LIGA WSB: WENEZUELA POZYSKAŁA SIEDMIU ZAWODNIKÓW Z DRAFTU

Drużyna Rafako Hussars Poland pozyskała sześciu zawodników, a jej grupowy rywal - Venezuela Caciques, siedmiu. W drafcie nie uczestniczyły pozostałe zespoły grupy C, czyli Argentina Condors i Russian Boxing Team.

Venezuela Caciques będzie pierwszym przeciwnikiem Husarii w nowym sezonie. Mecz odbędzie się w połowie stycznia, ale dokładna lokalizacja nie jest znana. Pewne, że Wenezuelczycy przyjadą z nowymi zawodnikami w składzie.

Podczas wtorkowego draftu w Lozannie Venezuela Caciques pozyskała dwóch bokserów z Puerto Rico Hurricanes - Dominikańczyka Hectora Luisa Garcię Morę (-60kg) i Brazylijczyka Cosme Henrique Dos Santosa Nascimento (-91kg). W zespole pozostał Willy Kyakonye, który w poprzednim sezonie przegrał na punkty z Igorem Jakubowskim. Tym razem zgłoszony jest w wadze... średniej.

W kategorii ciężkiej (-91kg) nowymi bokserami są Kolumbijczyk Deivis Julio Blanco i Irlandczyk Darren O'Neill, a w +91kg - Białorusin Aliaksandr Kaleyeu. W wadze -69kg kontrakt podpisał Węgier Balazs Imre Bacskai.

W innych grupach duże "zakupy" zrobili działacze USA Knockouts, którzy zakontraktowali aż ośmiu pięściarzy, w tym znakomitego Chorwata Filipa Hrgovicia. Aż dziw bierze, że w Stanach Zjednoczonych brakuje zdolnych bokserów, którzy mogliby walczyć o Igrzyska w Rio czy Tokio.

W drafcie uczestniczyło tylko 8 z 16 drużyn. Po jednym cudzoziemcu dołączyło do Azerbaijan Baku Fires i Morocco Atlas Lions. Bardzo aktywnie, podobnie jak Amerykanie, byli szefowie British Lion Hearts i Mexico Guerreros - po ośmiu pięściarzy.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.