PROMOTOR POWIETKINA: SASZA NIE JEST GOTOWY NA KLICZKĘ

Pomimo wysokiej formy, którą imponuje ostatnio Aleksander Powietkin (29-1, 21 KO), promotor Rosjanina Andriej Riabiński twierdzi, że "Sasza" wciąż nie jest gotowy po raz drugi stawić czoła Władimirowi Kliczce (64-3, 53 KO).

- Jest za wcześnie na taką walkę, Aleksander musi się jeszcze rozwinąć. Władimir nadal jest w bardzo dobrej dyspozycji. To wspaniały bokser i trzeba mieć coś wyjątkowego, aby z nim rywalizować. Chcemy stopniowo przybliżać "Saszę" do jego poziomu - powiedział Riabiński.

Kliczko i Powietkin boksowali ze sobą w październiku 2013 roku w Moskwie. Po brzydkich, pełnych fauli dwunastu rundach jednogłośną decyzją sędziów zwyciężył Ukrainiec.

Istnieje pomysł, aby za drugim razem panowie spotkali się na terenie mistrza - w Kijowie. Powietkin zapowiedział, że chętnie się tam wybierze, nawet pomimo napiętych stosunków politycznych pomiędzy dwoma krajami.

- Myślę, że Ukraińcy to nasi bracia. Wszyscy jesteśmy Rosjanami. To przykre, że podzieliły nas kwestie polityczne. Pan Andriej Riabiński chce zbliżać ludzi. Fakt, że zobaczymy u nas Polaka, to tego przykład. Nie potrzebujemy tego politycznego tła - stwierdził Powietkin.

Zanim Powietkin będzie mógł poważnie myśleć o kolejnym ataku na tron wagi ciężkiej, będzie musiał pokonać Mariusza Wacha (31-1, 17 KO). Do rosyjsko-polskiej konfrontacji dojdzie już 4 listopada na ringu w Kazaniu.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: tolek78
Data: 30-10-2015 16:15:18 
"Myślę, że Ukraińcy to nasi bracia. Wszyscy jesteśmy Rosjanami. To przykre, że podzieliły nas kwestie polityczne. Pan Andriej Riabiński chce zbliżać ludzi".

Tak tak a Słowacy są Czechami,Chorwaci są Serbami,Kurdowie są Turkami.Powietkin w ciekawym przekonaniu żyje,Riabiński jak prawdziwy biznesmen to chce zarabiać kasę a nie zbliżać ludzi.
 Autor komentarza: szansepromotions
Data: 30-10-2015 16:39:10 
wszyscy jesteśmy Andrzejami
 Autor komentarza: MR73
Data: 30-10-2015 17:35:34 
Powietkin wydawał się rozgarniętym człowiekiem, ale tą krótką wypowiedzią dał dowód, że:
- jest kolejnym propagandystą Kremla,
- jest na bakier z logiką.
Tylu nonsensów w tak krótkim tekście dawno nie widziałem.
 Autor komentarza: KnockKnock
Data: 30-10-2015 17:46:05 Prawda jest taka ze Sasza nigdy nie bedzie gotowy na Klitschko.....


Komentarz: "Ukraincy to nasi bracia, wszyscy jestesmy rosjanami" - bez komentarza......


 Autor komentarza: MR73
Data: 30-10-2015 17:51:23 
Rosjanie liczą (zresztą jak większość HW), że Władymir przegapi moment, w którym należy pożegnać się z ringiem i wtedy niewiele młodszy Aleksander (pozostający w najwyższej dyspozycji dzięki nowym metodom treningowym i rosyjskim ludowym kuracjom) wreszcie dorwie go.
Zamiast w nieskończoność "rozwijać" Saszę, niech lepiej zadbają o uczciwe sędziowanie.
 Autor komentarza: Koko
Data: 30-10-2015 18:13:13 
To jest naturalne przekonanie w Rosji , że Ukraińcy to tacy troszkę dalsi 'rosjanie'. Z resztą w tym kontekście to nie do końca użyte jest jako narodowość, a raczej kręg kulturowy, i tu trudno sie nie zgdozić. Bo tak na parwde Ukraińcy jako naród, to powiedzmy dośc naciągana teoria
 Autor komentarza: gerlach
Data: 31-10-2015 00:33:30 
Sasza jest w zyciowce. Fizycznie. Mentalnie. Odbijaja to jego konfrontacje z b.twardymi rywalami, ktore wygrywal niesamowicie efektownie po bitwach. W Kliczke trzeba wejsc brutalnie, w pierwszych rundach, na swiezosci, szybkosci. Potem sila spada, spada moc ciosow, a Kliczko przewaga zasiegu bezwysilkowo kontroluje walki. Jest jeszcze jeden warunek - sedziowie.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.