PROMOTOR O MOŻLIWYCH KOLEJNYCH KROKACH GOŁOWKINA

Ewentualny pojedynek Giennadija Gołowkina (34-0, 31 KO) z "Canelo" odbędzie się najwcześniej po wakacjach, więc Kazach wraz ze swoim sztabem szukają teraz najlepszej opcji. A jest ich przynajmniej kilka.

- Giennadij wystąpi na wiosnę, ale konkretna data zależy od klasy i popularności rywala. Atrakcyjnym nazwiskiem byłby zwycięzca pojedynku Andy'ego Lee z Billym Joe Saundersem. Tu przecież chodziłoby o unifikację pasa WBO. Również Danny Jacobs jest teraz po wielkim zwycięstwie i teraz wyrósł na niezwykle interesującą opcję. Jest spore zapotrzebowanie na to, by Gołowkin wrócił do Los Angeles czy Madison Square Garden w Nowym Jorku, ale również w Teksasie obejrzeliby go kibice bardzo chętnie. W Las Vegas też go chcą. Zainteresowanie jest więc spore, a wybór przeciwnika będzie zależał również od tego, jaką wynegocjujemy umowę? Rozważamy również spotkanie z Tureano Johnsonem, który nabył status challengera z ramienia federacji IBF. Wybierzemy najlepszą dla nas ofertę - powiedział Tom Loeffler ze stajni K2 Promotions, promotor uwielbianego przez kibiców "GGG".

Wcześniej mówiło się, że champion organizacji WBA i IBF wagi średniej powróci na przełomie lutego i marca, ale teraz mówi się już o przełomie marca i kwietnia.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: CompanyOfBoks
Data: 15-12-2015 13:17:51 
Niech atakuje pas WBO jeżeli taka opcja jest w ogóle możliwa jak mówi Loeffler. Chętnie bym zobacztł zwyciężce Lee-Joe w walce unifikacyjnej z Golovkinem. Bo kot by nie chciał oglądać kolejnej walki o pasy? (teraz już aż 3).

No ale jeżeli taka opcja nie działa no to też chętnie zobaczył bym go z tym Jacobsem bo on też ma bardzo dobry rekord i pokazał klasę w ostatniej walce.
 Autor komentarza: pavlus
Data: 15-12-2015 13:50:40 
Szkoda, że tylko dwie walki Gołovkina w 2016 roku :((
 Autor komentarza: MLJ
Data: 15-12-2015 15:28:33 
Najlepiej poczekać do soboty na swojego kolejnego rywala. Lee wyrażał chęci do walki z Gienią..Dla mnie będzie lekkim faworytem z Saundersem..
W kwietniu unifikacja z Lee o trzy pasy, a we wrześniu starcie z Canelo o 4 pasy..
 Autor komentarza: AutorKomentarza
Data: 15-12-2015 17:22:55 
Tak, Lee - Saunders to będzie świetna walka. Apropos - konfrontacja za cztery dni, a w mediach cisza.
Obaj świetni, obaj z charakterem, takie typowe pół na pół. Każdy ma swoje atuty.
Bardzo trudno typować wynik, jeszcze trudniej go uzasadnić.
Ja chyba skłaniałbym się ku Saundersowi - młodszy, niepokonany, niedoceniany. Wydaje się twardszy, świeższy. Lee miał jednak dwie ciężkie walki zakończone przed czasem (przerwanie z Verą to trochę kpina).
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.