ARKADIUSZ SZWEDOWICZ: NAJWAŻNIEJSZE KWALIFIKACJE OLIMPIJSKIE

- Starty w Husarii pomogą w zdobyciu seniorskiego doświadczenia i walce o kwalifikację na Igrzyska Olimpijskie w Rio - mówi nowy pięściarz Rafako Hussars Poland, Arkadiusz Szwedowicz (-81 kg).

Od kilku lat zawodnik Skorpiona Szczecin jest w krajowej czołówce. W wadze średniej dwukrotnie był w finale Mistrzostw Polski Seniorów, a tytuł zdobył w tym roku już w wadze półciężkiej (-81 kg). Trzy razy z rzędu wygrywał też Młodzieżowe Mistrzostwa Polski.

- Jeszcze na początku tego roku pojechałem na turniej w Debreczynie w kategorii średniej, w której stoczyłem dobrą walkę z Azerem Musalovem. Później zdecydowałem się na przejście już na stałe do półciężkiej. Początkowo czułem się nieswojo, brakowało mi dynamiki, nie zadawałem zbyt wielu ciosów, ale z walki na walkę jest lepiej. Po mocnych treningach z Husarią w Warszawie będę robił stałe postępy - mówi Szwedowicz.

21-letni szczecinianin ma swój główny cel - występ w turnieju kwalifikacyjnym WSB/APB i wyjazd na Igrzyska Olimpijskie do Rio de Janeiro.

- W tamtym sezonie nie boksowałem w lidze WSB, dlatego teraz muszę wystąpić co najmniej w dwóch meczach, aby móc powalczyć w kwalifikacjach olimpijskich. Zagraniczni rywale raczej mnie nie znają, co będzie moim atutem. Liczę, że sprawię niespodziankę i pojadę na Igrzyska. Tak naprawdę to wyzwanie trzyma mnie przy boksie - powiedział Arek.

Zawodnik ten w przeszłości startował w ME i MŚ Juniorów, ale wciąż brakuje mu pojedynków seniorskich na arenie międzynarodowej. - Występy w Rafako Hussars Poland są szansą na pokazanie się w światowym pięściarstwie. Jeśli mi się nie powiedzie, może poszukam szczęścia w innych sportach walki - dodał.

Oprócz niego, w treningach w Warszawie pod okiem Jerzego Baranieckiego uczestniczą Dawid Jagodziński (-49 kg), Dawid Michelus (-60 kg), Damian Kiwior (-69 kg) i wicemistrz Europy Tomasz Jabłoński (-75 kg), który jest już pewny startu na Igrzyskach w Rio. Jutro do drużyny dołączy Adrian Kowal (-56 kg).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Clevland
Data: 27-11-2015 15:23:50 
Do roboty, szczególnie z kondycją.
Widowiskowy styl walki!
Talent robi różnicę.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.