MARCIN SIWY: RYWAL MA DŁUGIE RĘCE, CHCĘ WALKI W PÓŁDYSTANSIE

- Jutrzejszy rywal rozpracowany, bo miałem możliwość obejrzenia jego wcześniejszych walk. To wysoki chłopak, ma długie ręce, więc trzeba będzie skracać dystans - mówi na dzień przed występem w Warszawie Marcin Siwy (12-0, 5 KO), który zmierzy się z doświadczonym Edgarsem Kalnarsem (27-36-1, 18 KO).

Łotysz jest doskonale znanym polskim kibicom. Sześć lat temu przegrał w trzecim starciu z Andrzejem Wawrzykiem. Jak będzie tym razem?

- Dzisiaj ważenie i jutro walczymy. Jestem dobrze przygotowany. Zrzuciłem trochę zbędnych kilogramów, przez co będę lepiej się czuł w ringu. Prawdopodobnie zanotuję w granicach 110 kilogramów. Zależy mi na tym, by zmazać plamę czerwcowej, naprawdę kiepskiej walki. Nie chciałbym się tłumaczyć, ale do takiej a nie innej dyspozycji przyczyniła się kontuzja pleców, która przydarzyła mi się w trzeciej rundzie. Gdyby nie to, walka wyglądałaby zupełnie inaczej. Wszystko na szczęście zostało zaleczone i wychodzę gotowy na wojnę. Bacznie przyglądałem się rywalowi. Ma dość długi zasięg ramion, więc muszę szukać swojej szansy w półdystansie. Wszystko oczywiście wyjdzie jednak w praniu. Zobaczymy na co on mi pozwoli i na co ja jemu - kontynuował polski "ciężki".

- Pracowałem bardzo dużo nad techniką i wydolnością, bo to wyraźnie u mnie szwankowało. Niestety małym minusem jest mała liczba przesparowanych rund. Pomagał mi Adam Koprowski oraz lokalni zawodnicy, a właśnie najbardziej potrzeba mi teraz wartościowych sparingów. Muszę zrobić jutro swoje, zaś kolejny raz kibice zobaczą mnie w ringu pod koniec roku. Wtedy będę miał już odpowiednich sparingpartnerów. Wracając jeszcze do Kalnarsa, to z pewnością nie jest żadnym wirtuozem i jeżeli marzę o tym, by w przyszłości walczyć z naprawdę dobrymi pięściarzami, to z kimś takim jak Łotysz muszę wygrać i to przekonująco - dodał Siwy.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: teanshin
Data: 15-10-2015 17:56:47 
Tak się śmiesznie składa że znam Kalnarsa osobiście, w Ukeju pracowałem z nim na magazynie, widziałem jak trenuje, mogę powiedzieć że trenuje jak mistrz ale niestety jego umiejętności są dość skąpe, szczęka też słaba, myślę że Siwy go szybko wykończy. Niema się co oszukiwać Kalnars jest rozbitym, pół etatowym bokserem do nabijania rekordów i nawet nie będzie próbował wygrać. Łatwa walka.
 Autor komentarza: Furmi
Data: 15-10-2015 19:41:19 
@teanshin - ten koleś "odpalił" dwóch naprawdę solidnych zawodników przez nokaut. Co prawda było to jakiś czas temu, nawet dawno temu, ale tego mu nikt nie odbierze.
 Autor komentarza: AutorKomentarza
Data: 15-10-2015 22:10:07 
Nie bardzo lubię takich zapowiedzi u pięściarzy, którzy słabo się ostatnio zaprezentowali, a szczególnie nie lubię, jak już planują kolejne (oczywiście) dużo lepsze walki z lepszymi rywalami.
Sparzył się na takim czymś Norbert Dąbrowski (przed walką z Muraszkinem), oby Siwy nie musiał się chować po walce.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.