JONES-TARVER IV? ROSJANIE PLANUJĄ WALKĘ, NA SZALI PAS WBA

Podczas gdy amerykańskie media informują o kolejnej wpadce dopingowej Antonio Tarvera (31-6-1, 22 KO), wieść z Rosji niesie, iż "Magik" 12 grudnia wróci na ring. Niespełna 47-letni pięściarz ma się zmierzyć ze swoim dobrym znajomym Royem Jonesem Jr (62-8, 45 KO), a stawką ma być pas WBA Super w wadze junior ciężkiej.

W latach 2003-05 Amerykanie boksowali ze sobą trzykrotnie. Tarver wygrał dwie walki, w tym jedną przez nokaut, a Jones jedną. - Konieczne jest, aby rozstrzygnąć tę historię raz na zawsze - mówi Władimir Hriunow, promotor Jonesa. Jak twierdzi, negocjacje z Alem Haymonem, który reprezentuje Tarvera, były bardzo szybkie, a kontakty na walkę mogą zostać podpisane już we wtorek wieczorem.

Jones ma już nawet zaplanowany cykl przygotowawczy. Trenować ma w USA pod okiem Russa Anbera. Potem, około 25 listopada, pojawi się w Rosji, gdzie dokona ostatnich szlifów formy. Po raz czwarty z Tarverem ma się spotkać na ringu na stadionie Dynamo w Moskwie. Według Hriunowa za oceanem pojedynek pokaże telewizja Showtime.

Nie wiadomo jednak, co z tego wyjdzie, skoro testy antydopingowe przeprowadzone przed sierpniową walką ze Steve'em Cunninghamem dały u Tarvera wynik pozytywny. To już druga wpadka w karierze "Magika", w związku z czym czekać go może poważna kara. Sam zawodnik oskarżenia o doping zdecydowanie odpiera, stwierdzając, że test był albo zanieczyszczony, albo pomylono próbki.

Gdyby walka z Jonesem doszła do skutku, Tarver musiałby zrzucić kilka kilogramów. Ostatnio Amerykanin boksował w kategorii ciężkiej, a przed pojedynkiem z Cunninghamem ważył 98 kg. Limit dywizji junior średniej wynosi tymczasem około 91 kg.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: tyler
Data: 20-10-2015 10:57:03 
Potrójne "s" shit! shit! and more shit!!!

Doping?! Walka w Rosji, zatem wolność i swoboda, no chyba że trver wygra to wtedy będzie trzeba pokazać wynik testu że jest pozytywny.
 Autor komentarza: PitersonJ
Data: 20-10-2015 11:31:51 
hahahahahahaha - tyle na temat tej "walki"

A co do artykułu to bez obrazy ale słabo napisany:
'Tarver wygrał dwie walki, w tym przez nokaut, a Jones jedną.'

albo

'Sam zawodnik zdecydowanie oskarżenia o doping zdecydowanie odpiera'

dwa błędy w tak krótkim tekście - autor chyba miał kaca hehehe
 Autor komentarza: djpioter
Data: 20-10-2015 11:33:03 
Ja myślałem że superczempionem wba jest Lebediev.A to się okazuje ze on ma pas regular, a tutaj panowie za nic przy zielonym stoliku mogą walczyć o pas WBA Super , praktycznie nie istniejąc w rankingach cruiserweight i do tego z wpadką dopingową. Piękna sprawa. Dziki zachód :)
 Autor komentarza: odyniec
Data: 20-10-2015 11:36:48 
WBA coraz mocniej sie kompromituje
Lebiediev ktory ma pas od dawna i go bronil wiele razy ma slabszy pas niz ten o ktory maja boksowac dwaj wyrwani z kapelusza emeryci
kpina
 Autor komentarza: matd
Data: 20-10-2015 11:49:15 
@djpioter

Nie dziki zachód ,tylko ..WBA ;)
 Autor komentarza: wojt
Data: 20-10-2015 12:29:49 
Ja to nie wiem czy warto aktualizowac rekord tarvera po kazdej walce jak wiadomo ze to bedzie kolejne NC kiedy dobiora sie do probek...
 Autor komentarza: Matys90
Data: 20-10-2015 12:59:18 
A może po prostu Tarver jak był mały to wpadł do kociołka z magicznym napojem :/
 Autor komentarza: wojt
Data: 20-10-2015 13:01:50 
trzeba zapytac panoramiksa, on wie
 Autor komentarza: bodescu
Data: 20-10-2015 13:17:01 
Z całym szacunkiem, ale Ci panowie mogą co najwyżej zawalczyć o pas polsatu.
Tarver to w ogóle jakaś abstrakcja, ostatnie walki tylko w HW i to ze zmiennym szczęściem. RJJ co prawda obecnie w cruiser, ale obija samych korniszonów. Rozumiem, że chce przejść do historii, ale niech dadzą mu kogokolwiek z szerokiej czołówki na przetestowanie. Nawet tego BJ Floresa choćby, chociaż dla mnie to też jest przereklamowany kapeć.

Wydaje mi się, że to jakaś ściema, to niewiarygodne żeby KTÓRYKOLWIEK z nich miał walczyć o pas, którego nawet Lebioda nie posiada. Dramat!!!!!!!!!!!!
 Autor komentarza: bodescu
Data: 20-10-2015 13:17:48 
ci Panowie*
 Autor komentarza: boleslawchrobry
Data: 20-10-2015 14:28:16 
o tej pseudoorganizacji WBA już wszystko zostało powiedziane, abstrachując od tego wydaje się, że jeśli do tej walki dojdzie to dziadek Tarver ubije Jonesa, potem ruscy znajdą u niego koks, w przeciwieństwie do Jonesa, który w tym czasie będzie pił szejki białkowe, ewentualnie wspomoże się kreatyną i tak pas wyląduje u niego. Taki scenariusz widzę, bo uczciwie walcząc z czołówką Roy tego pasa nie zdobędzie.
 Autor komentarza: cassiusx
Data: 21-10-2015 13:28:10 
"Paaanie sędzio" co to za szopka...

Okazuje się, że w Rosji kwestia dopingu nie ma żadnego znaczenia, no a z kim tu się dogadać jak nie z WBA. Śmiech na sali. W ogóle jak RJJ może w ogóle walczyć o pas Superchampiona? obydwoje dostaliby łomot od prawie każdego z czołówki Crusier...

no ale przynajmniej Panowie wniosą na ring prawie 90 lat "doświadczenia" :P
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.