POLACY Z OPTYMIZMEM PO LOSOWANIU MŚ

Informowaliśmy już Was przed godziną o losowaniu polskich pięściarzy na MŚ w Doha. Jak zwykle jedni mają lepiej, inni gorzej, ale w naszej ekipie panuje optymizm i mobilizacja.

Dawid Jagodziński i kapitan Rafako Hussars Poland Tomasz Jabłoński zaczną walkę od 1/8 finału, czyli jedna wygrana dzieli ich od ćwierćfinału MŚ. Dłuższą drogę musi przejść drugi po Tomku polski Wicemistrz Europy, Igor Jakubowski, który wyjdzie do ringu w 1/16 finału.

Już jutro dojdzie do walki Jakubowskiego z Jakhonem Qurbonovem. Jeśli zawodnik Zagłębia Konin wygra tę walkę, o ćwierćfinał będzie boksował z Ukraińcem Gevorgiem Manukianem.

- Na razie skupiam się na pierwszym przeciwniku. Postaramy się wraz z trenerami obejrzeć dziś jego walki i przygotować jak najlepszą taktykę. Na co dzień nie mamy kontaktu z zawodnikami z Tadżykistanu, trudno o nich cokolwiek powiedzieć. W mojej części drabinki są np. Kazach Wasilij Lewit i Mistrz Europy Jewgienij Tiszczenko – powiedział Igor.

Jeśli Jakubowski pokona dwóch rywali, to w ćwierćfinale mógłby spotkać się z Wasilijem Lewitem.

- Jesteśmy gotowi do walki, mam nadzieję, że podobnie jak w ME nasi zawodnicy będą wygrywać, będzie im też dopisywać szczęście. Przyjechaliśmy tutaj zrealizować swój cel i do tego dążymy – mówi trener reprezentacji, Zbigniew Raubo.

Na losowanie nie narzeka również Jabłoński.

- W miarę dobrze ułożyło się losowanie, mogło być gorzej. Fajnie, że docenili mnie i zostałem rozstawiony. Jutro zobaczę, z kim przyjdzie mi boksować. Węgra znam, a słyszałem, że zawodnik z Indii jest mocny – powiedział zawodnik SAKO Gdańsk.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.