JAROSŁAW KOŁKOWSKI: TOMEK JABŁOŃSKI OFICJALNIE OLIMPIJCZYKIEM!

- Otrzymałem piękny list z AIBA z informacją, że Tomasz Jabłoński jest już oficjalnie Olimpijczykiem i może szykować się do Igrzysk w Rio de Janeiro - mówi szef Rafako Hussars Poland Jarosław Kołkowski.

Polskim bokserom - Tomaszowi Jabłońskiemu (-75 kg), Dawidowi Jagodzińskiemu (-49 kg) i Igorowi Jakubowskiemu (-91 kg) nie powiodło się w Mistrzostwach Świata w Doha (Katar), ale bardzo dobre występy Jabłońskiego, kapitana Husarii, w lidze World Series of Boxing sprawiły, że awansował do IO właśnie z rankingu WSB.

- Przekazałem dziś Tomkowi informację o oficjalnej nominacji na Igrzyska i z pewnością kamień spadł mu z serca, bo długo nie mógł uwierzyć w zdobycie kwalifikacji. Będzie mógł skupić już na przygotowaniach do zawodów w Rio, a pracy przed nim wiele, co pokazał występ w MŚ w Doha - powiedział Kołkowski.

Wicemistrz Europy Tomasz Jabłoński był rozstawiony i w pierwszej rundzie miał wolny los. W 1/8 finału przegrał na punkty z Vikasem Krishanem z Indii.

- Jest sporo spraw, o których będę chciał porozmawiać z Tomkiem Jabłońskim. To ambitny zawodnik, zrealizował pierwszy cel, ale dla niego udział w Igrzyskach to za mało. Żeby tam osiągnąć sukces, musi wzbogacić styl boksowania. Nastawianie się na zadawanie setek takich samych ciosów to trochę za mało. Bardzo dobrze, że Tomek jest zawodnikiem aktywnym i agresywnym, ale brakowało mi jego uderzeń na dół, aby osłabić rywala i doprowadzić do jego odkrycia - mówi szef Husarii.

Po jednej walce w Doha wygrali drugi z polskich Wicemistrzów Europy Igor Jakubowski i Dawid Jagodziński, który był o krok od strefy medalowej.

- Obaj trafili na bokserów na dziś zdecydowanie lepszych. Teraz od nich zależy, jak będą ciężko pracować, aby w przyszłości móc wygrywać z Ukraińcem Gevorgiem Manukianem i Rogenem Ladonem z Filipin. Rywal Igora to bardzo silny zawodnik, przestawiał go każdym ciosem, a Jakubowski po walce powiedział, że czuł każdy cios jakby młotem dostawał. Zresztą później ten Ukrainiec wygrał ze znakomitym Kazachem Wasilijem Lewitem, a dopiero w półfinale przegrał nieznacznie z Mistrzem Europy Rosjaninem Jewgenijem Tiszczenko. Z kolei Dawidowi Jagodzińskiemu wyraźnie brakuje sparingpartnerów. Musi pracować nad szybkością. Podkreślam też, że jego zwycięstwo nad Bułgarem Tinko Banabakovem, brązowym medalistą ME, to jeden z jego najlepszych występów - powiedział Jarosław Kołkowski.

W piątek bokserzy reprezentacji wracają do Polski. A już wkrótce Młodzieżowe Mistrzostwa Polski z udziałem pięściarzy Husarii. Nowy sezon ligi WSB od stycznia.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Maro
Data: 14-10-2015 20:55:57 
Super wiadomość :)
 Autor komentarza: Clevland
Data: 14-10-2015 21:02:47 
Czyli co? Leci do Rio !!!
Zajebiście, w końcu !

Tomasz pokazał, że ciężką pracą i determinacją można przełamać prawie wszystkich i osiągnąć sukces.

Tak jak szef Husarii pisałem już o brakach Tomka i nad czym powinien pracować.
 Autor komentarza: LegiaPany
Data: 14-10-2015 21:39:45 
brawo!!!!
 Autor komentarza: Adii1766
Data: 14-10-2015 21:43:32 
życze tomkowi jak najlepiej ale to troche mało jeden polski bokser na olimpiadzie powinno być chociarz z 5 a z pośród nich może któryś by zdobył chociaż braz jednak najlepiej gdyby to by było złoto ale jak narazie jest na to troche za wcześnie , jak zwykle złote medale zgarną amerykanie badz anglicy ewentualnie ruscy badz żółtki , rauba to dobry trener jednak mi tam brakuje żęby mogli wskoczyć na najwyższy poziom , oni musieli by wygrywać walkę za walką bez porażki po kilka miesięcy jak wojtek bartnik było tak że nie przegrał żądnej walki ponad 3 lata regularnie startując w zawodach ;]
 Autor komentarza: Furmi
Data: 14-10-2015 22:29:39 
Przecież o wszystkim wiadomo od trzech dni!!! Pisaliśmy o tym w niedzielę....
http://www.bokser.org/content/2015/10/11/201218/index.jsp
 Autor komentarza: JKWSB
Data: 14-10-2015 23:11:24 
Furmi, oczywiście, że pisaliście :-) Do dzisiaj jednak byli tacy, którzy nie wierzyli, bo nie ma kwitu... Kwit już jest! ;-)
 Autor komentarza: lutonadam
Data: 14-10-2015 23:28:23 
Kwit jest ale na Mistrzostwach świata slabo to wygladalo.Dlaczego?W tym momnencie wstrzymuje sie od komentarza. Jesli chce dobrze przygotować sie do IO Rio de Janerio to powinien przyjechać na kilka miesiecy do Anglii!
 Autor komentarza: Fan1977
Data: 16-10-2015 19:20:59 
Brawo ;-)
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.