MISTRZOSTWA ŚWIATA 2015: POZNALIŚMY PIERWSZYCH MISTRZÓW!

Za nami pierwsze finały rozgrywanych w Katarze Mistrzostw Świata w boksie. Dziś rozdano złote medale w pięciu kategoriach. W najciekawszym pojedynku Jewgienij Tiszczenko (-91kg) pokonał Erislandy Savona.

W pierwszych dwóch walkach doszło do podobnej sytuacji. Przegrywający po dwóch rundach zawodnicy rzucali rywali na deski. Niestety dla nich w obu przypadkach nie starczyło to do odrobienia strat. Dunajcew w kategorii -64 kg do złota ME z sierpnia dorzucił złoto MŚ, choć gdyby przegrał, też nie mógłby mieć pretensji do sędziów. W wadze średniej Kubańczyk, który wprowadził swoją postawą w Dausze Tomka Jabłońskiego na przyszłoroczne Igrzyska Olimpijskie, spotkał się w wielkim finale z zaledwie 19-letnim Uzbekiem. Zwyciężył po trudnej przeprawie Lopez, ale za dziesięć miesięcy wynik może pójść w drugą stronę. Na koniec naprzeciw siebie stanęli najlepsi "ciężcy".

JEWGIENIJ TISZCZENKO: SERWIS SPECJALNY

Dwa lata temu Tiszczenko zdobył srebro, podczas gdy Savon nieoczekiwanie odpadł w ćwierćfinale. Dziś między sobą mieli rozstrzygnąć sprawę złotego krążka. Lepiej zaczął Kubańczyk, który przepuszczał lewy rywala i wciągał go na kontrę prawym krzyżowym. Rosjanin dla odmiany narzucał tempo i nie bał się otwartych wymian. Druga runda tego zdecydowanie najlepszego z dzisiejszych finałów była równie zacięta. Obfitowała w świetne wymiany potężnych bomb. Te sześć minut były naprawdę równe, jednak Tiszczenko prowadził u wszystkich sędziów 20:18. Jasne było więc, że Erislandy musi zrobić coś dużego, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Zaatakował ostrzej, trafił bardzo mocnym lewym sierpem, lecz okazało się, że reprezentant "Sbornej" ma szczękę równie twardą jak pięści i przyjął to uderzenie bez zmrużenia oka. Savon ma 25 lat, Tiszczenko (na zdjęciu) jest o rok młodszy. Za rok powinni być mocnymi faworytami w Rio.

Kategoria 49 kg
Joahnys Argilagos (Kuba) vs Wasilij Jegorow (Rosja) PKT 3:0 [29:28, 29:28, 29:29]
(Kubańczyk liczony w trzeciej rundzie)

Kategoria 56 kg
Michael Conlan (Irlandia) vs Murodżion Achmadaliew (Uzbekistan) PKT 3:0 [29:28, 29:28, 30:27]
(Irlandczyk liczony w trzeciej rundzie po prawym sierpie)

Kategoria 64 kg
Witali Dunajcew (Rosja) vs Fazliddin Gaibnazarow (Uzbekistan) PKT 2:1 [29:28, 27:30, 29:28]

Kategoria 75 kg
Arlen Lopez (Kuba) vs Bektemir Melikuziew (Uzbekistan) PKT 3:0 [29:28, 29:28, 29:28]

Kategoria 91 kg
Erislandy Savon (Kuba) vs Jewgienij Tiszczenko (Rosja) PKT 0:3 [28:29, 27:30, 28:29]

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: foxs
Data: 15-10-2015 01:01:15 
To jest wprost niesamowite jak Kubańczycy i zawodnicy z byłego związku radzieckiego zdominowali boks amatorski.. Szkoda kiedyś my też potrafiliśmy konkurować na tym szczeblu.. niestety to temat rzeka. Mamy okazję oglądać przyszłe gwiazdy boksu zawodowego! Chociaż jestem ogromnym fanem pięściarstwa kubańskiego to mimo wszystko stawiałbym na zawodników ze wschodu że osiągnął większy sukces ze względu na styl życia (oczywiście można tylko gdybać) Pozdrawiam.
 Autor komentarza: Furmi
Data: 15-10-2015 08:05:26 
Ja jestem pod wrażeniem boksu Tiszczenki. I jego warunków fizycznych...
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.