OSTATNI TYDZIEŃ ZGRUPOWANIA KADRY PRZED ME W SOFII

Rozpoczął się ostatni tydzień treningów polskiej reprezentacji, opartej na bokserach Rafako Hussars Poland, na zgrupowaniu w Cetniewie. Już 6 sierpnia wyjazd do Sofii na Mistrzostwa Europy.

- Przygotowania idą pełną parą, nie brakuje szlifowania kondycji podczas biegów po plaży, są również akcenty szybkościowe w hali, a i oczywiście serie sparingowe. Wszyscy zawodnicy są niesamowicie zaangażowani, a ja mocno wierzę, że to się przełoży na pozytywny wynik w Bułgarii - powiedział trener kadry, Zbigniew Raubo.

Do ME w Sofii, będących kwalifikacją do jesiennych Mistrzostw Świata w Doha, przygotowuje się siedmiu pięściarzy - Dawid Jagodziński -49 kg, Dawid Michelus -60 kg, Daniel Adamiec -64 kg, Tomasz Jabłoński -75 kg, Mateusz Tryc -81 kg, Igor Jakubowski -91 kg i Paweł Wierzbicki +91 kg.

- Jestem bardzo zadowolony ze wspólnych sparingów z Pawłem Wierzbickim. W ten sposób szlifujemy formę i sobie pomagamy. Zrobię wszystko, aby powygrywać swoje walki w Sofii, jak to było rok temu, kiedy zdobyłem tam Mistrzostwo Unii Europejskiej. Jeszcze trochę świeżości i powinno być w porządku - mówi Jakubowski, który już teraz waży 91-92 kg. Paweł Wierzbicki ok. 100-102 kg.

W Cetniewie jest również brązowy medalista Igrzysk Europejskich w Baku Mateusz Polski, który pomaga Dawidowi Michelusowi. - Miło popatrzeć na ich współpracę i jednocześnie rywalizację. Z kolei w kategorii średniej i półciężkiej mieliśmy dziś sparingi z udziałem czwórki bokserów, oczywiście nie zabrakło kadrowiczów Tomka Jabłońskiego i Mateusza Tryca. Natomiast w najlżejszej wadze Dawid Jagodziński trenuje z Kubą Słomińskim – dodał trener.

Polscy bokserzy, którzy przygotowują się w Cetniewie razem m.in. ze Zbigniewem Raubo i Ludwikiem Buczyńskim, pozostaną w tym ośrodku olimpijskim do środy 5 sierpnia. Następnego dnia udadzą się z Warszawy do Sofii. Swych rywali w pierwszych walkach eliminacyjnych poznają 7 sierpnia.

- Gdybym nie wierzył w tych chłopaków i w sens naszej pracy, to w ogóle nie ruszałbym się z domu. Bardzo wszyscy chcemy medalu dla Polski, na który czekamy już siedem lat w Mistrzostwach Europy - mówił Raubo.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.