JOSEPH PARKER: URODZIŁEM SIĘ, BY TOCZYĆ TAKIE WALKI

Informowaliśmy już Was o starciu Carlosa Takama (33-2-1, 25 KO) z Josephem Parkerem (18-0, 16 KO) w eliminatorze do tronu federacji IBF wagi ciężkiej. Konkretów jeszcze nie ma, ale obóz Nowozelandczyka zapowiada gotowość do przystąpienia do takiej konfrontacji.

Zasiadający na tronie Charles Martin (23-0-1, 21 KO) w pierwszej obronie tytułu 9 kwietnia skrzyżuje w Londynie rękawice z Anthonym Joshuą (15-0, 15 KO). Lepszy z tej dwójki będzie zmuszony spotkać się z Parkerem bądź Takamem - w zależności od tego, kto zwycięży w eliminatorze, do połowy stycznia 2017 roku.

- To jeden z najsilniejszych fizycznie zawodników, jest naprawdę mocny. Przestudiowałem wiele jego walk i będzie stanowił dla mojego chłopaka naprawdę poważny i trudny test. Przekonamy się w końcu, ile Joseph zdążył nauczyć się przez te ostatnie trzy lata - powiedział Kevin Barry, trener Parkera, a zarazem naszego Izu Ugonoha, który chwilowo zawiesił karierę bokserską na rzecz kariery tanecznej. Na szczęście na około dziesięć-dwanaście tygodni. - Pracowaliśmy naprawdę ciężką, by znaleźć się w tej pozycji. Nadeszła pora na pewne odpowiedzi - dodał Barry.

- Dawajcie go, jestem w stu procentach gotowy. Urodziłem się, by toczyć właśnie takie potyczki jak ta. Najbliższy pojedynek przybliży mnie znacznie do wyznaczonego w młodości celu, jakim jest tytuł mistrza świata wagi ciężkiej - dodał zmotywowany i pewny siebie Parker.

Obie strony mają teraz na negocjacje do 11 marca. Jeśli nie dojdą do porozumienia, zostanie przeprowadzony przetarg, który wyłoni organizatora tej walki. W kuluarach mówi się o możliwym terminie majowym i spotkaniu w Australii bądź Nowej Zelandii, lecz póki co to jedynie plotki...

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Rollins
Data: 26-02-2016 00:10:08 
Wróżę mu wielką porażkę.
Obym się nie mylił, albowiem nie lubię go jako pięściarza.
 Autor komentarza: LegiaPany
Data: 26-02-2016 00:37:01 
jezeli takam zaboksuje tak jak walczyl na poczatku z povetkinem to parker bedzie mial bardzo ciezko
 Autor komentarza: Rollins
Data: 26-02-2016 00:41:03 
up

Rollins Data: 25-02-2016 11:58:54
Jeśli Takam będzie w formie, to pokona Parkera. Taki przynajmniej jak w ostatnich walkach.
 Autor komentarza: szansepromotions
Data: 26-02-2016 00:43:49 
Parker popełnia błąd Povietkina, zamiast walczyć z dryblasami, walczy z kimś równym sobie
 Autor komentarza: baxx
Data: 26-02-2016 08:55:16 
@ "Parker popełnia błąd Povietkina, zamiast walczyć z dryblasami, walczy z kimś równym sobie"

Tylko dobrych dryblasów nie jest za wiele, a ci, którzy są dobrzy, albo mają już pasy, albo zaraz będą o nie walczyć, względnie są prospektami, którzy raczej jeszcze nie będą skonfrontowani z Parkerem (młodszy Fury, Adrian Granat). Takam natomiast jest tani, wysoko notowany i ceniony - ogranie go da Parkerowi znacznie więcej niż zwycięstwo z takim Wachem. Jest to też chyba lepsze doświadczenie bić się z kimś dlatego, ze jest dobry i silny, niż tylko z tego tytułu, że jest wysoki.
 Autor komentarza: baxx
Data: 26-02-2016 10:40:22 
A swoją drogą to bez kitu skok na głęboką wodę. Takam, moim zdaniem, dopóki był w stanie natlenić tę górę mięśni, którą ma - wygrywał z Povietkinem. Parker jest z grubsza podobnym typem zawodnika do Saszy, więc może mieć te same problemy z silnym, dobrze kontrujacym i bardzo mocno bijącym Takamem - a przecież Sasza jest dużo bardziej doświadczony i lepiej wyszkolony technicznie. Carlos nie ma zbyt dobrej kondycji, więc jeżeli Parker może nacierać przez 12 rund, to go złamie, jednak tylko pod warunkiem, że sam wcześniej nie zostanie znokautowany. Generalnie walka zapowiada się znakomicie.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.