WSB: FLORIAN SCHULZ (+91kg) ZADEBIUTUJE W HUSARII

22-letni Niemiec Florian Schulz (+91kg) zadebiutuje w Rafako Hussars Poland w meczu ligi World Series of Boxing z ekipą Caciques Venezuela, który odbędzie się w nocy z 27 na 28 lutego w Caracas. W zeszłym roku zdobył srebrny medal Mistrzostw Europy w wadze super ciężkiej.

Szefowie Husarii Jarosław Kołkowski i Jacek Szelągowski mają dość dobre doświadczenia z niemieckimi bokserami, zwłaszcza jeśli chodzi o ich umiejętności sportowe. Już w tamtym sezonie do zespołu dołączył Hamza Touba (-52kg), a jego bilans walk na ringach WSB w barwach Husarii wynosi 3-2.

W styczniu do Husarii dołączył też Kastriot Sopa (-64kg), a swoim pierwszym pojedynku pokonał Luica Arcona 2:1 z Venezuela Caciques.

Co ciekawe wszyscy trzej niemieccy pięściarze Husarii wygrali walki w meczu z Polską (12-8 dla Niemców) pod koniec listopada 2014 roku w Karlinie. Hamza Touba pokonał jednogłośnie Grzegorza Kozłowskiego, Kastriot Sopa wygrał też jednogłośnie z Marcinem Latochą, a Florian Schulz niejednogłośnie pokonał Pawła Wierzbickiego.

Najnowszym nabytkiem Husarii jest właśnie Schulz. W zeszłym sezonie wygrał trzy z czterech walk podczas ME w bułgarskim Samokovie. Pokonał tam na punkty Turka Ali Erena Demirezena i przed czasem zawodnika gospodarzy Petara Belberova, z którym półtora roku wcześniej przegrał na turnieju w Bułgarii. W finale ME Niemiec przegrał z doskonałym Chorwatem Filipem Hrgoviciem.

Później wystąpił w Mistrzostwach Świata w Doha, ale w ćwierćfinale przegrał z aktualnym wicemistrzem świata i brązowym medalistą Igrzysk w Londynie, Kazachem Iwanem Dyczko.

Nowy bokser Husarii odnosił sukcesy też w młodszych kategoriach wiekowych. Podczas MMŚ w 2012 roku w Erewaniu w ćwierćfinale pokonał Kubańczyka Yoandrisa Toiraca, ale nie wyszedł do półfinału.

W narożniku Floriana Schulza w Caracas stanie mający rumuńskie korzenie Zoltan Lunka, mistrz świata z 1995 roku i brązowy medalista olimpijski z Atlanty. Wcześniej przyjeżdżał na mecze Husarii na walki Hamzy Touby, który być może i teraz znajdzie się w składzie. Cały skład trenerzy ogłoszą już wkrótce.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.