DAWID MICHELUS: PODOBA MI SIĘ STYL ŁOMACZENKI

- Podoba mi się styl boksowania Wasyla Łomaczenki, ale wzoruję się głównie na trenerach - mówi utytułowany Dawid Michelus (-60kg), który ma należeć do liderów Rafako Husssars Poland w VI sezonie ligi World Series of Boxing.

Pochodzący z Piły zawodnik (Kontra Elbląg) ma dopiero 22 lata, a regularnie od paru sezonów zdobywa tytuły Mistrza Polski Seniorów i Młodzieżowców. W zeszłym sezonie najgroźniejszego rywala Mateusza Polskiego, brązowego medalistę Igrzysk Europejskich, pokonał w finale MPS i Turnieju Stamma.

- Z zagranicznych bokserów szczególnie podoba mi się styl Łomaczenki. Ukraiński pięściarz znakomicie porusza się na nogach - powiedział Dawid, brązowy medalista Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich i Młodzieżowych Mistrzostw Świata.

W Elblągu młodemu pięściarzowi świetnie współpracuje się z trenerem Krzysztofem Stemplewskim, zaś w Husarii jego szkoleniowcami są Ukrainiec Sergiej Korczynski, Zbigniew Raubo i Jerzy Baraniecki.

- Muszę powiedzieć, że widzę sporo podobieństw w pracy np. trenerów Stemplewskiego i Korczynskiego. Chodzi mi o boks po kontrataku, po unikach. Taki bardziej bezpieczny, ale skuteczny, czyli sam traf rywala, a jemu nie daj się trafić. Najpierw szczelna obrona, a potem przygotowany atak - powiedział Michelus.

Wasyl Łomaczenko (5-1, 3 KO), rodak Sergieja Korczynskiego, jest mistrzem olimpijskim z Pekinu i Londynu - w wagach piórkowej i lekkiej. Był też dwa razy amatorskim mistrzem świata i raz wicemistrzem świata. Jako zawodowiec jest panującym championem federacji WBO kategorii piórkowej.

Jeszcze będąc dzieckiem ukraiński bokser opowiadał, że gdyby jego ojciec nie był trenerem boksu, to chyba zdecydowałby się na hokej na lodzie.

- Wcześniej dużo z kolegami Husarii graliśmy w koszykówkę i myślę, że najgorzej mi nie szło. A jeśli chodzi o przydomek ringowy, przyznaję, że się nad nim zastanawiałem, ale nie wybrałem - dodał utalentowany zawodnik.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.