LIGA WSB: POCZĄTEK PRZYGOTOWAŃ HUSARII DO NOWEGO SEZONU

Badaniami w Warszawie w dniach 2-3 listopada rozpoczną bokserzy Rafako Hussars Poland przygotowania do nowego sezonu ligi WSB. W stolicy stawią się między innymi Wicemistrzowie Europy - Tomasz Jabłoński (-75 kg) oraz Igor Jakubowski (-91 kg).

- W badaniach diagnostycznych w Instytucie Sportu weźmie udział szesnastu bokserów kadry narodowej, w tym ośmiu walczących do tej pory w Husarii. Będą to Dawid Jagodziński (–49 kg), Dawid Michelus (–60 kg), Mateusz Polski (–60 kg), Damian Kiwior (–69 kg), Tomasz Jabłoński (–75 kg), Mateusz Tryc (–81 kg), Igor Jakubowski (–91 kg) i Roger Hryniuk (+91 kg) – powiedział trener Zbigniew Raubo.

4 listopada pięściarze wyjeżdżają na obóz do Wisły. W tej grupie nie będzie Tomasza Jabłońskiego, Igora Jakubowskiego i Dawida Jagodzińskiego, którzy od 8 listopada przebywać będą na zgrupowaniu leczniczym w Krynicy Zdroju.

- Tej trójki zawodników zabraknie w zaplanowanym na 20 listopada wyjazdowym meczu z Litwą oraz turnieju w Finlandii, który odbędzie się w dniach 18-23 listopada - mówi trener Raubo.

- W meczu z Litwinami chcę dać szansę m.in. Damianowi Kiwiorowi, Mateuszowi Trycowi i Rogerowi Hryniukowi. Z kolei w Finlandii z drużyny Husarii boksować ma Dawid Michelus. Wciąż szukam nowych twarzy do kadry i Husarii, ale nie wypatrzyłem takich podczas MMP w Koninie. Dodatkowo słyszę, że np. Sylwek Kozłowski zajął się inną formą zarabiania i nie wiem, czy będzie boksował – dodał selekcjoner reprezentacji.

Złote medale niedawnych Młodzieżowych Mistrzostw Polski zdobyli czterej bokserzy Rafako Hussars Poland Dawid Jagodziński (-49 kg), Dawid Michelus (-60 kg), Mateusz Polski (-64 kg) i Igor Jakubowski (-91 kg).

W nowym sezonie WSB Husaria walczyć będzie z rywalami z Wenezueli, Rosji i Argentyny. Początek w połowie stycznia w Polsce.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.