WBA: RIGONDEAUX 'MISTRZEM W ZAWIESZENIU', QUIGG AWANSUJE

Kilkadziesiąt godzin temu Guillermo Rigondeaux (15-0, 10 KO) został pozbawiony pasa WBO kategorii super koguciej, czy też jak kto woli junior piórkowej. Teraz natomiast władze federacji WBA zdegradowały go do miana "Mistrza w zawieszeniu".

Co to oznacza dla Kubańczyka? Dokładnie tyle, że gdy w końcu zdecyduje się walczyć, będzie miał pierwszeństwo do spotkania z panującym championem, z podziałem zysków nieznacznie na swoją korzyść. Tym samym Scott Quigg (31-0-2, 23 KO) awansował z mistrza "regularnego" na pełnoprawnego! A to wszystko otwiera drogę do unifikacji pasów IBF/WBA i spotkanie Quigga z Carlem Framptonem (21-0, 14 KO), do jakiego ma dojść 27 lutego, prawdopodobnie w Manchesterze.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Guzik999
Data: 31-10-2015 14:58:45 
WBA kompromituje się kolejny raz. Wykolegowali Rigo, żeby starcie Framptona z Quiggiem miało status unifikacji, żeby przyjąć trochę pieniążków. Szkoda mi Szakala. Wybitny bokser, ale ewidentnie nie potrafi się odnaleźć w tym biznesie.
 Autor komentarza: AutorKomentarza
Data: 31-10-2015 23:40:36 
Ro nie do końca tak. Rigo (prawdopodobnie) chętnie zawalczyłby z wieloma (np wspomnianym Quiggiem czy Framptonem), ale inni nie za bardzo się palą do walki z nim. A kategorii zmieniać Rigo nie chce, i słusznie wg mnie.
 Autor komentarza: AutorKomentarza
Data: 31-10-2015 23:41:04 
Errata
To nie do końca tak
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.