiego w Rio de Janeiro.

W dwóch najniższych wagach rywalami zawodników Rafako Hussars Poland – Niemcy Hamzy Touby (-52kg) i Mateusza Polskiego (-60kg) będą 19-latkowie Jose Gonzalez i Christian Palacio. W ćwierćfinale listopadowego turnieju Francisco "Morochito" Rodriguez w Wenezueli Christian Palacio przegrał 0-3 z Luisem Cabrerą, który też boksuje w wenezuelskiej drużynie w WSB.

Na koniec meczu debiutujący w Husarii 2-metrowy Wicemistrz Europy Niemiec Florian Schulz spotka się z mierzącym 193 cm aktualnym mistrzem Brazylii Cosme Dos Santosem.

Venezuela Caciques - Rafako Hussars Poland
-52kg Jose GONZALEZ (rezerwowy Yoel FINOL) - Hamza TOUBA
-60kg Christian PALACIO (rezerwowy Luis CABRERA) - Mateusz POLSKI
-69kg Imre BACSKAI (rezerwowy Manuel PINANGO) – Steven DONNELLY
-81kg Argenis ESPANA (rezerwowy Nalek KORBAJ) – Mateusz TRYC
+91kg Cosme DOS SANTOS (rezerwowy Edgar MUNOZ) - Florian SCHULZ

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.