LIGA WSB: HUSARIA ODKRYŁA KARTY NA PIERWSZY MECZ!

Znamy już skład drużyny Rafako Hussars Poland na pierwszy w tym sezonie mecz ligi World Series of Boxing. 22 stycznia o godzinie 20:30 w hali Znicza w Pruszkowie Husaria podejmie Caciques Venezuela. Transmisja w telewizji Polsat Sport.

Jako pierwszy do ringu wyjdzie Dawid Jagodziński (-49kg), dla którego to już trzeci sezon na ringach WSB. Zaczynał w 2013 roku, a od razu w pierwszej walce trafił na znakomitego Rosjanina Dawida Airapetiana. Po świetnej walce nieznacznie przegrał na punkty z brązowym medalistą Igrzysk w Londynie, srebrnym i brązowym medalistą mistrzostw świata oraz dwukrotnym mistrzem Europy.

- Doskonale znałem jego osiągnięcia sportowe, ale wchodząc do ringu trzeba robić to, co się ustaliło z trenerem, a nie myśleć o sukcesach rywala. Wtedy to bardziej obawiałem się jak zniosę trudy pięciorundowej walki niż samego zawodnika. Ale w praktyce nie było tak strasznie jak początkowo mogło się wydawać - powiedział Jagodziński.

W wagach -56kg i -64kg zaprezentują się polskiej publiczności nowi pięściarze - Włoch Riccardo D’Andrea i Niemiec Kastriot Sopa. Niemiecki zawodnik jest brązowym medalistą Igrzysk Europejskich, a włoski bokser dotarł do ćwierćfinału tych zawodów w Baku. W przeszłości wygrywali z Polakami - D’Andrea pokonał w meczu ligi WSB Dawida Michelusa, a Sopa pokonał w meczu towarzyskim Marcina Latochę.

Wieczór bokserski w Pruszkowie – po raz pierwszy liga WSB na antenie Polsatu, zakończą walki z udziałem zawodników z Warszawy Pawła Rumińskiego (-75kg) oraz Michała Olasia (-91kg). Obaj deklarują, że stać ich na zwycięstwa w spotkaniu z zespołem Caciques. Ze względu na niedawne kłopoty zdrowotne nie wystąpią wicemistrzowie Europy - Tomasz Jabłoński (-75kg) i Igor Jakubowski (-91kg).

Olaś był już mistrzem ligi World Series of Boxing w barwach Dolce & Gabbana Thunder Mediolan. Współpracował wtedy z ukraińskim trenerem Sergiejem Korczyńskim, który obecnie jest w sztabie Husarii razem ze Zbigniewem Raubo i Jerzym Baranieckim.

Następne spotkanie pięściarzy Rafako Hussars Poland odbędzie się 30 stycznia w Szczecinie z Russian Boxing Team. Wystąpią zawodnicy z pozostałych pięciu kategorii wagowych, czyli -52kg, -60kg, -69kg, -81kg, +91kg.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Jablo
Data: 08-01-2016 07:39:11 
Gdzie można kupić bilety?
 Autor komentarza: JKWSB
Data: 08-01-2016 10:05:26 
Abilet.pl
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.