CZAKIJEW-GASIJEW W ELIMINATORZE IBF?

Władze International Boxing Federation zaproponowały walkę eliminacyjną w wadze junior ciężkiej pomiędzy Rachimem Czakijewem (23-1, 18 KO) a Muratem Gasijewem (22-0, 16 KO). Zwycięzca miałby zaboksować o pas, który należy do Yoana Pablo Hernandeza.

- Otrzymaliśmy pismo w tej sprawie od IBF. Zgodziliśmy się już na taki pojedynek, teraz czekamy na odpowiedź Czakijewa. Jak się zgodzi, przystąpimy do negocjacji - powiedział menedżer Gasijewa.

W przypadku pozytywnej odpowiedzi obozy będą miały trzy miesiące na doprowadzenie do walki, co oznacza, że Czakijew musiałby zrezygnować z pojedynku z Olą Afolabim (21-4-4, 10 KO), który ma się odbyć 4 listopada w Kazaniu. - Jest szansa, że Gasijew mógłby zaboksować z Rachimem na tej gali, ale musimy wszystko dokładnie omówić - stwierdził impresario 21-latka.

Hernandez i Ramirez mieli walczyć 26 września, jednak IBF potwierdziła już, że nie zmierzą się w tym terminie.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: MLJ
Data: 18-09-2015 17:31:12 
Irytujące jest to jak długo Hernandez kisi pas..
Wszyscy wiemy że jego najbliższa walka oznacza prawdopodobnie koniec tytułu. Zawsze uważałem federacje IBF za najuczciwszą, ale po tym co wyrabia z niemieckim kubańczykiem i na jak długo pozwala mu na takie akcje, nie rózni się niczym od WBA
Liczę że jeszcze w tym roku pas IBF w cruiser zmieni właściciela..

A co do starcia Czakijew - Gassijew, stawiam na Rachima, podobnie zresztą jak w walce z Afolabim..
 Autor komentarza: Vitalij71
Data: 18-09-2015 19:00:01 
Mlj
ja bym wszystkich pieniędzy nie postawił na Czakijeva widziałem tego Gaasieva na yotubie to niezły talent wzrost 192 czy 193 aż i solidne mocny cios szybki
Myśle ze Głowacki nie miał bym z nim łatwo .
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.