RUSZA TURNIEJ im. FELIKSA STAMMA

Ośmiu bokserów Rafako Hussars Poland wystąpi w zbliżającym się Turnieju im. Feliksa Stamma. Przed Mistrzostwami Świata w Doha (Katar) Polacy mają zaplanowane jeszcze sparingi w Hennef (Niemcy).

- Na razie zgrupowanie w Cetniewie przebiega bez żadnych kłopotów. W przyszłym tygodniu w Turnieju im. Feliksa Stamma wystąpi 23 polskich zawodników, w tym ośmiu z Husarii - Dawid Jagodziński -49 kg, Dawid Michelus i Mateusz Polski -60 kg, Tomasz Jabłoński -75 kg, Mateusz Tryc -81 kg, Michał Olaś -91 kg, Paweł Wierzbicki i Roger Hryniuk +91 kg - powiedział trener reprezentacji i Husarii, Zbigniew Raubo.

Tegoroczny turniej pamięci znakomitego trenera Feliksa Stamma odbędzie się w dniach 9-12 września w Ośrodku Sportu i Rekreacji m. st. Warszawy w Dzielnicy Włochy, przy ul. Gładkiej 18.

- Jako zawodnik dwukrotnie wygrałem Turniej im. Feliksa Stamma i mam nadzieję, że jak najwięcej naszych bokserów zwycięży w następnym tygodniu w tych prestiżowych dla nas zawodach. To też sprawdzian dla zawodników, którzy dotychczas nie byli w ścisłej kadrze, ani też w Husarii - dodał selekcjoner reprezentacji.

Z powodu kontuzji łokcia zabraknie Igora Jakubowskiego -91 kg, ale wystąpi drugi z polskich wicemistrzów Europy, czyli Jabłoński.

- Igor dołączy do nas 20 września, kiedy będziemy wyjeżdżać na zgrupowanie połączone ze sparingami w niemieckim Hennef. Będą tam też Tomasz Jabłoński i Dawid Jagodziński, którzy również wystartują w Mistrzostwach Świata. Do Niemiec pojedzie łącznie sześciu bokserów, ale trzy kolejne nazwiska ogłoszę po turnieju im. Stamma. Zobaczymy czy światowa federacja przyzna Polsce dziką kartę na MŚ - powiedział trener.

Na MŚ do Doha Biało-Czerwoni wyjeżdżają 4 października. Powalczą tam o medale i kwalifikacje na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro. - Na jesień mamy zaplanowane mecze towarzyskie. Chcemy rozegrać rewanż z Ukrainą i pojechać też do Irlandii. To sprawdziany pod kątem przyszłorocznych kwalifikacji olimpijskich i ligi WSB - dodał Raubo.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: keane
Data: 03-09-2015 14:30:56 
Co z zawodnikami "niby zawieszonymi" po IE ?
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.