HAYE: NIGDY WCZEŚNIEJ NIE WIDZIAŁEM KLICZKI TAK WYSTRASZONEGO

Zwycięstwo Tysona Fury'ego (25-0, 18 KO) nad Władimirem Kliczką (64-4, 53 KO) było zaskoczeniem dla większości ekspertów. Cytowaliśmy już wielu pięściarzy, dla których takie rozstrzygnięcie było sensacyjne. Równie zdziwiony był David Haye (26-2, 24 KO), bo nie dawał specjalnie rodakowi większych szans w konfrontacji z Ukraińcem.

Po dwunastu rundach bokserskich "szachów", z kilkoma krótkimi zrywami, jednogłośnie na punkty wygrał niedoceniany pretendent. Ale "Hayemaker" trochę podważa jego sukces, zwracając uwagę na wyjątkowo słabą postawę Kliczki.

- Byłem bardzo zdziwiony, gdyż wcześniej byłem zdania, że to Kliczko zachowa swoje tytuły. Szczerze mówiąc Fury nie jest specjalnie utalentowanym pięściarzem, ale to co robił Kliczko było po prostu dziwne. Nigdy wcześniej nie widziałem go tak zastraszonego. Wyglądał tak, jakby po prostu się bał - nie ukrywa Haye, który przecież z Kliczką przegrał wyraźnie na punkty cztery i pół roku wcześniej.

- Cóż, Władimir dobija do czterdziestki, ma za sobą niezliczoną ilość walk, sparingów i obozów, możliwe więc, że dopadł go wiek. Rozum chce, a ciało już nie może. Ale możliwe również, że Kliczko jest mocny tylko wtedy, gdy ma przewagę fizyczną nad swoim rywalem i może sobie pozwolić na klincze. Nagle pojawia się ktoś taki jak Fury, kto swoimi warunkami fizycznymi potrafi utrzymać walkę w dystansie i nagle Kliczko staje się kompletnie bezradny. Teraz już rozumiem, dlaczego Kliczko nie ośmielił się nigdy spotkać z Nikołajem Wałujewem - dodał Anglik.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: tolek78
Data: 27-12-2015 10:20:59 
Przyganiał kocioł garnkowi sam wyglądał nie lepiej w pojedynku właśnie z Kliczko
 Autor komentarza: tolek78
Data: 27-12-2015 10:23:42 
Inna sprawa że faktycznie Władek był wystraszony tak jak pisałem wbrew opinią większości że to nie Fury spali się psychicznie tylko Kliczko.Właśnie przez słabą psychikę Władek wyglądał na przestraszonego
 Autor komentarza: teanshin
Data: 27-12-2015 10:32:57 
Myślę że dał mu wygrać ze względu na rewanż i ostatnią wielką wypłatę a w rewanżu Kliczko obije mu mordę i pójdzie na emeryturę. Urodziło mu się dziecko w boksie sporo osiągnął więc zasłużył na emeryturę i mogł by się zająć czymś innym jak np. pomóc bratu w wyzwalaniu Ukrainy.
 Autor komentarza: zeitgeist
Data: 27-12-2015 10:49:56 
Fury obije Kliczke drugi raz ,tylko tylko ,ze wygra przez ko.
teanshin
ja Ukraincow nie lubie ,ale zle im tez nie zycze ,wiec lepiej niech bratu nie pomaga w wyzwalaniu Ukrainy ,banderowcy wybili i wymordowali juz wystarczajaco duzo ludzi
 Autor komentarza: kabat0302
Data: 27-12-2015 11:08:14 
Rewanż jak najbardziej wskazany,szczerze powiedziawszy nie widze w Furym jakiegoś wybitnego mistrza :) tak szczerze to Ortiz deklasuje Angika,Wilder dewastuje a myślę,że Haye też mógłby odebrać rodakowi tytuł,lecz niewątpliwie za walke z Kliczko należy się szacunek :) teraz tylko czekać na potyczkę Haye w powrocie z tym niesprawdzonym Mori :)
 Autor komentarza: zeitgeist
Data: 27-12-2015 11:35:28 
kabat
no szczegolnie Wilder dewastuje Tysona i to tak na rozgrzewke z przywiazana reka do nogi,bo kogo pokonal Fury z kim zdobyl tytul z jakims Ukrainskim pseudo championem ,ktory szczesliwie i przypadkowo przez lata dzierzyl tytuly HV.
Zreszta tego dnia pokonal by Kliczke nawet Wlodek Letr, juz nie wspomne o Wawrzyku,Fury to zwykly bum nie to co Wilder prawdziwy champ ,ktory na liscie ma same wyzwania ,a i tytul zdobyl na wybitnym Stiverne ,ktory na pas zasluzyl slynnymi ringowymi wojnami z Arreola,ktore napewno przejda do wspanialej historii boksu zawodowego ,a i sam Stiverne to murowany kandydat do galerii slaw.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 27-12-2015 11:48:49 
Walcząc z bokserem o większym zasięgu trzeba się narobić, zaryzykować.
Fury był jak "baletnica" co mocno utrudniało Kliczce wyczucie dystansu.
USS Cunigham pokazał jak trafić Furego, ale Kliczko nie ma swoim arsenale prawego overhanda.
Poza tym Kliczko nie bił dołów które mogłyby zabrać "baletnicy" nogi.
Sam za to zebrał kilka mocnych ciosów pod lewą rękę.

Do niedawna Kliczko walczył z niższymi bokserami.
Wach mimo że wolny jak "pociąg z węglem", potrafił trafić Kliczkę prawym prostym.

Tutaj Kliczko sobie zupełnie nie radził.
Jak już wchodził w zasięg to lewy prosty był za wolny.
Czyli on potrafi dobrze dystansować (długim lewym) ale skrócić dystans i zadać cios (lewy prosty) już mu nie wychodziło. Poza tym dziwiło mnie że ten lewy prosty pod koniec walki był zadawany z problemami. To musiał być efekt ciosów pod lewą rękę które zebrał od Furego.

Kliczko musiały zawalczyć z Furym tak jak Haye z nim.
On tego za bardzo nie potrafi.

Aby Kliczko wygrał z Furym, musiałby bardzo zmienić swój boks. Więcej ruszać głową, chodzić na boki.
Do tyłu i do przodu jak szermierz to za mało. Ciosy proste na górę to też za mało.
Fury wie że na 98% pierwszym ciosem będzie lewy prosty na górę.
 Autor komentarza: tolek78
Data: 27-12-2015 11:51:50 
Autor komentarza: zeitgeistData: 27-12-2015 11:35:28
kabat
no szczegolnie Wilder dewastuje Tysona i to tak na rozgrzewke z przywiazana reka do nogi,bo kogo pokonal Fury z kim zdobyl tytul z jakims Ukrainskim pseudo championem ,ktory szczesliwie i przypadkowo przez lata dzierzyl tytuly HV.
Zreszta tego dnia pokonal by Kliczke nawet Wlodek Letr, juz nie wspomne o Wawrzyku,Fury to zwykly bum nie to co Wilder prawdziwy champ ,ktory na liscie ma same wyzwania ,a i tytul zdobyl na wybitnym Stiverne ,ktory na pas zasluzyl slynnymi ringowymi wojnami z Arreola,ktore napewno przejda do wspanialej historii boksu zawodowego ,a i sam Stiverne to murowany kandydat do galerii slaw.

Hahahaha lepiej nie mogłeś odpisać hejterkowi nic dodać nic ująć:)
 Autor komentarza: zeitgeist
Data: 27-12-2015 12:09:41 
tolek78
to nie hejter ,on poprostu wierzy w to co pisze,nie wiem ,czy to lepiej ,czy gorzej ,ale to nie moj problem
 Autor komentarza: tolek78
Data: 27-12-2015 12:33:27 
Autor komentarza: zeitgeistData: 27-12-2015 12:09:41
tolek78
to nie hejter ,on poprostu wierzy w to co pisze,nie wiem ,czy to lepiej ,czy gorzej ,ale to nie moj problem

W sumie racja
 Autor komentarza: Cooperek
Data: 27-12-2015 12:35:38 
Z tym strachem do Władek zawsze walczył asekuracyjnie (od czasów przesterowania go na inny boks przez Stewarta). Jak naprzeciw niego stanęło wysokie bydle, które się rusza i zadaje dużo ciosów to po prostu wyszło szydło z worka. To nie ma nic wspólnego z wiekiem, bo Władek zawsze jest w świetnej formie i atuty na których się opiera nie zmniejszają się z wiekiem. Po prostu Anglik znalazł na niego sposób i go wypunktował.
 Autor komentarza: Pyskatyy
Data: 27-12-2015 13:21:35 
Współczuję trochę Davidowi. Zwycięstwo Tysona musi go boleć tak bardzo jak BlackDoga porażka Kliczki :)
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 27-12-2015 13:33:26 
Ja nie skreślam Włada w rewanżu, bo to bardzo dobry pięściarz z nokautującym uderzeniem w obu rękach, z ogromnym doświadczeniem, bardzo dobrymi warunkami fizycznymi, koordynacją, motoryką, pracą nóg, ale w drugim starciu faworytem jest dla mnie Tyson Fury. Jestem zdania, że Tyson Fury w walce z Władem zademonstrował tylko część swoich umiejętności. Po prostu Wład jak zwykle walczył na dystans, a Fury z racji tego, że jest wyższy, ma większy zasięg rąk przyjął ten styl za najwygodniejszy dla siebie. W dystansie znika arsenał innych ciosów, jak podbródkowe, ciosy krótkie na korpus, na wątrobę, krótkie sierpowe. Fury to wszystko również potrafi i krzywdy sobie w półdystansie raczej też nie zrobi.
Na pewno Wład, żeby wygrać musi ewidentnie coś zmienić w swoim stylu walki. Z racji tego, że jest mniejszy musi zawalczyć agresywniej. Według mnie powinien więcej ciosów zadawać na tułów, wprowadzić w życie szarpany styl stopniując tempo walki. Raczej tak jak pisze Clevland, powinien walczyć jak David Haye z Władem, jak Jean Pascal z Kowaliowem, jak George Groves z Jamesem DeGale. Bardzo trudno mi uwierzyć, żeby Wład zmodyfikował, aż tak bardzo styl walki, bo nie przypominam sobie by jacyś zawodnicy to potrafili w tym wieku, a podejrzewam, że Fury będzie tylko lepszy, bo jak na swoje warunki fizyczne jest jeszcze młodym zawodnikiem.
 Autor komentarza: LegiaPany
Data: 27-12-2015 21:45:27 
kazdy kto widzial gloves are off wie ocb - moim zdaniem to wlasnie tam fury podlozyl fundament pod swoj sukces

moment gdzie kliczko pyta sie furyego "pewie ogladales moja przegrana z brewsterem?" - a fury ripostuje "nie, ty jestes teraz juz innym zawodnikiem niz wtedy - teraz po tym jak emmanuel steward pokazal ci jak uzywac swoich atutow nie bylo by sensu ogladac twoja ostatnia porazke".....+ reszta wypowiedzi szczegolnie gdy fury analizowal taktyki innych przeciwnikow wladka "......maybe i can land this one shot because im quick" i ze to nie bedzie jego taktyka.........w tym momencie juz mial psyche wladka w garsci - widac to bylo po wyrazie twarzy kliczki
 Autor komentarza: kabat0302
Data: 27-12-2015 22:07:21 
zeitgeist
ja wyraziłem po prostu swoją opinię co do tego,że Fury nie jest dla mnie prawdziwym mistrzem i ta wygrana z Kliczką trafiła się jak ślepej kurze ziarno,szczerze powiedziawszy to gdyby nie jego wypowiedzi słynne oraz dwa zwycięstwa z Chissorą i z Cunninghamem oraz cios nokautujący zadany samemu sobie to ten kolos nie istniałby ale to tylko moja opinia
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.