LUIS ORTIZ: TO DOPIERO POCZĄTEK, JESTEM GOTÓW NA KAŻDEGO

Ten pojedynek miał odbyć się już w październiku, ale dojdzie do niego dopiero w sobotę. - Być może potrzebował więcej czasu, by przygotować się na zawodnika mojego pokroju, a już na pewno chciał więcej zarobić - mówi Luis Ortiz (23-0, 20 KO), który na ringu Turning Stone Resort & Casino w Veronie przystąpi do pierwszej obrony pasa WBA w wersji tymczasowej, mając za pretendenta Bryanta Jenningsa (19-1, 10 KO).

- Dzięki mieszance szybkości, ogromnej siły oraz bogatego doświadczenia amatorskiego, Luis ustawił się szybko w kolejce najlepszych w wadze ciężkiej. On jest tak zmotywowany i głodny sukcesu, że zgodził się na starcie z kimś tak groźnym jak Jennings zaledwie dwa miesiące po spotkaniu z Vidondo - stwierdził Oscar De La Hoya, szef grupy Golden Boy Promotions, która opiekuje się karierą Kubańczyka.

- Nie mogłem trafić na bardziej lojalnego promotora niż Oscar. On rozumie pewne rzeczy, bo sam był zawodnikiem. Jestem w stu procentach gotowy na tę walkę. Przygotowywałem się w taki sposób, jakby cała moja kariera wisiała na włosku. Wszystko dlatego, że interesują mnie wyłącznie spotkania z najlepszymi. Byłem gotów na Jenningsa już w październiku i teraz również jestem - kontynuował uciekinier z Gorącej Wyspy.

- Mówię wam poważnie, ten chłopak jest praktycznie zawsze gotowy na każdego i mógłby walczyć praktycznie z marszu. Nigdy w życiu nie widziałem takiego pięściarza w najcięższej wadze. Gdybyście zobaczyli go trenującego na przyrządach w gymie, pomyślelibyście, że to facet z wagi półśredniej. A potem on wychodzi do ringu i wtedy zdajecie sobie sprawę, dlaczego mówią na niego "King Kong" - mówi wciąż niedoceniany trener Herman Caicedo.

JENNINGS: BĘDĘ JEGO PIERWSZYM REALNYM TESTEM >>>

- To będzie ostatnia w tym roku walka na antenie stacji HBO, lecz dla mnie to tak naprawdę będzie dopiero początek. Kiedyś marzyłem o tym, by zostać główną atrakcją gali HBO, ale takich gal będzie teraz znacznie więcej. Jestem gotowy, by występować na HBO jeszcze przez bardzo długi okres czasu - deklaruje 36-letni Ortiz.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: odyniec
Data: 15-12-2015 11:14:07 
mam nadziej ze Ortiz pokaze nudziarzowi Jenningsowi gdzie jego miejsce
 Autor komentarza: rtg981
Data: 15-12-2015 11:14:54 
Tego Pana poprosiłbym z Povietkinem. Szkoda ze to tak malo realne w perspektywie najbliższego czasu:(
 Autor komentarza: arpxp
Data: 15-12-2015 11:35:03 
Ortiz już leciwy, mam nadzieję że dostanie szanse walki mistrzowskiej póki jest w formie. Oczywiście liczę na jego wygraną z Jenningsem. Łatwo jednak nie będzie.
 Autor komentarza: NietrzezwyTomasz
Data: 15-12-2015 11:42:42 
Autor komentarza: arpxpData: 15-12-2015 11:35:03
Ortiz już leciwy, mam nadzieję że dostanie szanse walki mistrzowskiej póki jest w formie. Oczywiście liczę na jego wygraną z Jenningsem. Łatwo jednak nie będzie

*
*
*

Leciwy, ale niewyboksowany, nierozbity i zachowujący w ringu naprawdę przyzwoite parametry pod względem szybkości, pracy nóg, lekkości boksowania jak na swój wiek i gabaryty. On może jeszcze kilka lat pomimo wieku poboksować na najwyższym poziomie. Warunek to oczywiście dalszy rozwój kariery po walce z Jenningsem, a nie starcia od wielkiego dzwonu z ogórkami, afery dopingowe i występy na lokalnych galach GBP w undercardzie gdzieś we Wtorki na kanale FOX.
 Autor komentarza: Babyshoes
Data: 15-12-2015 11:43:41 
Wg. mnie Jennings pokaże znowu, że na większość zawodników HW wystarczy żelazna kondycja i solidna obrona. Walka będzie ciekawa za sprawą Ortiza, ale ten się wystrzela w 1 połowie i przegra na punkty/tko.
 Autor komentarza: NietrzezwyTomasz
Data: 15-12-2015 11:49:57 
Autor komentarza: BabyshoesData: 15-12-2015 11:43:41
Wg. mnie Jennings pokaże znowu, że na większość zawodników HW wystarczy żelazna kondycja i solidna obrona. Walka będzie ciekawa za sprawą Ortiza, ale ten się wystrzela w 1 połowie i przegra na punkty/tko.

*
*
*

Dlaczego Ortiz miałby się wystrzelać? Może inaczej, dlaczego z góry mamy to zakładać czy też twierdzić, że zgaśnie kondycyjnie? Bo nigdy nie walczył 12 rund? Można nie walczyć 12 rund, a kondycję na 12 rund mieć. Zakładanie z góry, że zawodnik tej kondycji nie ma to ślepy strzał. Tak samo jak zakładano z góry, że Wilder nie ma kondycji/szczęki, a jak się okazało po walce ze Stiverne obydwa te elementy ma na przyzwoitym poziomie.

Ortiz w ringu boksuje oszczędnie, nie marnuje niczego, nie wykonuje bezsensownych ruchów dla samego ich wykonania. Twardo stoi na nogach, a kiedy trzeba to je uruchamia, wszystko w jego boksie jest poukładane i przemyślane. To nie Szpilka robiący balans dla balansu i spalający energię. Jak jest z kondycją Ortiza okaże się w Sobotę, ale zakładanie z góry, że jest źle to błąd.
 Autor komentarza: BGroup
Data: 15-12-2015 11:52:23 
Bardzo ciekawa walka , która da kilka odpowiedzi głownie jesli chodzi o Ortiza bo BJ po kilku walkach z czołowką jest już w miarę zweryfikowanym bokserem . Ja czuje ze kubanczyk dzięki swej technice , ciosom prostym rozmontuje szczelną garde BJ i go skumuluje ciosami pod koniec walki .
Ortiz bt TKO
 Autor komentarza: BGroup
Data: 15-12-2015 11:54:53 
Ortiz boksuje mądrze tak jak mówi NT nie wykonuję zbędnych ruchów a co najważniejsze ogromną role w jego pojedynkach odgrywa jab , który bije szybko , niewygodnie . Czeka nas ciekawa walka , jeśli Ortiz rozmontuje BJ w co wierze Oscar powinnien szybko ogarniać mu wysokie miejsca w jednym z rankingów najlepiej w WBC i IBF . ( takie które dadzą mu eliminator bo jakoś trudno uwierzyc w to że mistrzowie na dobrowolną wezną kubanczyka )
 Autor komentarza: Babyshoes
Data: 15-12-2015 11:56:23 
Dlatego, że Jennings ma już ogromne doświadczenie na pełnym dystansie i wiemy, że kondycyjnie ciężko o lepszego zawodnika. Natomiast Ortiz nie dość, że nigdy nie walczył na pełnym dystansie to nie wiem jak rozkładać siły w walce(walka to nie sparing), ma sporą masę i będzie musiał być aktywniejszy, bo to na pewno on będzie agresorem.
 Autor komentarza: arpxp
Data: 15-12-2015 12:07:15 
@NT

Nie chodziło mi o to, że leciwy i zaczyna się starzeć boksersko, tylko o to że może się to stać zanim zawalczy o jakiś pas. Rozumiem że obstawiasz wygraną King Konga?
 Autor komentarza: arpxp
Data: 15-12-2015 12:07:57 
@Babyshoes

Możliwe że Jennings nie zdąży wykorzystać swojej żelaznej 12 rundowej kondycji.
 Autor komentarza: osieml
Data: 15-12-2015 12:09:02 
to jako jedyny będę za BJ, moim zdaniem wygra :)
 Autor komentarza: NietrzezwyTomasz
Data: 15-12-2015 12:12:34 
Autor komentarza: BabyshoesData: 15-12-2015 11:56:23
Dlatego, że Jennings ma już ogromne doświadczenie na pełnym dystansie i wiemy, że kondycyjnie ciężko o lepszego zawodnika. Natomiast Ortiz nie dość, że nigdy nie walczył na pełnym dystansie to nie wiem jak rozkładać siły w walce(walka to nie sparing), ma sporą masę i będzie musiał być aktywniejszy, bo to na pewno on będzie agresorem.

*
*
*

Jennings o mało nie zremisował z widocznie słabo przygotowanym innym Kubańczykiem Perezem, który po dobrym początku mocno spuchł w kolejnych rundach, a i tak dzięki odebraniu punktu przez sędziego walka o mało nie skończyła się remisem. Ortiz technicznie wygląda dużo lepiej od Pereza, nie jest zapuszczony jak Perez, nie pokazał żadnych oznak tego, że kondycyjnie będzie wyglądał słabo wraz z upływem rund. Samą kondycją walki się nie wygra, do tego trzeba być jeszcze aktywnym i wyprowadzać ciosy, zobaczymy jak z tym elementem poradzi sobie Jennings mając na przeciwko siebie dużego Kubańca nastawionego na kontrboks, czującego się świetnie w półdystansie i czyhającego na każde otwarcie się Jenningsa w ataku. Jennings może sobie kręcić kółka wokół Ortiza, ale każde otwarcie będzie go sporo kosztowało. To Ortiz może go uczyć boksu, nie odwrotnie.
 Autor komentarza: Woolite
Data: 15-12-2015 12:17:58 
Stawiam no contest po koksie u Ortiza.
 Autor komentarza: NietrzezwyTomasz
Data: 15-12-2015 12:18:34 
Autor komentarza: arpxpData: 15-12-2015 12:07:15
Rozumiem że obstawiasz wygraną King Konga?

*
*
*

Tak jak pisałem kiedy walka została ogłoszona. Oczywiście znakiem zapytania kondycja, ale nie można zakładać, że w tym elemencie jest źle tak jak to robi kolega Babyshoes:

Autor komentarza: NietrzezwyTomaszData: 22-10-2015 08:59:09
Co do samej walki to zapowiada się bardzo Ciekawie. Jennings jest mocno zweryfikowany i praktycznie wiemy o nim wszystko. W przypadku Ortiza z uwagi na poziom rywali, z którymi się mierzył sporo rzeczy przypisuje mu się na zasadzie domniemania, bo pokazuje, że to co robi, robi z dużym zapasem i mógłby robić to samo tylko na poziomie wyższym. Dlatego też to on będzie faworytem. Wiemy jak u Jenningsa ze szczęką, wiemy jak z kondycją, wiemy jak z atletycznością czy obroną i są to jego dobre/bardzo dobre strony. Wiemy jednak też jak średnio u niego z umiejętnościami czysto bokserskimi, a te ma dużo większe Ortiz. Ortiz jest też naturalnie większym bokserem, Ortiz bije dużo mocniej, jest niewygodny, walczy jako mańkut, potrafi wstrzelić się w akcję rywala, jak na taką masę jest zaskakująco żwawy na nogach, nie marnuje niczego i jest bardzo ekonomiczny. Pod względem doświadczenia bije na głowę late startera Jenningsa. Naprawdę ciężki do boksowania zawodnik. Jedyne znaki zapytania to tak naprawdę szczęka chociaż gdyby nawet okazała się średnia to ze słabo bijącym Jenningsem nie powinno to stanowić dużego problemu i to jak Ortiz zachowa się gdy walka pójdzie powyżej 8 rund, a tempo pojedynku będzie naprawdę dobre. Jeżeli i w tym elemencie jest dobrze, to Ortiz jest zdecydowanym faworytem i poradzi sobie z Jenningsem.
 Autor komentarza: Babyshoes
Data: 15-12-2015 12:20:25 
Tak, czyli dokładnie to co robił Kliczko? Zamieniając półdystans na klincz w tym przypadku. Tylko nie wiemy czy Ortiz jest w stanie to robić przez 12 rund. Jennings jest notorycznie niedoceniany, zgadzam się, że to rzemieślnik ale w dzisiejszej HW to nadal czołówka, a Ortiz z takim zawodnikiem nie walczył. Walka jest trudna do typowania ale w moim odczuciu to Jennings jest faworytem.
 Autor komentarza: osieml
Data: 15-12-2015 12:23:19 
Dokładnie tak jak pisze Babyshoes a pisałem to wcześniej, BJ jest niedoceniany i jeszcze nie raz wszystkich zaskoczy :)
 Autor komentarza: NietrzezwyTomasz
Data: 15-12-2015 12:29:08 
Autor komentarza: BabyshoesData: 15-12-2015 12:20:25
Tak, czyli dokładnie to co robił Kliczko? Zamieniając półdystans na klincz w tym przypadku. Tylko nie wiemy czy Ortiz jest w stanie to robić przez 12 rund. Jennings jest notorycznie niedoceniany, zgadzam się, że to rzemieślnik ale w dzisiejszej HW to nadal czołówka, a Ortiz z takim zawodnikiem nie walczył. Walka jest trudna do typowania ale w moim odczuciu to Jennings jest faworytem.

*
*
*

Różnica pomiędzy Kliczko, a Ortizem jest jednak taka, że Kliczko Jenningsa przytulał i pozwalał okładać się po tułowiu/plecach, z kolei Ortiz stanie twardo na nogach i będzie szukał kontry z mocnej lewej ręki lub prawego sierpowego zamiast tulić się do Bryanta. Jennings będzie miał sporo do przemyślenia zanim kolejny raz spróbuje "patentu" z Kliczki i tak swobodnego przejścia do półdystansu gdzie ze strony Włada czekał go tylko mokry przytulaniec, a ze strony Ortiza będą leciały ciosy.
 Autor komentarza: AutorKomentarza
Data: 15-12-2015 12:38:22 
NietrzezwyTomaszData: 15-12-2015 11:49:57
Autor komentarza: BabyshoesData: 15-12-2015 11:43:41
Wg. mnie Jennings pokaże znowu, że na większość zawodników HW wystarczy żelazna kondycja i solidna obrona. Walka będzie ciekawa za sprawą Ortiza, ale ten się wystrzela w 1 połowie i przegra na punkty/tko.

*
*
*

Dlaczego Ortiz miałby się wystrzelać? Może inaczej, dlaczego z góry mamy to zakładać czy też twierdzić, że zgaśnie kondycyjnie? Bo nigdy nie walczył 12 rund? Można nie walczyć 12 rund, a kondycję na 12 rund mieć. Zakładanie z góry, że zawodnik tej kondycji nie ma to ślepy strzał. Tak samo jak zakładano z góry, że Wilder nie ma kondycji/szczęki, a jak się okazało po walce ze Stiverne obydwa te elementy ma na przyzwoitym poziomie.

Ortiz w ringu boksuje oszczędnie, nie marnuje niczego, nie wykonuje bezsensownych ruchów dla samego ich wykonania. Twardo stoi na nogach, a kiedy trzeba to je uruchamia, wszystko w jego boksie jest poukładane i przemyślane. To nie Szpilka robiący balans dla balansu i spalający energię. Jak jest z kondycją Ortiza okaże się w Sobotę, ale zakładanie z góry, że jest źle to błąd.
*
*
A czemu zakładanie, że Ortiz się wystrzela to niby ślepy strzał? Tak samo Ty zakładasz, że się nie wystrzela. Może się wystrzela, może nie.
Koleś mówi jak on widzi scenariusz walki, to jest jego typ.
Tak Jak Ty masz swój scenariusz walki.
 Autor komentarza: AutorKomentarza
Data: 15-12-2015 12:42:22 
To, czy coś jest ślepe, czy nie,przekonamy się po walce.

Ja sobie mogę powiedzieć, że wg mnie Ortiz w którymś momencie jebnie Jenningsowi i ten padnie. Kto inny może powiedzieć "To ślepy strzał, bo przecież Jennings nigdy nie przegrał przed czasem, raz leżał na deskach".
Można powiedzieć to samo w drugą stronę (czyli, że to Jennings znokautuje Ortiza) i ktoś inny może powiedzieć to samo w drugą stronę.
Tyle samo warte takie dyskusje. Bez sensu jest obalanie takich teorii i stanowcze twierdzenie "to ślepy strzał".
 Autor komentarza: BGroup
Data: 15-12-2015 12:42:36 
Rollo
Pytanie może mało grzeczne ale z racji Twojego wczorajszego wpisu konieczne :
Czy na pewno wiesz że piszesz o Luisie Ortizie z Kuby walczącym w HW ? hehe
 Autor komentarza: tolek78
Data: 15-12-2015 12:47:02 
A mi tam Ortiz przypomina trochę sposób boksowania GGG tak samo jak on chłodno kalkuluje uderza wtedy gdy wie że mocno trafi nie wykonuje zbędnych ruchów.Mam nadzieję że pokona Jenningsa i dostanie swoją szanse walki o pas,chętnie widziałbym takiego Ortiza jako mistrza IBF zamiast Głazkova czy też Martina
 Autor komentarza: AutorKomentarza
Data: 15-12-2015 12:47:13 
up
Tak, pamiętam. Nie chciało mi się tłumaczyć, a wiedziałem, że osoby mniej domyślne mogą nie zrozumieć.
Pomyliłem pięściarzy - nie znaczyło, że Ortiz mi się z kimś pomylił. Pomyliłem jego dorobek pięściarski z dorobkiem innego pięściarza, a ściśle mówiąc pięściarzy w bilansie.
 Autor komentarza: AutorKomentarza
Data: 15-12-2015 12:47:59 
Post wyżej do BGroup
 Autor komentarza: AutorKomentarza
Data: 15-12-2015 12:49:22 
To jest mój scenariusz na walkę, i nie chcę, żeby jakiś NietrzeźwyTomasz, czy inny pijaczek ;-) próbował na mnie wymusić zmianę opinii

AutorKomentarzaData: 14-12-2015 22:26:15
Wg mnie walka będzie zajebista. Luis Ortiz prawdopodobnie ruszy od razu do przodu w swoim stylu. Jest w tym dobry. Ciekawe co na to Jennings i czy poradzi sobie z tak agresywnie boksującym, silnym, dobrze wyszkolonym turem.
Myślę, że nie da rady. Może nawet przegra przed czasem.
 Autor komentarza: NietrzezwyTomasz
Data: 15-12-2015 12:50:05 
Autor komentarza: AutorKomentarzaData: 15-12-2015 12:38:22
A czemu zakładanie, że Ortiz się wystrzela to niby ślepy strzał? Tak samo Ty zakładasz, że się nie wystrzela. Może się wystrzela, może nie.
Koleś mówi jak on widzi scenariusz walki, to jest jego typ.
Tak Jak Ty masz swój scenariusz walki.

*
*
*

Doczytaj najpierw "gigancie" intelektu co ja zakładam i dlaczego zakładanie na ślepo, że Ortiz nie ma kondycji jest błędem, a potem wrzucaj swoje 3 grosze chłopcze.
 Autor komentarza: BGroup
Data: 15-12-2015 12:50:07 
Autor komentarza: AutorKomentarza
Data: 15-12-2015 12:47:13
up
Tak, pamiętam. Nie chciało mi się tłumaczyć, a wiedziałem, że osoby mniej domyślne mogą nie zrozumieć.
Pomyliłem pięściarzy - nie znaczyło, że Ortiz mi się z kimś pomylił. Pomyliłem jego dorobek pięściarski z dorobkiem innego pięściarza, a ściśle mówiąc pięściarzy w bilansie.

dobrze że wytłumaczyłes precyzyjnie cąłemu bokserskiemu środowisku , teraz kazdy wie o co chodzi
czasami też tak mam że myśle sobie np. o walce Gołoty z Holyfieldem a okazuje się ze to nei Gołota walczył tylko Tyson :)
 Autor komentarza: BGroup
Data: 15-12-2015 12:51:59 
Ogólnie w HW robi się ciekawie , gdyby Fury zwakował ( lub zostal zmuszony do zwakowania ) jeszcze jeden pas to pojawiło się by na horyzoncie sporo ciekawych zestawień w walkach o mandatory , dobrze ze czasy Kliczków się kończa !!!
 Autor komentarza: NietrzezwyTomasz
Data: 15-12-2015 12:52:06 
Autor komentarza: AutorKomentarzaData: 15-12-2015 12:42:22
To, czy coś jest ślepe, czy nie,przekonamy się po walce.

Ja sobie mogę powiedzieć, że wg mnie Ortiz w którymś momencie jebnie Jenningsowi i ten padnie. Kto inny może powiedzieć "To ślepy strzał, bo przecież Jennings nigdy nie przegrał przed czasem, raz leżał na deskach".
Można powiedzieć to samo w drugą stronę (czyli, że to Jennings znokautuje Ortiza) i ktoś inny może powiedzieć to samo w drugą stronę.
Tyle samo warte takie dyskusje. Bez sensu jest obalanie takich teorii i stanowcze twierdzenie "to ślepy strzał".

*
*
*

Nie no, lepiej rzucić jakimś strzałem na oślep, a potem po walce zgrywać znawcę, bo się udało xDD Tak to może również typować moja +80 letnia babcia, na zasadzie rzutem monetą... może tak też typować nasz zabijaka z Tomaszowa, który jeszcze wczoraj myślał chyba, że Ortiz to ten Victor Ortiz z półśredniej, myląc pięściarzy xDD
 Autor komentarza: NietrzezwyTomasz
Data: 15-12-2015 12:57:14 
Typ na walkę powinien być poparty wiedzą, ilością obejrzanych walk, racjonalnymi wnioskami, analizą walk dostępnych i wyciąganiem wniosków, a nie ślepym strzałem lub odbieraniem przed walką danemu zawodnikowi czegoś tylko dlatego, że tego jeszcze nie pokazał/nie udowodnił. I potem wychodzą takie kwiatki jak Rollins z Tomaszowa ślepo odbierający Wilderowi kondycję/szczękę, a po walce jadący po Stiverne i wielce zdziwiony, że tak słabo zaboksował, człapał, a pokazał dokładnie to samo z Austinem do momentu KO przegrywając na punkty i będąc szkolonym jabem xDD
 Autor komentarza: AutorKomentarza
Data: 15-12-2015 13:05:04 
NietrzezwyTomaszData: 15-12-2015 12:50:05
Autor komentarza: AutorKomentarzaData: 15-12-2015 12:38:22
A czemu zakładanie, że Ortiz się wystrzela to niby ślepy strzał? Tak samo Ty zakładasz, że się nie wystrzela. Może się wystrzela, może nie.
Koleś mówi jak on widzi scenariusz walki, to jest jego typ.
Tak Jak Ty masz swój scenariusz walki.

*
*
*

Doczytaj najpierw "gigancie" intelektu co ja zakładam i dlaczego zakładanie na ślepo, że Ortiz nie ma kondycji jest błędem, a potem wrzucaj swoje 3 grosze chłopcze.
*
*
Ty nie zakładasz, Ty stanowczo twierdzisz:
"Zakładanie z góry, że zawodnik tej kondycji nie ma to ślepy strzał."
"Jak jest z kondycją Ortiza okaże się w Sobotę, ale zakładanie z góry, że jest źle to błąd."

To, że bokser wystrzela się w trakcie walki, nie znaczy, że z jego kondycją musi być źle. Poza tym inna sprawa - to, że zawodnik w trakcie walki się wystrzelam nie znaczy, że z jego kondycją musi być źle. Może po prostu zbyt ostro zacząć, może zechcieć za szybko skończyć przed czasem i mu się to nie udać, może Jennigs narzucić zbyt wysokie tempo i Ortiz może nie wytrzymać (to, że Jennings może być lepszy kondycyjnie nie znaczy, że z kondycją Ortiza musi być źle).

Doskonałym przykładem jest tu walka Włodarczyka z Czakijewem. Rosjanin padł kondycyjnie. Czy to znaczy, że kondycyjnie był źle przygotowany? Absolutnie nie. Po prostu źle zagospodarował siłami, źle ocenił sytuację, myśląc, że już gościa ma.
Na tym kończę dyskusję, bo każdy, któ tu dłużej siedzi, wie że narcyz NietrzewyTomasz nigdy nie przyzna, że mógł nie mieć racji. Będzie jątrzył, pier...lił, odwracał kota ogonem, stosował sztuczki, na które tylko prymitywy się łapią itd.
Strata czasu.

A typ na walkę to jest po prostu typ. Nie musi być niczym poparty. Gdyby tak było, to każdy obcykany w boksie typowałby nieomylnie wynik walki, ewentualnie jej przebieg. A jak wiemy, bardzo często w boksie, jak i w innych sportach, dzieją się niespodzianki.
 Autor komentarza: AutorKomentarza
Data: 15-12-2015 13:06:52 
BGroupData: 15-12-2015 12:50:07
Autor komentarza: AutorKomentarza
Data: 15-12-2015 12:47:13
up
Tak, pamiętam. Nie chciało mi się tłumaczyć, a wiedziałem, że osoby mniej domyślne mogą nie zrozumieć.
Pomyliłem pięściarzy - nie znaczyło, że Ortiz mi się z kimś pomylił. Pomyliłem jego dorobek pięściarski z dorobkiem innego pięściarza, a ściśle mówiąc pięściarzy w bilansie.

dobrze że wytłumaczyłes precyzyjnie cąłemu bokserskiemu środowisku , teraz kazdy wie o co chodzi
czasami też tak mam że myśle sobie np. o walce Gołoty z Holyfieldem a okazuje się ze to nei Gołota walczył tylko Tyson :)
*
*
Nie, ty widzę nie wiesz o co chodzi.
Pamiętasz wszystkich rywali np Holyfielda, Gołoty, Ortiza?
Przeważnie piszę z pamięci i akurat mi się pomyliło.
 Autor komentarza: NietrzezwyTomasz
Data: 15-12-2015 13:12:39 
Autor komentarza: AutorKomentarzaData: 15-12-2015 13:05:04
To, że bokser wystrzela się w trakcie walki, nie znaczy, że z jego kondycją musi być źle. Poza tym inna sprawa - to, że zawodnik w trakcie walki się wystrzelam nie znaczy, że z jego kondycją musi być źle. Może po prostu zbyt ostro zacząć, może zechcieć za szybko skończyć przed czasem i mu się to nie udać, może Jennigs narzucić zbyt wysokie tempo i Ortiz może nie wytrzymać (to, że Jennings może być lepszy kondycyjnie nie znaczy, że z kondycją Ortiza musi być źle).

Doskonałym przykładem jest tu walka Włodarczyka z Czakijewem. Rosjanin padł kondycyjnie. Czy to znaczy, że kondycyjnie był źle przygotowany? Absolutnie nie. Po prostu źle zagospodarował siłami, źle ocenił sytuację, myśląc, że już gościa ma.
Na tym kończę dyskusję, bo każdy, któ tu dłużej siedzi, wie że narcyz NietrzewyTomasz nigdy nie przyzna, że mógł nie mieć racji. Będzie jątrzył, pier...lił, odwracał kota ogonem, stosował sztuczki, na które tylko prymitywy się łapią itd.
Strata czasu.

*
*
*

Ale Ortiz to nie jeździec bez głowy Czakijew i każdy kto obejrzał 1-2 walki Ortiza i Czakijewa jest to w stanie dostrzec więc Twój przykład jest totalnie z dupy koleżko xDD Ortiz jest oszczędny, wyczekuje, poluje na kontry i przyspiesza kiedy trafi lub nadarzy się okazja, a nie leci na hurra i obija gardę. Zakładanie więc, że Ortiz się wystrzela po tym jak pokazał jak potrafi być cierpliwy to kolejny ślepy strzał lub najzwyczajniej brak obejrzanych walk Ortiza, a może pomylenie go z jeźdźcem bez głowy Ortizem z półśredniej xDD
 Autor komentarza: AutorKomentarza
Data: 15-12-2015 13:17:56 
Nie mówimy o jeźdźcu bez głowy, tylko o kondycji.

Inny przykład: Lebiediew z Guillermo Jonesem. Lebiediew nie jest jeźdźcem bez głowy, a jednak padł kondycyjnie z (nakoksowanym) Jonesem
 Autor komentarza: AutorKomentarza
Data: 15-12-2015 13:20:24 
Co do prawdziwego testu Ortiza, to Kayode miał takim być. Pasł w pierwszej rundzie i okazało się, że takim testem nie był.

Jennings też mówi, że będzie jego pierwszym prawdziwym testem, ale jeśli sytuacja się powtórzy i Ortiz znowu zdemoluje go w pierwszej rundzie, to dalej można powiedzieć, że jeszcze nie miał prawdziwego testu
 Autor komentarza: BGroup
Data: 15-12-2015 13:29:20 
Ortiz to taki Andrew Gołota w wersji 2.0 mankut z lepszym jebnieciem , psychiką chyba że mi się mylą bokserzy albo dorobki danych bokserów
jesli się mylę to jutro sprostuje tak żeby nie było zupełnie wiadomo o co chodzi ;)
 Autor komentarza: qwerty890
Data: 15-12-2015 13:31:58 
Walka będzie bardzo ciekawa, bo spotka się 2 bardzo dobrych bokserów. Jennings też nie jest słaby technicznie, Chciałem napisać, że Ortiz może mieć problemy z zasięgiem Jenningsa, ale co się okazało mają taki sam. Ogólnie stawiam 60/40 na Ortiza, aczkolwiek wszystko może się wydarzyć.
 Autor komentarza: un4given
Data: 15-12-2015 13:45:56 
Ortiz ma bardzo podobny styl do Tarvera. King Kong nie traci zbędnie energii w ringu więc o jego kondycje bym się nie martwił. Generalnie Ortiz ma wszystko żeby udzielić lekcji boksu Jenningsowi który boksować to za bardzo nie potrafi. Najbardziej obawiam się że by-by zrobi z tego syf nie do oglądania. Dużo biegania, klinczu a mało boksu. Jednak mam nadzieje że to mu się nie uda i przegra przed czasem.
 Autor komentarza: GROiLLORT
Data: 15-12-2015 13:50:13 
Stawiam na Ortiza (i jemu też kibicuję), ale kasę ze względu na dobry kurs postawię na BJ:-)

Ortiz walczy oszczędnie, to fakt, jednak ostatnio walczył na dystansie 8 rund ponad 5 (sic!) lat temu. Młodzieniaszkiem nie jest a BJ ma świetną obronę. Być może Kubańczyk spuchnie w drugiej połowie walki, zwłaszcza, że lubi przestrzeliwać mocne ciosy.

Poza tym ma niezłe doświadczenie amatorskie, około 400 walk (jednak bez sukcesów międzynarodowych), b. dobrą technikę, prawdopodobnie mocny cios (ale jego przeciwnicy to głównie bumy). Szczęka, kondycja to niewiadoma. Galę organizuje GBP, to ich jedyny ciężki z czołówki, będą mu pomagać ściany. Jednak, wbrew temu co tu się często pisze, to nie jest drugi Bowe, nie jest jakimiś przepotężnym turem, nie ma deklarowanych 193 cm wzrostu, niekoniecznie będzie przepychał silnego Jenningsa.

Kolejny świetny pojedynek w HW. Typ oficjalny: Ortiz TKO.
 Autor komentarza: rocky86
Data: 15-12-2015 14:07:58 
Jak już pisałem w tej walce stawiam na Ortiza, jeśli nie okaże się, że facet ma problemy kondycyjne lub szklaną szczękę ( w co osobiście wątpię), to powinien to wygrac.

Lepiej wyszkolony, lepszy jab, więcej doświadczenia wyniesionego z amatorki, bardzo mocno bijący, doskonale czujący się w półdystansie, do tego większy i zapewne silniejszy fizycznie. Ortiz to taki naturalnie duży, silny facet, nie ma sylwetki Jennings'a, ale sprawia wrażenie potwornie silnego kolesia.

Bryant, jak już pisałem, będzie moim zdaniem kręcił kółka w ringu i szukał krótkich wejść w półdystans, jabować nie potrafi, więc dystans będzie utrzymywał mobilnością, a jaby będzie się starał łapać na gardę, tak jak robił to z Władkiem. Będzie chciał kondycyjnie zamęczyć Luis'a zmuszając go do biegania za króliczkiem.

W tej walce BJ moim zdaniem zbierać będzie więcej niż z Kliczko, gdyż Władek nie bije w tak urozmaicony sposób jak Ortiz, zasadniczo ogranicza się do prostych, które przy szczelnej gardzie można zatrzymać, ale jak będzie z krótkimi sierpami i podbródkowymi, to się okaże już w sobotę.

Bardzo dobra walka, stawiam na Ortiza i skłaniam się ku rozstrzygnięciu przed czasem, ale wygrana na pkt Kubańczyka, w związku z tą szczelną gardą i dużą odpornością na ciosy BJ mnie nie zdziwi.
 Autor komentarza: tolek78
Data: 15-12-2015 14:56:19 
Mam nadzieję że nasz forumowy ekspert Rafałek jeszcze zagląda na orga.Pamiętam jak nasz mistrzunio od różnych teorii twierdził że nie możliwe jest przybieranie i z zrzucanie w jeden dzień sporo kilogramów.Ma tu teraz odpowiedź:
http://www.polsatsport.pl/wiadomosc/2015-12-14/jak-zrzucic-8-kilogramow-w-jeden-dzien-mauricz-odkrywa-karty/
 Autor komentarza: qwerty890
Data: 15-12-2015 15:04:22 
Ale to jest pewnie sama woda i metabolity, co na pewno nie jest zdrowe.
 Autor komentarza: Grzelak
Data: 15-12-2015 15:39:54 
Autor komentarza: AutorKomentarza
Co do prawdziwego testu Ortiza, to Kayode miał takim być. Pasł w pierwszej rundzie i okazało się, że takim testem nie był.


Jak to nie był? Chodzi o to, że Ortiz nie przeboksował pełnego dystansu i nie przyjął kilku czyściochów?
To dla mnie właśnie zdał test, bo pokazał precyzję, opanowanie, oszczędność w poruszaniu, dobry jab, agresję, przyspieszenie i właśnie NIE przeboksował pełnego dystansu i NIE przyjął kilku czyściochów.
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 15-12-2015 15:54:18 
A mnie się wydaje że BJ znów da dobrą walkę, a raczej zmusi rywala do dania złej. Ortiz może to wygrać bo będzie zadawał więcej ciosów itd. Wątpię jednak by znokautował Bryanta. Jennings to gość z naprawdę dobrą obroną a dodatkowo udowodnił już że ma dobrą szczękę.
W razie przyjęcia czegoś co mocno poczuje może się wycofać z aktywnego boksu i po prostu przetrwać.

Zobaczymy jak tam współpraca z nowym trenerem. Na miejscu Jenningsa wykorzystałbym tą swoją kondycję do narzucenia bardzo szybkiego tempa walki. Jego stać na szybkie 12 rund a z Ortizem nie wiadomo.
Trzymam kciuki za Bryanta. Facet mi imponuje. Trenując boks tak krótko zaistniał na stałe w czołówce wagi ciężkiej ośmieszając po drodze takiego Szpulkę czy pokonując cenionego Pereza.
Nie unika wyzwań o czym świadczy chociażby wyjście do Luisa mimo że wszyscy inni o nim zapomnieli. Nawet sam Fury powiedział że by go unikał ;D
 Autor komentarza: macko8
Data: 15-12-2015 15:58:06 
jak dla mnie to Ortiz jest juz teraz w TOP 5 HW. myślę, że walka z BJ tylko to potwierdzi. stawiam na wysokie punktowe zwycięstwo Luisa, albo TKO w drugiej połowie walki. a walka z Powietkiniem w przyszłości to jeden z najlepszych, o ile nie najlepszy pojedynek w chwili obecnej do zrobienie w HW dla kibica. już widzę to futrowanie w półdystansie...ehhh sie rozmarzyłem:)
 Autor komentarza: LegiaPany
Data: 15-12-2015 18:47:23 
nie wiem jak tam bryant ale ja nie pozwolilbym by moje imie i nazwisko skracano do inicjalow
BJ

blowjob
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.