FEIGENTBUTZ I DE CAROLIS POWALCZĄ O WAKUJĄCY PAS WBA REGULAR

Dobre wiadomości dla Vincenta Feigenbutza (21-1, 19 KO). W stawce jego rewanżowej potyczki z Giovannim De Carolisem (23-6, 11 KO) będzie "regularny" pas federacji WBA kategorii super średniej. Przypomnijmy, iż za pierwszym razem obaj rywalizowali o pas WBA w wersji tymczasowej.

Wszystko za sprawą decyzji Andre Warda, który przeniósł się do wagi półciężkiej. Wobec tego dotychczasowy mistrz Regular - Fiodor Czudinow (14-0, 10 KO), został mianowany pełnoprawnym championem, dlatego Niemiec zaboksuje za cztery dni z Włochem o wakujący tytuł WBA Regular.

Stajnia Sauerland Event szczyci się tym, że w razie sobotniej wygranej, zaledwie 20-letni Vincent zostanie najmłodszym niemieckim mistrzem świata. Trzeba jednak dodać, że prawdziwym championem pozostaje Czudinow. Dotąd ten rekord należał do Graciano "Rocky" Rocchigianiego, który championem został w wieku 24 lat.

- To byłoby wielkie osiągnięcie. Od dawna marzyłem o tym, by zostać najmłodszym niemieckim mistrzem świata, jednak nie mogę się rozproszyć i muszę być skoncentrowany póki co tylko na De Carolisie. Dam z siebie wszystko i zrobię wszystko, tak by tytuł pozostał w moim kraju - powiedział Feigenbutz.

FEIGENTBUTZ I DE CAROLIS ZAPOWIADAJĄ WYGRANĄ W NAJBLIŻSZĄ SOBOTĘ >>>

- Ten chłopak staje przed wielką szansą, by przejść do historii. Ich pierwsza walka była dramatyczna, dlatego rewanż zapowiada się równie dramatycznie - dodał jego promotor, Kalle Sauerland.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: AutorKomentarza
Data: 05-01-2016 18:08:00 
To tylko świadczy o tym, ile wart jest ten cały zasrany półpasiec WBA Regular.
 Autor komentarza: AutorKomentarza
Data: 05-01-2016 18:24:12 
Heh :-) W takiej sytuacji De Carolis w życiu nie wygra z Feigenbutzem. Nawet jak go ciężko znokautuje, to go zdyskwalifikują, że uderzył po komendzie, albo łokciem, albo ch. wie co wymyślą.
 Autor komentarza: BYKZBRONXU2011
Data: 05-01-2016 19:01:39 
Nie pierwszy i ostatni raz takie cuda w boksie, wiec życze Niemcowi zdobycia pasa a potem wpierdolu z jakimś zawodnikiem mocno bijącym z topu w obronie pasa haha.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.