WALKA QUIGG vs FRAMPTON CORAZ BLIŻEJ REALIZACJI

Potencjalna konfrontacja Carla Framptona (21-0, 14 KO) ze Scottem Quiggem (31-0-2, 23 KO) na szczycie kategorii super koguciej nabiera coraz realniejszych kształtów. Ten pierwszy piastuje tytuł federacji IBF, drugi zaś dzierży pas organizacji WBA, choć tylko w wersji Regular.

Eddie Hearn spotkał się we wtorek w Londynie z przedstawicielami obozu Framptona. Do walki unifikacyjnej miałoby dojść na neutralnym terenie, a nie w Belfaście czy Manchesterze, jak pierwotnie zakładano. Pojedynek według wstępnych ustaleń mógłby dojść do skutku na przełomie stycznia i lutego.

Wcześniej Hearn oferował championowi IBF gażę w wysokości półtora miliona funtów. Była też taka opcja, by z ogólnego budżetu zwycięzca zgarnął sześćdziesiąt procent, przy czterdziestu dla pokonanego.

- Nie chcę mówić o szczegółach, ale zbudowaliśmy solidny grunt pod kątem organizacji tej walki. A przecież każdy chciałby ją zobaczyć. Obie strony zrozumiały chyba w końcu, że nadszedł najlepszy moment i mam nadzieję, że w ciągu kilku najbliższych tygodni osiągniemy już pełne porozumienie. Niektóre sprawy, jakie dotąd sprawiły problem, po wtorkowych rozmowach są już za nami, choć przed nami wciąż długa droga. Najważniejsze jednak, że robimy postępy i idziemy w dobrym kierunku - powiedział szef stajni Matchroom.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: maciejka
Data: 24-09-2015 15:02:09 
Z tego co pamiętam to WBA nie wydała zgody na wniesienie do tej potyczki pasa WBA REGULAR więc nie ma mowy o unifikacji. Sama potyczka to rzeczywiście walka na szczycie super koguciej, z biznesowego i sportowego punktu widzenia zainteresowanie na wyspach będzie ogromne. Oby strony doszły do porozumienia, bo od dawna czekam na tą walkę :-)
 Autor komentarza: jaszczur799
Data: 24-09-2015 15:20:45 
szkoda ,ze Quigg nie zmierzył się ostatecznie z Donairem...Wynik bardzo otwarty.
 Autor komentarza: maciejka
Data: 24-09-2015 21:59:48 
@jaszczur
przegrana z Nonito wykluczałaby walkę z Framptonem, a ta walka generuje większe zainteresowanie na wyspach i co za tym idzie gaże dla obydwu pięściarzy. Biznes po raz kolejny wziął górę :-)
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.