GAMBOA WRÓCIŁ DO KUBAŃSKIEJ SZKOŁY BOKSU

Nadciąga "Cyklon z Guantanamo". Po porażce przed czasem z Terence'em Crawfordem oraz problemach z promotorem Yuriorkis Gamboa (24-1, 17 KO) zamierza uderzyć ze zdwojoną siłą. Wszystko za sprawą odświeżających treningów na Kubie.

Gamboa, który wiele lat temu uciekł z ojczyzny, aby rozpocząć w Europie zawodową karierę, pracował ostatnio na gorącej wyspie z Jorge Hernandezem, mistrzem olimpijskim z Montrealu. Efekty, zapewnia, są piorunujące.

- Wielu tego nie zrozumie, ale chciałem wrócić do kubańskiej szkoły boksu. Chciałem odzyskać wybuchową siłę, koncentrację i podstawy, które uczyniły mnie mistrzem świata. Spędziłem z Hernandezem miesiąc, każdy dzień był ja powrót do moich najlepszych czasów. Nic innego się nie liczyło. Boks był w centrum uwagi. Nie trenowałem może w najlepszym gymie, najlepszy za to był stan mentalny - powiedział.

Pauzujący już od ponad roku Gamboa wróci między liny w nocy z soboty na niedzielę na gali w Veronie w Nowym Jorku. Jego rywalem będzie Amerykanin Hylon Williams Jr (16-1-1, 3 KO).

- To dobry zawodnik, szanuję go. To jednak tylko początek mojego powrotu. Nikt bardziej niż ja nie jest świadomy faktu, że mam swoje lata i nie mam już czasu do stracenia. Już w lutym lub marcu wracam na ring i od tego czasu będą tylko najlepsze walki i najlepsze chwile. Będę się wspinać na górę sukcesu - zapowiada 33-latek.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: qwerty890
Data: 15-12-2015 20:53:02 
Boks kubański to moim zdaniem najlepszy boks na świecie. Wystarczy zobaczyć co Kubańczycy robią po przejściu na zawodostwo, a to pewnie i tak garstka talentów, które nigdy nie będą wykorzystane. Szkoda, że Gamboa tak późno doszedł do wniosku żeby wrócić do korzeni.
 Autor komentarza: LatajacyDywanik
Data: 15-12-2015 21:25:07 
Czym charakteryzuje się kubańska szkoła boksu?
 Autor komentarza: Niko1
Data: 15-12-2015 21:45:01 
Kubanczycy slyna z mega utalentowanych zawodnikow, a najwieksze sukcesy osiagaja juz w bardzo mlodym wieku. Kuba slynie z tego, ze raczej nie slynie z bogactwa, dlatego stamtad uciekaja. Mlodzi jednak, ktorzy wychowuja sie na Kubanskim podworku, zamiast siedziec przed kopmuterem, jak to na dzisiejsze czasy przystalo, bo ich nie maja, ciezko trenuja w Gymie. Boks dla nich to i odskocznia od codziennosci i hobby. Takze to sprawia ze sa tak dobrzy.
 Autor komentarza: AutorKomentarza
Data: 15-12-2015 21:50:32 
Gamboa jest świetnym bokserem, ale plamą na jego kunszcie jest to, że to kawał bokserskiego chama.
Zawsze mam do takich niesmak.
 Autor komentarza: dziobanes
Data: 15-12-2015 21:54:49 
LatającyDywanik

Bardzo duży nacisk na technikę boksu (prawa ręka zawsze "przyklejona" do szczęki) ręce wracają na zmianę do gardy (bijesz lewy - prawa przyklejona do szczęki i odwrotnie ). Poza tym wyborna praca nóg i na to też jest ogromny nacisk. poza tym szybkość, szybkość i jeszcze raz szybkość. Szeroko rozstawione nogi, ale bez "amerykańskiej płetwy". Boks często nastawiony na precyzyjne kontrowanie przeciwnika . To są moje luźne spostrzeżenia , mogę się mylić :) pozdrawiam
 Autor komentarza: Spartacus
Data: 16-12-2015 00:06:41 
Świetny pięściarz, chciałbym, żeby walczył dużo częściej.
 Autor komentarza: canuck
Data: 16-12-2015 05:15:47 
@AutorKomentarza": Czy mogbys zdefiniowac bokserskiego chama?

Sposod wielu forumowiczow wybralem wlasnie ciebie, aby to zdefiniowac, bo napewno masz unikalne kwalifikacje w moim przekonaniu, aby to zrobic. To tak jakbys mowil o samym sobie!

Czy istnieje cos takiego jak unikalny Polski cham, czy tez chamstwo jest raczej miedzynarodowe (uwarunkowane genetyczne, kulturowo, albo socjalnie)?
 Autor komentarza: szewczenko
Data: 16-12-2015 07:13:14 
Zgodzesie co do Kubanczykow sa dobzi,ale najgorszym przegranym na zawodostwie jest SOLIS
 Autor komentarza: odyniec
Data: 16-12-2015 07:30:58 
sa tez leniwi i bez bata nad glowa polowa z tych wielkich talentow konczy kiepsko
 Autor komentarza: abojawiem
Data: 16-12-2015 07:41:27 
up: gdy już wyrwą się z Kuby coca-cola uderza im do głowy. Generalnie w boksie wyróżniają się bokserzy z krajów "rozwijających się" (czytaj: biednych) lub margines z krajów rozwiniętych.
 Autor komentarza: hayabooza
Data: 16-12-2015 11:00:07 
Kubańce mają najlepszą obrone i nogi w boksie.
W kubańskich szkołach przez pierwsze 1-2 lata uczą jak parować ciosy, odbijać, jak się bronić, jak się poruszac na nogach i ustawiać się w ringu.
Dopiero potem uczą kombinacji, zadawania ciosów i wystawiają zawodników na sparringi.
I moim zdaniem to dobre podejście.
Polakom często tego bardzo brakuje, właśnie tych nóg i obrony.
 Autor komentarza: AutorKomentarza
Data: 16-12-2015 11:01:17 
canuck Data: 16-12-2015 05:15:47
@AutorKomentarza": Czy mogbys zdefiniowac bokserskiego chama?

Sposod wielu forumowiczow wybralem wlasnie ciebie, aby to zdefiniowac, bo napewno masz unikalne kwalifikacje w moim przekonaniu, aby to zrobic. To tak jakbys mowil o samym sobie!

Czy istnieje cos takiego jak unikalny Polski cham, czy tez chamstwo jest raczej miedzynarodowe (uwarunkowane genetyczne, kulturowo, albo socjalnie)?
*
*
Jestem Rollins. Kiedyś powiedziałeś, że będziesz mnie ignorował. I to było dobre posunięcie z twojej strony.

Nie będę definiował co znaczy bokserski cham, bo jest to nad wyraz jasne sformułowanie.
Sporo fauluje, mówiąc najogólniej.
 Autor komentarza: canuck
Data: 16-12-2015 19:37:29 
Aha! Rollins, no to wszystko juz jest dokladnie wyjasnione!
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.