STIVERNE-ORTIZ: DON KING NIE CHCIAŁ WALKI NA PPV?

Już od jakiegoś czasu wiadomo, że na gali Gołowkin-Lemieux, która 17 października odbędzie się w Nowym Jorku, nie dojdzie do potyczki Bermane'a Stiverne'a (24-2-1, 21 KO) z Luisem Ortizem (22-0, 19 KO). Powód? Don King twierdzi, że chodzi o PPV.

Gala w Madison Square Garden będzie transmitowana właśnie w płatnym systemie przez HBO. Na walkę z Ortizem zgodę wyrazili Stiverne, jego menedżer Camille Estephan, a także sam King, który jest promotorem Kanadyjczyka. - Don King zmienił jednak zdanie. Wszystko było już ustalone, ale się wycofał - mówi Estephan.

84-latek przyznaje, że początkowo istotnie był na tak. Jak jednak wyjaśnia, sądził, że walka zostanie pokazana na otwartym kanale HBO, a nie w PPV. Wtedy jego podopieczny mógłby liczyć na większą ekspozycję. Pojedynek na PPV, które prawdopodobnie nie osiągnie wielkich wyników sprzedaży, jego zdaniem nie ma sensu. Dlatego umieści Stiverne'a na inne gali. Były mistrz wagi ciężkiej ma wrócić między liny 24 października, prawdopodobnie podczas tych samych zawodów, na których zaprezentuje się czempion wagi piórkowej Gary Russell Jr (26-1, 15 KO).

Eric Gomez z promującej Ortiza grupy Golden Boy Promotions tymczasem podaje w wątpliwość wypowiedzi Kinga. - Wiem, że Dana Jamison [druga najważniejsza po Kingu osoba w jego firmie] wiedziała, że walka będzie na PPV, bo osobiście z nią rozmawiałem. To jasne, że King też wiedział - mówi.

Ortiz pozostanie na rozpisce gali Gołowkin-Lemieux. Nazwisko jego rywala poznamy wkrótce.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Karni
Data: 18-09-2015 11:41:47 
Bo to prawda. PPV zabija boks, w Polsce zabija go razy dziesięć. Zamiast popularyzować tę dyscyplinę, promować ją żeby oglądało więcej osób to na PPV zobaczy ja malutka garstka. Przecież te gale Adamek-Saleta obejrzy 50 tyś osób, więcej niż 100 tego fake nie wykupią, co to jest za oglądalność? Co to jest za promocja? Żadna. Bokserom wmawia się ze po PBN będziesz znany. Znany dla kogo? Dla 50 tyś osób. Co to jest przy oglądalnościach sięgających ponad 5 milionów. PPV - tak - jako rzadkość, raz na półtora roku: Szpilka-Adamek, Kliczko-Adamek nic więcej nie zasługuje.
 Autor komentarza: clyde22
Data: 18-09-2015 11:57:04 
Jakie PPV. King dostaje ochłapy od Showtime, który zabronił mu wystawiać Stiverne'a na HBO. Niedawno King miał swoją galeczke na Showtime i liczy na więcej.
 Autor komentarza: Adii1766
Data: 18-09-2015 11:59:02 
arum i don king to dawa największe brudasy w świecie boksu wraz z ich odejściem boks odrodzi się jak feniks z popiołów;]
 Autor komentarza: Spartacus
Data: 18-09-2015 12:04:44 
Stiverne to ptasi móżdżek. Sam sobie zgotował taki los. Wcale mi go nie żal.
 Autor komentarza: rondobry
Data: 18-09-2015 14:18:25 
A ja sądzę że wynik PPV będzie pozytywnie dobry.Kto w USA jeszcze walczy w pazdzierniku w PPV ?
Matthysse ,Crawford ale to chyba na otwartym kanale ?
 Autor komentarza: deeceWzp
Data: 18-09-2015 19:42:15 
Stiverne uciekł przed Ortizem. Niby po co ma z nim walczyć jak można wziąć słabszego pięściarza jak to robią inni nawet Artiuj.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.