HATTON: JAK WYGLĄDAŁY SPARINGI, SKORO FURY JEST TAK PEWNY SIEBIE?

Ricky Hatton nie zgadza się z opiniami ekspertów, którzy twierdzą, że Tyson Fury (24-0, 18 KO) to przerost formy nad treścią. Zdaniem "Hitmana" jego krajan jest pretendentem z prawdziwego zdarzenia, mającym wszelkie atuty, aby 28 listopada zdetronizować Władimira Kliczkę (64-3, 53 KO).

- Kliczko ma skuteczny, ale prosty, łatwy do przewidzenia styl. Bije raz-dwa, a potem przechodzi do zwarcia. Zwykle walczy z mniejszymi rywalami, więc może klinczować z dużą łatwością. Tyson to natomiast olbrzym, jest jeszcze większy niż Kliczko, dlatego sądzę, że Władimir nie będzie miał już tak łatwo. Najważniejsze jest jednak to, że sam Fury wierzy, że wygra. Część zawodników otrzymuje szansę walki o pas i nie za bardzo wierzy, że może odnieść sukces. Kiedy słucham Tysona, słyszę, że nie ma w nim krzty zwątpienia. To czyni go bardzo niebezpiecznym. Tyson może wiedzieć coś, czego my nie wiemy. Sparował przecież z Kliczką. Skoro teraz wygaduje takie rzeczy, to można się zacząć zastanawiać, jak wyglądały te sparingi - mówi słynny Anglik.

Dodał przy okazji, iż nie może się oprzeć wrażeniu, że zachowanie Fury'ego, który na ostatniej konferencji prasowej paradował w stroju Batmana, to w dużej mierze gra pod publikę.

- Spotkałem kilka razy Tysona, rozmawialiśmy, sprawiał wspaniałe wrażenie. Ale kiedy ustawi się przed nim kamerę, za każdym razem zaczyna wariować - powiedział.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Champion20
Data: 08-10-2015 12:56:02 
To normalne Fury to showman naśladuje tak troche Alego w tym co robi przed kamerami. Czekam z niecierpliwością na ten pojedynek bardzo mnie ciekawi ta walka i tez jestem zdania że fury postawi bardzo cięzkie warunki Kliczce. Jeśli takie warunki postawil ostatnio Jennings to myśle ze fury zrobi to jeszcze bardziej
 Autor komentarza: matd
Data: 08-10-2015 13:14:56 
Fury nie sparowal z Wladimirem ...Byl na obozie, ale sparingow nie mial ,,zaszczytu,, toczyc.
 Autor komentarza: Adii1766
Data: 08-10-2015 13:17:33 
mi to trochę przypomina muhameda alego i larego holmsa zarówna pierwsz jak i druga dwójka sparowała ze sobą gdy ten pierwszy był jeszcze mistrzem a gdy doszło do ich pojedynku okazało się ze uczeń przerósł mistrz i oby tym razem było tak samo ;] a i nie wiem czy ktoś zwrócił uwagę ze Dimitry Kudryashov http://boxrec.com/boxer/579033 bardzo przypomina Przemka Kosakowskiego z programu inicjacie ;]
 Autor komentarza: clyde22
Data: 08-10-2015 13:33:39 
Fury nie sparował z Wladem. I bardzo dobrze. Kliczko zaprasza młodych zawodników na sparingi, dominuje ich kiedy jeszcze raczkują i sieje w nich wątpliwości. Wątpliwości, czy są w stanie rywalizować z mistrzem i wejść na jego poziom. Takie lanie może destrukcyjnie podziałać na psychikę. Co do samej walki to Fury musi wyłączyć jab Kliczki swoim własnym. Jeśli Tyson jest skoncentrowany to jego lewy prosty jest w stanie pracować jak jab Holmesa. Gdyby taka sztuka się udała to Kliczko będzie miał kłopoty, bo jego styl walki jest doprowadzony do perfekcji, ale zabierając mu fundament cały domek może runąć. A lewy prosty to podstawa boksu Klika. Czy Fury jest w stanie utrzymać dyscyplinę przez dłuższy czas to jest jedno z kluczowych pytań? Dalsze, to czy jest w stanie ograniczyć trafienia prawą ręką ze strony Wlada do minimum? Ukrainiec doprowadził swoje schematy na najwyższy poziom, ale to ciągle jest bardzo przewidywalne. Gdyby nie te wątpliwości co do szczęki Fury'ego to jego wszechstronność dawałaby mu bardzo duże szanse w tym pojedynku.
 Autor komentarza: Adii1766
Data: 08-10-2015 13:56:36 
clyde22 gdzie jest informajcja ze nie sparowali ? bez powodu by go nie sprowadzał na obóz zeby nie mieć z niego pożytku;]
 Autor komentarza: clyde22
Data: 08-10-2015 14:07:49 
Wielokrotnie o tym mówił Fury, Kliczko, Banks. Na Youtube zresztą jest rozmowa z Banksem podczas której są migawki z pobytu Tysona u Kliczki. Wlad miał walczyć z kimś małym wtedy i uznali, że Fury się nie przyda wtedy. Fury'ego sprowadził Emmanuel Steward, który chciał być jego trenerem. Sprawa rozbila się jednak o finanse i fakt, że Fury nie miał ochoty na przeprowadzkę do USA
 Autor komentarza: santana
Data: 08-10-2015 14:14:24 
Pewnie wyczytał na ringpolska.pl,ludzie:)ja to się za głowę łapie i nie dowierzam,że ludzie mogą takie głupoty wypisywać był na sparingach ale nie sparował bo Wład tak robił:):)
Nie chce mi się szukać teraz pół dnia wywiadów i nawet kiedyś jestem pewien na 300%,że widziałem stare zdjęcie po sparingu wrzucone na instagram przez Tysona.
 Autor komentarza: santana
Data: 08-10-2015 14:17:56 
Będę miał czas jutro bo dzisiaj nie bardzo mam to poszukam wywiadów i tych zdjęć z instagramu i je wrzucę.
 Autor komentarza: Granitechin
Data: 08-10-2015 14:18:24 
@clyde22. Bzdura WK i TF sparowali razem ale w 2011 albo 2010. Od tego czasu Kolos z wysp się rozwinął sporo. Co do spraszania młodych przez DR. Steelhammera to masz 100% racji on ich tam sobie ustawia nawet Joshua stwierdził po sparingach, że wie teraz ile mu jeszcze brakuje do elite level. Czy Fury jest w stanie utrzymać dyscyplinę? Tak pokazał to z Del Boyem punktował go prostym 10 rund aż go poddali. On pajacuje jak czuje, że ma przewagę Abelle i Cunny tam to robił. Na drugie pytanie odpowiedzi nie znam tu sporo zależy od formy dnia. Jak wyjdzie Wład z Bryanta a Fury po obozie życia 112-113 kilo to gigant ma realne szansę na pas. Jak wyjdzie Wład z Pulewa to szanse spadają do iluzorycznych. Kto wie czy Ukrainiec nie jest już Past Prime jak Vit w 2012. W USA się ostatnio nie popisał skutecznością ringową.
 Autor komentarza: clyde22
Data: 08-10-2015 14:26:06 
@Granite

Nie sparowali. https://www.youtube.com/watch?v=5K7uo_ddSd0 Tu mowi o tym Banks. W wywiadzie z On the Ropes mówi o tym Peter Fury. I twierdzi, że dobrze się stało, że nie sparowali. Po co wszyscy mieliby kłamać?
 Autor komentarza: clyde22
Data: 08-10-2015 14:31:39 
Na filmiku macie moment jak zrobili sobie zdjecie z Wladem. To byl ich caly kontakt przed podpisaniem kontraktu na walke.
 Autor komentarza: clyde22
Data: 08-10-2015 14:35:32 
https://www.youtube.com/watch?v=VzCF1O0hzaU Tutaj Tyson we wlasnej osobie mowi, ze nie sparowali. Starczy?
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 08-10-2015 14:41:39 
Nie sparowali. Potwierdzam. Wiem bo byłem ;D A tak na poważnie za wiele razy się przewijała notka o tym że sparingów nie mięli. Sam Fury zresztą nie zaniechałby wspomnienia o tym szczególnie jakby mógł ubarwić takową historię o swoją przewagę itd. Twierdzi jednak że Wład się go bał.
Jedyne w czym konkurowali to pobyt w saunie lol (nie wiem czy pamiętacie był kiedyś taki news że Tyson mówił że pokonał Władimira bo wytrzymał dłużej jak się założyli czy coś takiego xD)
 Autor komentarza: clyde22
Data: 08-10-2015 14:45:22 
Władmir też o tym mówił wiele razy i nie zmuszajcie mnie, żebym to znalazł. Każdy sam może to zrobić, zanim zacznie się wykłócać. To nie jest spisek obu obozów. Fury i Kliczko nigdy nie sparowali. Kropka.
 Autor komentarza: szansepromotions
Data: 08-10-2015 15:27:54 
@Clyde22
Nie do końca wystarczy wyłączyć lewy prosty Władka by wygrać.
Wyłączył jego lewy Pulev , z tym , że cała jego koncentracja poszła na te zadanie.
I tu jest właśnie główny problem z tym wyłączaniem. Mimo, iż uda Ci się to zrobić , Klik ma jeszcze prawy prosty , lewy sierp i genialną pracę nóg ( nie "jak na swoje gabaryty" jak u Furego , tylko naprawdę dobrą). Sama próba pozbycia się jego lewego prostego zajmuje większość planu na walkę, przez co ciężko jest się skoncentrować na reszcie
Poza tym , Jab Larrego Holmesa był dynamiczny i precyzyjny, Jab Furego to dalej jednak trochę pchany cios
Kliczko to zupełnie inny zawodnik walcząc z małymi , a zupełnie inny walcząc z dużymi.
Walcząc z dużymi to Klik jest zawodnikiem ofensywnym maksymalnie , by zminimalizować ryzyko nokautu.
Moim zdaniem przeważy praca nóg Kliczki i Fury dostaje KO w 7 rundzie
 Autor komentarza: clyde22
Data: 08-10-2015 15:36:52 
No kolego szansepromotions. Jak stoisz z odsłoniętą szczęką naprzeciw punchera tak jak zrobił to Pulew, to prosisz się o kłopoty. Po lewym prostym albo uciekasz albo chociaż musisz trzymać prawą rękę przy uchu jak telefon. Bułgar zawalczył kompletnie nieodpowiedzialnie w defensywie. Na Kliczkę trzeba mieć plan taktyczny. Pulew wyszedł po zwycięstwo i to by było na tyle z pozytywów. Trzeba szukać miejsca w zwarciu, a nie tylko bić prawym w tył głowy. Trzeba pracować na nogach a nie stać naprzeciw punchera. Taktyka Kubrata była prostacka.
 Autor komentarza: clyde22
Data: 08-10-2015 15:40:28 
A lewy jab Fury'ego potrafi być naprawdę skuteczny i dynamiczny. Z pozycji odwrotnej bije raczej te backhandy, ale zadanie takich jabow to tylko kontrola dystansu ewentualnie oślepienie przed ciosem z tylnej ręki.
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 08-10-2015 15:56:18 
Żeby to działało to trzeba być jeszcze szybszym od Władimira i pracować na nogach lepiej niż mistrz.
Kubrat był wolniejszy to raz a po drugie ma słabszą pracę nóg. To co by przeszło w walkach z innymi zawodnikami z Władimirem po prostu nie zdało egzaminu.
Tak jak pisze Szanse. Wyłączenie jabu Władimira to dopiero jeden z elementów bo Wład ma na to odpowiedź.
Zobaczymy co zrobi gdy Tyson naprawdę postawi mu twarde warunki w ringu.
 Autor komentarza: szansepromotions
Data: 08-10-2015 16:23:04 
@Clyde22
Problem jest taki , że Fury obroną również nie grzeszy tzn. To jest obrona na Vitalia , na małych skuteczna poprzez odchylanie , na dużych zbieramy wszystko na twarz .
Widzę jakieś nadzieje na sukces Furego w nieustannym pressingu , ale po drodze Tyson zbierze tyle ile przez całą karierę.
Bo bokserskie szachy przeciwko Wladkowi to samobójstwo.
 Autor komentarza: kabanos
Data: 08-10-2015 17:00:52 
Autor komentarza: clyde22
Data: 08-10-2015 13:33:39
Fury nie sparował z Wladem. I bardzo dobrze. Kliczko zaprasza młodych zawodników na sparingi, dominuje ich kiedy jeszcze raczkują i sieje w nich wątpliwości. Wątpliwości, czy są w stanie rywalizować z mistrzem i wejść na jego poziom. Takie lanie może destrukcyjnie podziałać na psychikę. Co do samej walki to Fury musi wyłączyć jab Kliczki swoim własnym. Jeśli Tyson jest skoncentrowany to jego lewy prosty jest w stanie pracować jak jab Holmesa. Gdyby taka sztuka się udała to Kliczko będzie miał kłopoty, bo jego styl walki jest doprowadzony do perfekcji, ale zabierając mu fundament cały domek może runąć. A lewy prosty to podstawa boksu Klika. Czy Fury jest w stanie utrzymać dyscyplinę przez dłuższy czas to jest jedno z kluczowych pytań? Dalsze, to czy jest w stanie ograniczyć trafienia prawą ręką ze strony Wlada do minimum? Ukrainiec doprowadził swoje schematy na najwyższy poziom, ale to ciągle jest bardzo przewidywalne. Gdyby nie te wątpliwości co do szczęki Fury'ego to jego wszechstronność dawałaby mu bardzo duże szanse w tym pojedynku.
Jak mozna poronywac jab larego i tysona? Holmes mial chyba najlepszy jab w hw a tyson pcha te jaby bez prezycji ,szybkosci i wymowy
 Autor komentarza: Adii1766
Data: 08-10-2015 17:44:47 
tysiąc razy lepiej dla boksu gdyby to fury wyszedł z tego pojedynku z podniesioną dłonią ;]
 Autor komentarza: clyde22
Data: 08-10-2015 18:17:01 
Kliczko vs Fury to skomplikowana sprawa. Ja bardziej szczegółowo się odniosę jak już będzie bliżej walki. Kuba zapowiedział male pięści z tej okazji. To będzie dobra okazja.
 Autor komentarza: beniaminGT
Data: 08-10-2015 18:21:47 
kabanos:

"Jak mozna poronywac jab larego i tysona? Holmes mial chyba najlepszy jab w hw a tyson pcha te jaby bez prezycji ,szybkosci i wymowy"

Na tle Robowłada, jab Furego będzie wyglądał jak Holmesa :)
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 08-10-2015 19:12:00 
santana

Według oficjalnych doniesień Kliczko nigdy nie sparował z Furym. Fury mógł być na obozie Kliczki i z nim nie sparować. Pamiętam nawet jak nasz Wachu skarżył się, że Klik podkupuje mu sparingparnerów, z którymi nawet nie trenował, tylko po to by nie przyjeżdżali do Dzierżeniowa na sparingi z Polakiem.
 Autor komentarza: przemyto
Data: 08-10-2015 19:31:31 
Kliczko tak naprawde wydaje sie faworytem i kazdy to przyzna. Tyle, ze Fury ma papiery na mistrza i ma ogromna szanse pokonac Kliczkę. Pamietam walke Kliczki z Sandersem to byl prawdziwy boj. Sanders nie bal sie tylko szedl do przodu, nie pozwalal na klincz tylko bil. Nie mial atletycznej bdowy, po prost byl agresywny i szedl do przodu to wystarczy na Władimira, wystarczylo w 2004 i, choc wiem, ze podniosa sie glosy sprzeciwu, wystarczy i teraz. Jesli Fury tak wlasnie podejdzie do walki to zniszczy Kliczke.
 Autor komentarza: cut
Data: 08-10-2015 19:52:26 
a ja tak sobie patrze i widze ze my polacy mamy wyjatkowy dar wmawiania sobie do upadlego jakis scenariuszy przyszlosciowych. O czym wy tu möwicie, nie w tym unviwersum, nie na tej planecie, fury nie ma jak pokonac wlada, niby w czym jest lepszy? Wolniejszy, slabszy, glupszy, brak dyscypliny, brak doswiadczenia na tym poziomie, kogo on pokonal? Wykonczonego del boya, , cunna?` Lepszy jest na nogach? Nie ma takiej opcji, nawet jak wlada trafi, to ten i tak wstanie. Wlad ma plan a,b,c,d, jest absolutnie wszechstronny, ale czysta kalkulacjia sprawia ze boksuje tak aby wygrac, nie popisuje sie, tylko chce wygrac. 5-6 Runda Ko na Furym i do domu.
 Autor komentarza: LegiaPany
Data: 08-10-2015 23:39:44 
tak czytam i.......

hehe bylo cos w saunie ze ktos wytrzymal dluzej - pamietam :D
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.