MŚ: TYLKO 'JAGODA' POWALCZY O MEDAL

Z trójki "Muszkieterów", jak mówi o swych bokserach trener Zbigniew Raubo, tylko Dawid Jagodziński (-49 kg) powalczy o medal Mistrzostw Świata w Doha (Katar). W 1/8 finału odpadli liderzy kadry i Husarii Tomasz Jabłoński (-75 kg) oraz Igor Jakubowski (-91 kg).

Wczoraj odbyły się walki o ćwierćfinał MŚ z udziałem Polaków walczących w barwach Rafako Hussars Poland. Niespodziankę sprawił filigranowy Dawid Jagodziński (Astoria Bydgoszcz), który wygrał na punkty z brązowym medalistą ostatnich Mistrzostw Europy w Samokovie Bułgarem Tinko Banabakovem.

Dziś dla Dawida dzień przerwy, a w sobotę powalczy o medal MŚ z Filipińczykiem Rogenem Ladonem, któremu w Doha kibicuje obecny na turnieju słynny rodak, wielokrotny zawodowy mistrz świata Manny Pacquiao.

Niestety porażki ponieśli nasi dwaj Wicemistrzowie Europy z Samokova – Tomasz Jabłoński (SAKO Gdańsk) i Igor Jakubowski (Zagłębie Konin).

Mimo niezłego finiszu Tomek przegrał z Vikasem Krishanem (Indie), brązowym medalistą MŚ 2011 w wadze -69 kg.

- Niestety czegoś zabrakło i jestem bardzo zły na siebie. Muszę na spokojnie przeanalizować walkę, bo na gorąco ciężko ją ocenić. Na pewno jeszcze o kwalifikację na Igrzyska powalczę – mówi kapitan Husarii.

- Trzymajmy kciuki za Kubańczyka Lopeza i Rosjanina Chamukowa, bo jeżeli ci dwaj zawodnicy dojdą do finału, to Tomek będzie miał kwalifikację olimpijską z rankingu WSB – dodał szef drużyny Rafako Hussars Poland, Jarosław Kołkowski.

Wieczorem z turnieju odpadł też Jakubowski, który przegrał jednogłośnie na punkty z wicemistrzem czerwcowych Igrzysk Europejskich w Baku Ukraińcem Gevorgiem Manukianem. Ale trzeba pamiętać, że Igor przyjechał do Kataru z kontuzją łokcia odniesioną jeszcze w trakcie pamiętnych ME.

Wyniki Polaków – 1/8 finału:
-49 kg Dawid Jagodziński – Tinko Banabakov 3:0 (29-28, 29-28, 29-28)
-75 kg Tomasz Jabłoński – Vikas Krishan 1:2 (27-30, 28-29, 29-28)
-91 kg Igor Jakubowski – Gevorg Manukian 0:3 (27-30, 27-30, 27-30)

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: maniekz
Data: 09-10-2015 11:09:18 
I kto by pomyślał? Jednak chłopak niespodziewanie wystrzelił z formą. Raubo ma cierpliwość i nosa, bo zawsze powtarzał że Dawida stać na wygrane.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.