ME W SOFII: DAWID MICHELUS STAWIA WYSOKO POPRZECZKĘ

- Zawsze stawiam sobie poprzeczkę jak najwyżej - mówi Dawid Michelus (-60 kg), jeden z liderów reprezentacji i Rafako Hussars Poland, którego celem jest podium rozpoczynających się za kilka dni Mistrzostw Europy Seniorów w Sofii.

W czerwcu brązowy medal Igrzysk Europejskich w Baku w tej samej kategorii wywalczył Mateusz Polski. Tym razem trener główny kadry Zbigniew Raubo dał odpocząć temu pięściarzowi, a do Bułgarii zabiera Dawida. Na dziś to najbardziej wyrównana waga w polskim boksie olimpijskim.

- Podczas okresu przygotowawczego ominęły mnie, co ważne, jakiekolwiek kontuzje. Jesteśmy jeszcze w Cetniewie, gdzie tak naprawdę są już ostatnie szlify. Wszyscy czujemy zmęczenie po wykonanej pracy, ale mamy trochę czasu na złapanie świeżości. Jestem gotowy do Mistrzostw Europy - powiedział aktualny mistrz Polski w wadze lekkiej.

W lidze zawodowej World Series of Boxing (WSB) wygrał m.in. z Zakirem Safiullinem z mistrzowskiej drużyny Astana Arlans Kazakhstan, ale też zdarzyło mu się kilka niespodziewanych porażek.

- Wspólnie z trenerami wiemy co muszę poprawić. Przed wyjazdem do Sofii pracowałem nad walką w dystansie, a także analizowałem swoje zachowanie w ringu. Muszę mieć chłodną głowę, co pomoże mi w osiągnięciu sukcesu. Zawsze stawiam sobie poprzeczkę jak najwyżej - dodał bokser pochodzący z Piły, a walczący w barwach Kontry Elbląg.

Michelus już rok temu startował w Sofii w Mistrzostwach Unii Europejskiej. Po wygraniu jednej walki, w ćwierćfinale przegrał na punkty z późniejszym złotym medalistą Irlandczykiem Davidem Oliverem Joyce'em.

Polski pięściarz, były brązowy medalista Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich oraz Młodzieżowych Mistrzostw Świata, przez rok nabrał doświadczenia i być może zobaczymy go w strefie medalowej. Z pewnością należy do odważnych młodych sportowców, o czym świadczył niedawny skok na bungee w Gdańsku z 90 metrów. Co ciekawe razem ze swoją partnerką życiową, również pięściarką Karoliną Miętką.

DAWID MICHELUS: SERWIS SPECJALNY

Oprócz Dawida, w Mistrzostwach Europy walczyć będą Dawid Jagodziński -49 kg, Daniel Adamiec -64 kg, Tomasz Jabłoński -75 kg, Mateusz Tryc -81 kg, Igor Jakubowski -91 kg i Paweł Wierzbicki +91 kg.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Jackass
Data: 01-08-2015 00:27:14 
Bedzie można oglądać walki z tej imprezy gdzieś na żywo??
 Autor komentarza: Furmi
Data: 01-08-2015 09:28:09 
Będzie tam dla Was ekipa BOKSER.ORG ;)
 Autor komentarza: lutonadam
Data: 01-08-2015 11:05:49 
Powodzenia !
 Autor komentarza: Jackass
Data: 02-08-2015 15:09:28 
A to super, nie chciałbym tego przegapić ;)
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.