CUNNINGHAM ROZWAŻA POZWANIE TARVERA ZA DOPING

Steve Cunningham (28-7-1, 13 KO) nie zamierza bezczynnie przyglądać się aferze dopingowej, jaka wybuchła wokół jego ostatniego rywala, Antonio Tarvera (31-6-1, 22 KO). "USS" oznajmił, że sprawę prawdopodobnie skieruje do sądu.

Cunningham już w czasie przygotowań do walki, która odbyła się 14 sierpnia w Newark, mówił, że wstąpi na drogę prawną, jeżeli jego rywal, mający już przeszłość dopingową, nie będzie się trzymać przepisów.

- Moje podejście było ekstremalne, bo chciałem go oskarżyć o usiłowanie zabójstwa, ale skończy się na napaści z pobiciem. Rozmawiałem już o tym z moim prawnikiem. Nie chodzi tylko o pieniądze. Jeżeli zdecydujemy się złożyć pozew i wygramy, przeznaczymy zysk na rzecz fundacji zajmującej się chorobami serca, która pomaga mojej córce. Tak się powinno postępować za każdym razem, kiedy bokser chce pomóc utrzymać sport w czystości. W boksie roi się od sterydów i nielegalnych środków. Nie mogę podać nazwisk, bo zostałbym pozwany, a dowodów nie ma. Pięściarze rozmawiają jednak w szatniach, sam też widzisz różne rzeczy. W naszym sporcie dopingu jest naprawdę wiele - stwierdził.

Tarver nie przyznaje się do winy i wyjaśnia, że pobrane od niego próbki musiały być zanieczyszczone. Cunningham ani na chwilę nie uwierzył w te tłumaczenia.

- Ten brat wpadł już przecież trzy lata temu. Załóżmy, że rzeczywiście próbki były zanieczyszczone. Wow! Musi być największym pechowcem na świecie, bo próbki były dwie i obie dały taki sam wynik. Tak, były zanieczyszczone - tym, co Tarver wziął. Moja żona, która jest też moją menedżerką, sprawdziła, co mówił, kiedy przyłapano go po walce z Kayode. Powtarza się niemal słowo w słowo - powiedział.

Pojedynek Tarver-Cunningham zakończył się remisem po dwunastu rundach. Jeżeli Tarver zostanie uznany winnym stosowania dopingu, walka zostanie uznana za nieodbytą.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: un4given
Data: 26-10-2015 11:15:53 
Jeden z najbardziej płaczliwych bokserów ever. Dziadek Tarver go zabrał do szkoły bo jest po prostu lepszym bokserem, i żaden koks mu w tym nie pomógł.

"Moje podejście było ekstremalne, bo chciałem go oskarżyć o usiłowanie zabójstwa, ale skończy się na napaści z pobiciem."

Beka w uuuuj xD
 Autor komentarza: spienionyjohny
Data: 26-10-2015 11:44:20 
Nie wcale koks w niczym nie pomaga, to przecież tylko witaminki.. przypominasz mi niejakiego ośmiornice z konkurencji
 Autor komentarza: Graham
Data: 26-10-2015 11:44:38 
Płaczliwy? Chyba najbardziej niedoceniany i wałowany ever. Oszukali go z Adamkiem w 2 walce, Głazkowem, duzo pojedynków było na granicy. Zawsze przygotowany a mimo to chłop nie zarobił dużo na boksie, tym bardziej patrząc na jego sytuacje rodzinna cały czas miał pod górkę. A z dopingiem trzeba walczyć, zdrowie masz jedno a przez koksy walki nie są równe. Trzeba pamiętać ze boks to nie mordobicie tu chodzi o zdrową rywalizacje i zasady fair play które często są przy wiekszych nakładach finansowych pomijane.
 Autor komentarza: un4given
Data: 26-10-2015 12:00:32 
spieniony

Obejrzyj walke może zmienisz zdanie.
 Autor komentarza: zeitgeist
Data: 26-10-2015 12:20:45 
Cunn moze i jet placzliwy ,ale jak ktos wspomnial jest tez najbardziej walowanym zawodnikiem ,praktycznie czly czas ma pod gore ,szkoda chlopa ,bo zawsze jest przygotowany i wiele z siebiedaje
 Autor komentarza: zeitgeist
Data: 26-10-2015 12:29:38 
moze i go zzabral do szoly boksu ,ale moze to wlasnie koks dal Tarverovi ta przewage,no chyba ze sterydy nie pomagaja ,a sportowcy biora je bo taka moda i lubia dreszczyk emocji podczas oczekiwania nawyniki kontroli anty dopingowej
 Autor komentarza: un4given
Data: 26-10-2015 13:10:27 
Koks nie daje umiejetnosci bokserskich. Tarver momentami uczyl boksu Cunna nie dlatego ze cos tam wzial - swoja droga nawet niewiadomo co tam konkretnie wykryli. Koks mogl mu pomoc przeboksowac dluzszy dystans na przyklad ale nie zrobil z niego lepszego boksera. Tyle.
 Autor komentarza: F30
Data: 26-10-2015 13:28:08 
oczywiscie ze koks nie daje umiejtnosci ale drugą oczywistością jest to że koks pomaga
nie wiem co wziął tarver nie czytałem ale każdy koks w czyms pomaga , ogolnie jednorazowy dobry cykl daje przewage do końca życia nad kims kto nigdy nie brał i takie są fakty
Cunn poruszył duży problem , koks jest w boksie na porządku dziennym
 Autor komentarza: Granitechin
Data: 26-10-2015 13:34:57 
Ludu płaczek czy nie koks nie daje może technicznych zdolności ale podnosi fizyczną dyspozycję. Bez niej Tarver padłby kondycyjnie wcześniej.
 Autor komentarza: zeitgeist
Data: 26-10-2015 13:39:27 
Wiadomo ,ze koks Tarvera boksu nie nauczyl ,ale mogl wplynac na wydolnosc ,dynamike ,odpornosc ,sile i wtedy moze miec to wplyw na to jak sie zaprezentowali ,a Tarver swoje potrafi .
 Autor komentarza: hayabooza
Data: 26-10-2015 13:39:31 
Nazywanie Cunna "płaczkiem" to jakieś nieporozumienie. Gdyby mnie zrobili tyle razy w chuja co jego podczas kariery, to zamiast się właśnie wkurwiać tak jak on, normalnie kupiłbym gnata i wystrzelał Duve, kilku sędziów i przy okazji kilku debili którzy mają czelność jeszcze ze mnie drwić.

Ten koleś to były mistrz świata, wspaniały technik i wielki wojownik. Obił Adamka, Glazkova, posadził Furego i prowadził na punkty do czasu nokauto-faulu. A to tylko w cieżkiej...
Niewiele osób dało tyle wspaniałych wojen co Cunn. Zgadzam się z użytkownikami, którzy piszą, że to jeden z najbardziej niedocenianych.

Komu jak komu, ale Cunnowi szacunek się należy.
 Autor komentarza: zeitgeist
Data: 26-10-2015 13:45:34 
un4
nigdy
 Autor komentarza: ltomaszl
Data: 26-10-2015 13:47:32 
Lubię słuchać wypowiedzi Steve'a Cunninghama, facet mówi z sensem i jednocześnie w sposób wyważony. Niestety czystość w sporcie to taka sama utopia jak np. niezawisłość w polskich sądach. Ale naturalnie, dobrze że są pojedyncze jednostki które próbują coś zmienić.
 Autor komentarza: PanJanekTygrys
Data: 26-10-2015 13:48:27 
Un4given

"Koks nie daje umiejętności bokserskich".

Poniekąd można by się z tym zgodzić ale...
Koks daje siłę, szybkość,kondycję,masę mięśniową i szybsze spalanie tkanki tłuszczowej.
Także szybszą regenerację po ciężkich treningach, co oznacza że bokser może trenować ciężej, dłużej i zdobywać te umiejętności bokserskie. Podczas gdy ktoś kto nie bierze musi odpuścić i odpoczywać. Zrobić przerwę pomiędzy treningami.
 Autor komentarza: PanJanekTygrys
Data: 26-10-2015 13:50:54 
A sterydy powinny być zalegalizowane żeby nie było takich jaj że jeden oskarża drugiego. To że ktoś jeszcze nie wpadł wcale nie oznacza że nie bierze.
 Autor komentarza: zeitgeist
Data: 26-10-2015 13:54:31 
un4
nigdy koksu nie bralem ,ale wyobrazam sobie mniej wiecej tak, ze wracsz na sale po miesiacu i masz sparing z kolesiem z ktory jest w treningu i np ja niewiele moge zrobic
 Autor komentarza: un4given
Data: 26-10-2015 14:13:06 
zeitgeist

Myslisz ze Cunn jest czysty i nigdy nic nie bral? Biorac pod uwage to jak wyglada, jaki sport trenuje i na jakim poziomie, ile ma lat jest to bardzo watpliwe.
 Autor komentarza: saddam
Data: 26-10-2015 14:28:30 
Tak, tak zalegalizujmy sterydy bo sport to zdrowie. He he, ale byłaby jazda jakby tak znieść kontrole, wariaci żarliby łopatami ten syf i padali do 25 roku życia a gimby codziennie miałyby okazje wklepywać te durne [*] czy RIPy w komentach. Jeszcze pół biedy jak taki kretyn sam zejdzie z tego świata bo wątroba czy pompka siadła ale jak zafunduje przeciwnikowi resztę życia podobnego do tego jakie ma teraz Mago?
Kolejny krok proponuję aby zamienić rękawice na kastety.
 Autor komentarza: F30
Data: 26-10-2015 14:35:28 
Autor komentarza: saddam
Data: 26-10-2015 14:28:30

dokładnie popieram , powinny być testy olimpijskie , przy obecnym systemie najlepsi/najbogatsi spokojnie omijają kontrolę antydopingowe
jak przypomne sobie jak niejaki pan Putz powiedział ze Kliczki nie da się kontrolowac bo to obywatel świata to nie wiem czy się smiać czy płakać
boks jest na tyle niebezpieczną dyscypliną ze koks powinnien byc ostro tepiony

ciekawe jak mocno spadłby poziom walk gdyby tak wprowadzic te testy olimpijskie :)
 Autor komentarza: zeitgeist
Data: 26-10-2015 15:03:44 
Watpie w to ze testy olimpijskie oczyscily by boks zawodowy ,mogly by co najwyzej utrudnic i uczynic je bardziej elitarnymi ,zabawa w kotka i myszke musi trwac ,zbyt duza kasa ,a za dobry towar trzeba dobrze zaplacic i substancja zeby zostala zakazana ,wczesniej musi byc wykryta
 Autor komentarza: MR73
Data: 26-10-2015 17:25:48 
Wiadomo, że na walkę z dopingiem przeznacza się niewspółmiernie mało sił i środków w porównaniu do kasy, jaką ściągają federacje i do zagrożenia, na jakie narażeni się czyści w starciu z koksiarzami. Wiadomo też, że nawet przy mocno dokręconej śrubie znajdą się tacy, którzy będą w stanie o krok wyprzedzać działania antydopingowe. Gorzej, że nie widać woli walki ze zjawiskiem tzn. walka z dopingiem sprowadza się do złapania od czasu do czasu jakiegoś frajera - kozła ofiarnego a już dyskwalifikacja z powodu furosemidu to śmiech na sali, podczas gdy inni świecą w ciemności, puszczają dym uszami i pozostają nietykalni. Osobny rozdział to rosyjska agencja antydopingowa całkowicie dyspozycyjna wobec swoich (zresztą na świecie znalazłoby się parę podobnych).
 Autor komentarza: CroCop90
Data: 26-10-2015 17:28:26 
Nie rozumiem, jak można lubić tego płaczka. Zresztą miał farta w walce z Hernandezem, bo powinien przegrać tam przez K.O. Tarver to po prostu lepszy bokser, pod każdym względem. Miałem wiele radochy, jak Fury nokautował tego waciaka.
 Autor komentarza: Kasandr
Data: 26-10-2015 19:01:36 
Ja lubię Cuna i bardzo mi go szkoda.
Tyle przegranych walk na styku lub po wałkach nie ma chyba żaden zawodnik.

Co do dopingu to przypomina mi się wprowadzenie prohibicji w USA.
Cel może i szczytny, ale skutki opłakane i efekt odwrotny do zamierzonego.
 Autor komentarza: MarkS
Data: 26-10-2015 21:39:57 
Panowie którzy nazywają Cunna płaczkiem i w ogóle to jest dupa nie bokser wg. niektórych. Ja tylko chciałem zapytać bo wy wszyscy jesteście przecież fanami boksu jako sportu - czy gdyby wasz syn trenował boks to pozwolilibyście mu jako młodemu człowiekowi z waszej krwi brać sterydy i inne gówna wiedząc iż na pewno są baaardzo szkodliwe i skrócą mu życie i nie pozostaną bez wpływu na wasze wnuki ?. Następne proste pytanie - macie syna który trenuje boks i ma za przeciwnika takiego brojlera bokserskiego z hodowli - co czujecie gdy on przegrywa nie z powodu gorszych umiejętności czy lenistwa na treningach? A poza tym Steve jest ZNAKOMITYM bokserem i nie chce mi się dyskutować z kimś kto ma odmienne zdanie.
 Autor komentarza: Paulpolska
Data: 27-10-2015 14:56:13 
Ktoś zapomniał dodać że sterydy podnoszą nie tylko kondycję ale także pracę serca, adrenalinę i siłę fizyczną która w tym wypadku ma duże znaczenie. Niektóre zwiększają także odporność.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.