MISTRZOSTWA ŚWIATA: POLACY POZNALI RYWALI

Dawid Jagodziński (-49 kg) oraz Wicemistrzowie Europy - Tomasz Jabłoński (-75 kg) i Igor Jakubowski (-91 kg), poznali rywali na Mistrzostwa Świata w Doha. Łącznie w Katarze wystąpi 260 bokserów z 73 państw wyselekcjonowanych we wcześniejszych zawodach, m.in. ME w Samokovie (Bułgaria).

MŚ w Doha rozpoczną się ceremonią ważenia zaplanowaną na 5 października. Walki eliminacyjne od 6 października, a finały 14 i 15 października.

Będę odbywać się też walki o brązowe medale, bowiem w niektórych wagach zawodnicy, którzy zajmą trzecie miejsce zdobędą awans na Igrzyska w Rio de Janeiro. Po trzech bokserów będzie kwalifikowało się m.in. z wagi Jabłońskiego.

Trudniejsze zadanie czeka Dawida Jagodzińskiego, w którego kategorii bilety na igrzyska zdobędą tylko finaliści. W wadze Jakubowskiego do Rio pojedzie tylko mistrz świata. – Najgroźniejszymi rywalami powinni być Erislandy Savon z Kuby i Wasilij Lewit z Kazachstanu - powiedział Igor.

Wśród potencjalnych przeciwników są m.in. złoci medaliści ME w Samokovie - Rosjanie Piotr Chamukow -75 kg (pogromca Tomka Jabłońskiego) i Jewgienij Tiszczenko (wygrał walkowerem z kontuzjowanym Igorem Jakubowskim).

Pełna lista rywali biało-czerwonych na stronie http://www.aiba.org/official-confirmed-boxers/

Awans na IO z MŚ wywalczy tylko 23 bokserów. Najwięcej szans ma Europa, która wystawia 94 bokserów. Z Azji walczyć będzie 66, z Ameryki 51, z Afryki 32, zaś z regionu Oceanii 17.

Na liście zgłoszeń jest pięciu złotych medalistów MŚ 2013 z Kazachstanu. Tytułów bronić będą Kubańczyk Lázaro Alvarez (-60 kg), Kazachowie Daniyar Jeleussinow (-69 kg) i Zhanibek Alimkhanuly (-75 kg), kolejny Kubańczyk Julio Cesar la Cruz (-81 kg) oraz Azer Mahammadrasul Majidov (+91 kg).

W kategoriach -91 kg i +91 kg wystąpi po 24 bokserów, w -49 kg i -52 kg - po 25, zaś po 27 widnieje od -56 kg do -81 kg.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: szansepromotions
Data: 25-09-2015 23:48:22 
rwa, słabo to widzę.
Mam nadzieję , że levit i savon zlekceważą mś, bo przecież już mają kwalifikację olimpijską z WSB
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.